Danas krv možete dati na četiri lokacije u Srbiji.
Od 9:00, pa do 13:00 sati krv možete dati u Valjevu, u Poljoprivrednoj školi sa domom učenika, kao i u Osečini ispred zgrade opštine u istom periodu.
Kada govorimo o Beogradu, transfuzioni autobus biće stacioniran u Požeškoj ulici, ispred Doma zdravlja od 09:00 do 13:00 časova.
U Beogradu krv možete dati i na adresi Svetog Save 39 i to radnim danima od 7 do 19 časova, a vikendom i praznicima od 8 do 15 časova.
Na zvaničnom sajtu Instituta za transfuziju krivi Srbije u svakom trenutku možete pogledati koja je krvna grupa najpotrebnija.
Foto: printscreen
Podsećamo, dobrovoljni davalac krvi može biti postati svaka osoba starija od 18, a mlađa od 65 godina, kod koje se lekarskim pregledom ustanovi da davanje krvi neće ugroziti davaoca ili primaoca. Podrazumeva se da dobrovoljni davalac bude zdrav i teži od 50 kilograma. Telesna temperatura tela ne sme biti iznad 37 stepeni, a obavezno je da puls bude izmeren između 50 i 100/min. Limfne žlezde vrata i pazuha, jetra i slezina ne smeju biti uvećane.
Interval između davanja krvi je za muškarce tri meseca, a kod žena mora proći četiri.
Premijer Republike Srbije Miloš Vučević, posetio je danas malog Stefana iz Belanovca kraj Leskovca, čija je životna priča rasplakala Srbiju, ali i ujedinila!
Milanke Gašpar (71) koja sama živi sa unukom Dejanom koji je rođen u šestom mesecu trudnoće, nakon čega su se nizale dijagnoze, pa se u njihovoj kući vreme meri lekarskim pregledima, terapijama i neprospavanim noćima.
Stefan Maksimović (19) živeo je punim plućima, imao želje, snove i planove za budućnost, a onda ga je pad sa visine naterao na tešku bitku - da ponovo prohoda! Nakon gostovanja na Informer TV, deo novca je prikupljen i Stefan je uspeo na ode na rehabilitaciju, ali novca za nastavak lečenja manjka.
Emilija Stojilković (25) iz Vranja odlučila je da naredna dva dana provede u Keniji gde će raditi na obrazovanju siromašne dece. Reč je o humanitarnom radu o kojem je sanjala od najranijeg detinjstva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Premijer Republike Srbije Miloš Vučević, posetio je danas malog Stefana iz Belanovca kraj Leskovca, čija je životna priča rasplakala Srbiju, ali i ujedinila!
Sjedinjene Američke Države udaljavaju od osnovnih dogovora koje su postigli ruski predsednik Vladimir Putin i američki predsednik Donald Tramp na samitu u Enkoridžu, izjavio je zamenik ruskog ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
Poslanik i lider Demokratske narodne partije (DNP), Milan Knežević, tvrdi da je odbornik stranke Ranko Milić "ekspresno stavljen na hrvatsku crnu listu" jer je prošle nedelje u podgoričkom parlamentu rekao da je bio učesnik dubrovačkog ratišta.
Bivši specijalni savetnik američkog državnog sekretara za "Havana sindrom" Džonatan Mur izjavio je da na osnovu snimaka sa protesta u Beogradu nije video reakcije koje bi ukazivale na upotrebu sredstva poput zvučnog topa.
Više javno tužilaštvo u Beogradu odlučno odbacuje netačne i neargumentovane stavove i tvrdnje iznete u saopštenju Upravnog odbora Advokatske komore Beograda od 24. juna 2026. godine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izašao je pred demonstrante koji su došli ispred Predsedništva Srbije da protestuju i razgovarao sa njima, čime je još jednom pokazao spremnost na razgovor sa svim građanima, A tim povodom oglasio se Miloš Vučević.
U naselju Begaljica, u opštini Grocka, u Beogradu juče oko 18 časova dogodila se jeziva nesreća u kojoj je teško povređen dečak star godinu i po dana, a lekari se trenutno bore za njegov život.
Ulcinjska policija traga za grupom nepoznatih muškaraca koji su prethodnih noći pokušavali da opljačkaju više kuća u naselju Đerane 2, a u potragu su se uključili i meštani, koji su u noći između subote i nedelje organizovali straže kako bi zaštitili svoju imovinu i lopove uhvatili na delu, saznaj u crnogorski mediji iz više izvora.
Sjedinjene Američke Države su razvile lasersko oružje koje je uspešno ispitano u okviru sistema protivvazdušne odbrane "Zlatna kupola", izjavio je američki ministar odbrane Pit Hegset.
Predsednik parlamenta Irana i šef iranskog pregovaračkog tima Mohamed Bager Kalibaf izjavio je danas da je njegova zemlja pokazala da je era nametanja volje nezavisnim nacijama završena.
Nemačka će postepeno povećati starosnu granicu za penzionisanje na oko 70 godina do početka 2090 , prema preporukama koje je podržao kancelar Fridrih Merc.
Glumac Radoslav Rade Marjanović (76) nekada je igrao ulogu Miće u seriji "Porodično blago", a danas obavlja funkciju v. d. direktora Pozorišta na Terazijama.
Gostujući kod profesora dr Čedomira Antića u emisiji "Perspektive" na televiziji K1, poznati glumac, producent, režiser i politički aktivista Branislav Lečić osvrnuo se na svoju bogatu karijeru koja traje već tačno pola veka, otvoreno govoreći o ulogama koje su mu obeležile život, ali i o velikim priznanjima sa svetske scene.
Dešava vam se da omiljeni parfem osetite samo kratko nakon nanošenja, pa već posle nekoliko sati posežete za bočicom? U mnogim slučajevima razlog nije sam parfem, već način na koji ga koristite.
Upala slepog creva može da postane ozbiljan problem za vrlo kratko vreme, pa čak i da dovede do njegovog pucanja u roku od dva dana. Hirurg doktor Dejvid Blis objašnjava kako prepoznati simptome, kada je neophodno potražiti pomoć i koje su mogućnosti lečenja.
"All inclusive" aranžman podrazumeva da su hrana, piće i većina hotelskih usluga već uračunati u cenu, ali dilema oko napojnica i dalje muči mnoge turiste.
Voditeljka Jovana Jeremić odgovorila je na pretnje partnera Mine Kostić, Maneta Ćuruvije Kaspera, u kojima je rekao kako će je tužiti zbog mišljenja iznesenog o vezi sa pevačicom.
Reper Radenko Stojanović, Voodoo Popeye, ispričao je anegdotu o Jašaru Ahmedovskom, a tiče se kazne koju je dobio od oficira za vreme služenja vojnog roka.
Reper Marko Popov, iznenadio je javnost iskrenim priznanjem tokom gostovanja u emisiji "Amidži šou", kada je otvoreno govorio o problemima sa zakonom iz prošlosti.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.