Veličanstveno! Tražio je njenu ruku usred carske palate!
Podeli vest
U carskoj rezidenciji u Beču proteklog vikenda održan je 26. Svetosavski bal, najznačajnija manifestacija srpske dijaspore u Austriji. U 14 dvorana prelepog Hofburga više od 2.500 gostiju prisustvovalo je bogatom muzičkom programu koji je spojio i valcer i srpsko kolo!
U organizaciji Srpskog centra u Beču, veče je imalo humanitarni karatker, a prikupljenih 40.000 evra uručeni su porodici Dukić iz Obrenovca - majci Ljiljani i njenim ćerkama Katarini, Ivi i Slavici kojima je neophodan krov nad glavom.
Na društvenim mrežama i lokalnim viber grupama u Užicu i Požegi deli se "velika zabrinutost" za ekipu zoohigijene, odnosno šinterske službe koja je juče imala saobraćajnu nezgodu na putu između ova dva grada.
Srpski arheolozi u saradnji sa kolegama iz Amerike i Kine u opštini Rača okrili su mrežu praistorijskih naselja iz bakarnog, bronzanog i gvozdenog doba!
04.02.2025
13:05
Događaju je prisustvovao i gradonačelnik Beča Mihael Ludvig, koji je dočekan ovacijama.
Ovde se sreću tradicija i moderno, sklapaju poznanstva, spajaju prijatelji, započinju ljubavi, a i brakovi!
Tako je reporter Informer zabeležio predivan momenat kada je mladić pred svima zaprosio devojku, a i prisustvovao neizmernoj sreći dve prijateljice iz Beograda i Čikaga koje su se posle dužeg vremena srele na ovoj večeri kao iz bajke.
Đaci odeljenja 8/1 Osnovne škole "Jovan Jovanović Zmaj" u Vranju, priredili su nesvakidašnje iznenađenje svom drugu, odlikašu Pavlu Mišiću i dvostrukom dobitniku Svetosavske nagrade.
Krvavica je jedino selo u kruševačkom kraju s pozitivnim prirodnim priraštajem! Tamo se momci žene i ostaju u roditeljskim kućama, podižu svoju decu, a vrlo često se bave istim poslom koji su radili još njihovi dedovi...
03.02.2025
15:40
Svetosavski bal u Beč spojio je Draganu Simon, koja godinama živi u Čikagu sa prijateljicom Mirjanom Rajger iz Beograda.
- Divan povod! Još lepši osećaj kada sam ugledala svoju najbolju prijateljicu u ovom prelepom balskom zdanju. Ne mogu da vam opišem koliko sam srećna, zbog nje, ali i ove mladosti i lepote na jednom mestu - rekla nam je Mirjana.
Ovde svako može da dođe - dovoljno je da kupi ulaznicu, ali i da obavezno ispoštuje dres kod! Ove godine za samo prisustvo karta je koštala 40 evra, a mesto za sedenje u svečanoj sali bilo je 130 evra.
Uz ovaj ambijent, raskošni enterijer, dame su bile u dugim balskim haljinama, a gospoda u frakovim, smokingu ili crnom odelu sa leptir mašnom.
U umetničkom programu Svetosavskog bala nastupali su grupa Van Gog, Bisera Veletanlić, Željko Vasić, grupa Trag uz orkestar SNP i hor Kornelija Stankovića, virtuoz na violini Stefan
Milenković, kao i kulturno-umetnička društva "Sinđelić", "Abrašević" i tamburaški
orkestri...
Ako niste znali...
Srpski Svetosavski bal u palati Hofburg prvi put je održan 1846. godine na inicijativu kneza Miloša Obrenbovića, koji je živo u Beču i voleo je da posećuje balove.
Knez Miloš je od Johana Štrausa Mlađeg poručio kompoziciju za Slavenski bal, te je tako rođen srpski kadril.
Sezona balova u Beču počinje u novembru i traje do polovine februara a za to vreme se, kažu Austrijanci, održi oko 450 balova, a samo 15 u Hofburg palati.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na društvenim mrežama i lokalnim viber grupama u Užicu i Požegi deli se "velika zabrinutost" za ekipu zoohigijene, odnosno šinterske službe koja je juče imala saobraćajnu nezgodu na putu između ova dva grada.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Nakon što je izbegla skupštinski odbor za pravosuđe koji je ocenjivao njen petogodišnji rad, Vrhovna javna tužiteljka, Zagorka Dolovac je sutradan spremno otputovala u Hag.
Milivoj Bešlin, blokader koji tvrdi da su Srbi genocidni, prestavio je Vojvodinu kao nezavisnu državu, a potom predsednika Srbije Alekdandra Vučića uporedio sa Adolfom Hitlerom.
Zagorka Dolovac je privatno i bez odobrenja nadležnog organa, Vlade, zaključila međunarodna dokumenta kojima preuzima i nameće obavezu javnim tužilaštvima u Srbiji da se, bez ikakve kontrole, stave na raspolaganje inostranim službama.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Češki predsednik Petr Pavel izjavio je za "Sandej tajms" da su ruski avioni i dronovi više puta povredili vazdušni prostor NATO, s ciljem testiranja odlučnosti Alijanse da se suprotstavi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Holandiji preti još jedan talas starenja populacije, a najnovija predviđanja ukazuju da bi do kraja ovog veka broj stanovnika mogao da padne ispod 10 miliona, ukoliko se nastavi pad stope nataliteta, prenose danas lokalni mediji.
Glavnokomandujući ukrajinske vojske, general Oleksandr Sirski, poručio je za Skaj njuz da je predaja ukrajinske teritorije neprihvatljiva i da se Ukrajina upravo zato bori.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar