Ako na letovanje idete avionom, pazite se paprenih kazni! Ovo nikako ne smete da uradite
Podeli vest
Turske vlasti odlučile su da uvedu kazne za sve one putnike koji ne poštuju pravila ponašanja u avionu, a pre svega oni koji odvežu sigurnosne pojaseve dok se vrata aviona ne otvore!
Mnogi putnici, među kojima i turisti iz Srbije, masovno posežu za otkopčavanjem sigurnosnog pojasa ili čak ustanu pre nego što je dozvoljeno, misleći da će tako brže doći do izlaza aviona.
Avio-kompanija "Er Srbija" u aprilu je već prevezla svog milionitog putnika u 2025. godini, a taj uspeh je postigla ranije nego prethodne godine.
23.04.2025
11:05
Međutim, kako je to ugrožavanje bezbednosti, ali i kršenje Pravilnika, turske vlasti su donele novu odluku koja bi trebalo da promeni ponašanje putnika tokom sletanja aviona.
Generalna direkcija za civilno vazduhoplovstvo (SHGM) donela je novu direktivu koja strože kažnjava sve koji krše bezbednosna pravila, pa bi za mnoge godišnji odmor mogao da počne upravo - novčanom kaznom.
U novoj direktivi navodi se da će putnici koji se otkopčaju pre nego što se ugasi znak za vezivanje pojasa biti označeni kao "prekršioci pravila", kao i da je zabranjeno ustajanje i otvaranje prtljažnih pretinaca dok avion još uvek rula po pisti.
Let koji je saobraćao na relaciji Hjuston-Feniks, primoran je da se vrati na pistu odmah po poletanju, zbog putnice koja se skinula gola i trčala 25 minuta kroz avion.
Beogradski aerodrom beleži još jednu rekordnu godinu sa više od osam miliona putnika koje je ugostio. Aerodrom "Nikola Tesla" povezan je sa više od 110 destinacija, što ga svrstava među najpovezanije u regionu, navodi se u saopštenju.
27.12.2024
08:38
Posada aviona imaće ovlašćenje da prijavi prekršioce nadležnim organima. Iako su predviđene kazne za ovakve prekršaje, za sada nije poznato koliki će iznosi biti.
Foto: EPA
Stroga pravila u avionu
"Ove mere su neophodne kako bismo sprečili nezgode izazvane padanjem prtljaga ili neočekivanim pokretima aviona - objasnio je predstavnik SHGM-a. Statistika pokazuje da se broj povreda tokom sletanja i iskrcavanja može značajno smanjiti ako putnici poštuju osnovna bezbednosna pravila", navodi se u saopštenju SHGM.
Možda najbolji način da izbegnete da budete prijavljeni i da platite kaznu jeste da ostanete vezani dok se znak ne ugasi i da ne ustajete dok se avion potpuno ne zaustavi.
Takođe, nemojte otvarati pretince za prtljag dok posada ne da dozvolu. Osim što ćete sačuvati novac koji biste mogli dati za kaznu, umanjićete i rizik od povrede.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruska ekonomija raste sporo zato što je tržište postavljeno naopako: profesori zarađuju manje od kurira, mala preduzeća se opterećuju porezima, a broj milijardera nastavlja da raste, ocenio je akademik Ruske akademije nauka Robert Nigmatulin.
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik oštro je reagovao na izjavu visoke predstavnice Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaje Kalas o imenovanju naslednika Kristijana Šmita u Bosni i Hercegovini.
U nedelju je na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu održan sastanak "Radne jedinice za operacionalizaciju programa" - (RJOP), na kom su se "blokaderi" posvađali.
Žestok sukob potresao je Tviter nakon što je korisnica pod nadimkom "Nepobediva_77" isprozivala Marka Marjanovića, poznatog kao Kristal Met Dejmon, zbog njegove izjave da su "studenti već pobedili", na šta je on odgovorio salvom nepristojnih uvreda i pokrenuo lavinu komentara o podelama u opoziciji.
Predsednica Skupštine Srbie Ana Brnabić oštro je reagovala na formiranje takozvane studentske liste, ističući da je reč o prevari jer je ne čine ni studenti ni nova lica, već istrošeni kadrovi poput Veroljuba Dugalića i pojedinci koji otvoreno prete svim glasačima Srpske napredne stranke.
M.P. (67) ubila je svog muža Z.P. (76) rano jutros u stanu na Čukarici. Kako smo pisali žena je psihijatrijski bolesnik, a sada ju je policija sa mesta zločina vozilom Hitne službe transportovala u bolnicu.
M.P. (67) jutros je svirepo ubila svog muža Z.P. (76) tako što mu je zarila nogar od stolice pravo u srce, a komšije svedoče da je nesrećna žena odavno pishički bolesna.
U saradnji i na osnovu razmene informacija između Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, UKP, Službe za suzbijanje kriminala i Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Severne Makedonije, u Skoplju je uhapšen S. M. (42).
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski mogao bi da postane optuženi u ogromnoj korupcionaškoj aferi vezanoj za izgradnju elitnog naselja kod Kijeva, nakon što su isplivali tajni audio-snimci na kojima se navodno čuje kako se pozivaju na naređenja "šefa", a svi dokazi vode upravo ka njemu.
Donald Tramp razmatra mogućnost da Venecuela postane 51. savezna država SAD, tvrdi novinar Foks njuza Džon Roberts, koji kaže da mu je američki predsednik to lično rekao u telefonskom razgovoru.
Bivša portparolka ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, Julija Mendel, ponovo je otvorila jednu od najosetljivijih tema koje godinama prate šefa države — glasine o navodnoj upotrebi kokaina.
Iranski parlament mogao bi da raspravlja o podizanju nivoa obogaćivanja uranijuma na 90 odsto ukoliko Sjedinjene Američke Države i Izrael ponovo napadnu Iran.
Nastavak planetarno popularne serije "Berlin", spin-ofa čuvene "La Casa de Papel", stiže na Netfliks 15. maja pod nazivom "Berlin i dama sa hermelinom", a harizmatični lopov koga tumači Pedro Alonso ovoga puta sprema pljačku veka u Sevilji ne zbog novca, već iz najmračnije osvete.
U mediteranskom okruženju istarskog primorja, ovih dana pala je prva klapa projekta "Kuća pored mora", filmskog spin-ofa TV serije "Azbuka našeg života", autorke Jelene Bajić Jočić.
Glumica Sidni Svini je za treću sezonu serije "Euforija" u kojoj ima pregršt eksplicitnih scena uzela 800.000 dolara po epizodi, odnosno 6.400.000 dolara za celu sezonu.
Danas SPC i vernici širom regiona obeležavaju praznik Svetog Vasilija Ostroškog, a dosta poznatih redovno posećuju manastir, dok neki čak i sanjaju sveca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar