• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: promo

16.04.2025

12:02

Veliki uskršnji karneval i ovog proleća u Beogradu: Dani najvećeg praznika za celu porodicu na tri lokacije u gradu (FOTO)

Live Production

Vesti

Veliki uskršnji karneval i ovog proleća u Beogradu: Dani najvećeg praznika za celu porodicu na tri lokacije u gradu (FOTO)

Podeli vest

I ove godine biće održan, deveti po redu, Veliki uskršnji karneval. Najradosnija manifestacija na dve dobropoznate lokacije, Tašmajdanski park, Zemunski kej (kod Venecije) i nova, treća, Teatar na Savi u bloku 44, na Novom Beogradu.

Predstojećeg vikenda, 19. i 20. aprila, u saradnji sa tri gradske opštine – Palilula, Zemun i Novi Beograd, održaće se Veliki uskršnji karneval na tri sjajne lokacije, gde će ulaz, kao i uvek, biti besplatan.

Na svim lokacijama u periodu od 11.00 do 18.00 časova biće organizovan dvodnevni festival sa bogatim sadržajem namenjenim celoj porodici.

Kao i do sada, posetioci će moći da uživaju u raznolikom zabavnom programu koji će se odvijati na centralnim festivalskim binama. Smena muzičkih i plesnih nastupa, dečjih predstava i raznih drugih performansa biće upotpunjena karnevalskom atmosferom na čitavom festivalskom prostoru - mažoretkinje, ulični zabavljači, žongleri, kostimirani dečji junaci, kao i različite celodnevne kreativne radionice.

Veliki uskršnji karneval je najpre humanitarna manifestacija čiji je cilj isticanje porodičnih vrednosti i podsticanje društvene odgovornosti kod najmlađih. Stoga je, u saradnji sa osnovnim školama, pokrenuta velika društvenoodgovorna akcija u kojoj učestvuju deca svih nižih razreda.

„Izbor za najlepše oslikano jaje“ i „izbor za najlepše oslikanu korpu“ će biti dve discipline u kojoj će mališani moći da iskažu svoju kreativnost, maštu i takmičarski duh. Uz druženje i osmeh, njihov rad će i te kako biti koristan i nagrađen.

Ovom akcijom deca, sad već tradicionalno, pomažu svoje socijalno ugrožene drugare kojima je pomoć neophodna. Njihovo malo će nekima biti mnogo!

Najkreativniji radovi će biti izloženi na samom karnevalu i time omogućiti posetiocima da svojom donacijom doprinesu ovoj lepoj akciji, a samim tim kao uspomenu sa sobom ponesu pravo malo umetničko delo.

Prikupljeni novac će otići u fond u kojem pobednik nameni sredstva.

Pored ove humanitarne radionice, u Zemunu i na Novom Beogradu, decu će obradovati i „zona sa konjima“. Konjički klub će im omogućiti upoznavanje sa ovim veličanstvenim životinjama, kao i kraću šetnju na njima, za sve one koji žele osetiti moć ovog kraljevskog sporta.

U Tašmajdanskom parku i na Zemunskom keju mališane će sačekati i „facepainting“, za njihov potpuni bajkoviti doživljaj.

Za sve posetioce će i ove godine, u duhu najradosnijeg praznika, biti organizovano takmičenje u tucanju uskršnjim jajima, kao i najslađe takmičenje u puzanju beba. Najsnalažljivije očekuju vredne nagrade, a prijava zainteresovanih je na licu mesta.

Više informacija na: https://www.instagram.com/veliki_uskrsnji_karneval_/

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu
Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu

Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.

20.03.2026

20:45

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa
Showbiz

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa

Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".

20.03.2026

15:35

Magazin

Džet set