Kreće haos: Evo u koliko tačno sati stiže stravično nevreme - Ovi delovi Srbije prvi na udaru
Podeli vest
Meteorolog Ivan Ristić izjavio je danas da Srbiju očekuju vremenske nepogode sutra između 17 i 18 časova, koje će doći iz pravca Hrvatske.
Ristić je precizirao da se sutra popodne nepogode očekuju u Vojvodini i u predelima uz Savu i Dunav, to je Mačva, kolubarski i šumadijski okrug, kao i okolina Beograda.
Ujutro i delom pre podne u Vojvodini, na istoku i jugoistoku Srbije biće umereno do znatno oblačno vreme sa pojavom kiše i lokalnih pljuskova, a u ostalim krajevima očekuje se uglavnom suvo vreme uz sunčane intervale, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
U susret predstojećoj letnjoj sezoni objavljena je vremenska prognoza za destinacije koje su popularne među Srbima, a dok će u većem delu Evrope biti paklene vrućine, sever i severozapad kontinenta biće na udaru obilnih padavina.
- Maksimalni razvoji tih oluja i nepogoda ulazi u Srbiju u vreme oko pet - šest sati popodne. To je front, dakle, to biće kao neka olujna linija nestabilnosti, uz koju ide i pojačan i jak severozapadni vetar - rekao je Ristić.
Istakao je da treba proveriti i korita reka, budući da reke za sada nisu na visokim nivoima, ali vodostaj može znatno porasti ako bude pala velika količina kiše.
Do kraja dana očekuje nas promenljivo i nestabilno vreme, uz povremene pljuskove i grmljavinu, dok su na snazi žuti i narandžasti meteoalarm, objavio je Republički hidrometeorološki zavod.
U Srbiji se očekuje promenljivo i nestabilno vreme, povremeno sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom uz slab i umeren vetar južnih pravaca, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ).
21.05.2025
06:42
Kišovito do kraja maja
Dodao je da će do kraja maja vreme biti kišovito i oblačno praćeno grmljavinom, kao i da očekuje pojavu sunca.
- Do kraja maja će biti ovako promenljivo i nestabilno vreme. U sledećoj nedelji se čak i očekuje veća količina padavina u jugoistočnoj i istočnoj Srbiji, preko 100 milimetara ponegde - rekao je Ristić.
- Glavnina tog anticiklona biće usmerena na zapad i severno od Alpa. Dakle, Španija, Francuska, Engleska, prema Danskoj. Ali će se njegov uticaj osetiti kod nas. Tako da već početkom juna temperature će biti preko 25 stepeni Celzijusovih. Očekujemo prave letnje temperature imeđu 26 i 30 stepeni Celzijusovih - rekao je Ristić.
Dodao je da to nisu tropske temperature, ali jesu letnje.
Istakao je da još nije vreme za more zato što je more hladno i njegova temperatura se trenutno kreće između 18 i 20 stepeni Celzijusovih.
- Tek u drugoj polovini juna će biti moguće kupati se u moru. Očekujem krajem juna temperaturu mora od 24 do 27 stepeni celzijusovih - rekao je Ristić.
Foto: Shutterstock
Govoreći o zemljotresu koji je danas pogodio Krit, Ristić je rekao da je to već četvrti zemljotres u tom regionu.
- Zemljotres je bio jačine 6,1 stepen Rihterove skale. Izdato je upozorenje za cunami. Vrlo je aktivno seizmološko proleće. Imali smo dosta zemljotresa. Slične stvari imali smo zimus i na Santoriniju i u celom tom regionu - rekao je Ristić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ujutro i delom pre podne u Vojvodini, na istoku i jugoistoku Srbije biće umereno do znatno oblačno vreme sa pojavom kiše i lokalnih pljuskova, a u ostalim krajevima očekuje se uglavnom suvo vreme uz sunčane intervale, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odlukom da ne otputuje u Brisel na Samit EU - Zapadni Balkan štiti interese sopstvene države, a to što Evropska unija radi najvažnijoj državi u regionu nije normalno!
Rusija je prvi put zvanično potvrdila da je prva jedinica opremljena najnovijim protivvazdušnim i protivraketnim sistemom S-500 "Prometej" stupila na borbeno dežurstvo.
Opozicionar Miloš Parandilović otvoreno je govorio o svojoj želji da postane predsednik Srbije, a zatim i zapretio da će "pomlatiti" okupljene u Ćacilendu.
Narodni pooslanik SNS i Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić istakao je da je krajnje vreme za smenu vrhovne javne tužiteljke Zagorke Dolovac, kao i za procesuiranje, kako je rekao, svih odgovornih u pravosuđu, uključujući i tužioca Mladena Nenadića.
U požaru koji se noćas dogodio u Rajkovoj ulici broj 8 na Bežanijskoj kosi stradao je muškarac starosti 34 godine, rečeno je Tanjugu u beogradskoj Hitnoj pomoći.
Novopazarac Ermin Osmanović, koji je ranije bio osumnjičen za krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga, nakon odluke suda kojom je oslobođen optužbi u tom predmetu, vratio se kući iz bekstva, gde je upriličeno porodično slavlje.
Evropski lideri su se ozbiljno posvađali usled oštrih neslaganja oko pitanja konfiskacije zamrznute ruske imovine uoči samita u Briselu, piše Politiko.
Predsednik SAD Donald Tramp je u božićnom obraćanju naciji u sredu uveče kritikovao svog prethodnika Džozefa Bajdena, govorio o ekonomskim uspesima svoje administracije, ali nije pomenuo - Ukrajinu.
Glavni problem ukrajinskih Oružanih snaga danas je nemogućnost zamene vojnika na prvoj liniji fronta, izjavio je sekretar Odbora za odbranu Vrhovne rade, pukovnik SBU Roman Kostenko, za Kanal 24, prenosi dopisnik PolitNavigatora
Srbija je ispala iz trke za Oskara, pošto se film „Sunce nikad više“ mladog reditelja Davida Jovanovića nije našao na užoj listi kandidata za nominaciju u kategoriji najboljeg međunarodnog filma, objavila je juče Američka filmska akademija.
Sir Hamfri Barton nagrađivani radijski i televizijski voditelj, autor i jedan od najuticajnijih ljudi u istoriji britanskog muzičkog novinarstva, umro je u 94. godini.
Austrijski javni emiter ORF, domaćin Evrovizije 2026, potvrdio je da na predstojećem takmičenju neće zabraniti isticanje palestinskih zastava niti će pokušati da utiša zviždanje tokom nastupa izraelskog predstavnika.
Pevačica Zorica Brunclik i njen suprug, harmonikaš Miroljub Aranđelović Kemiš u svom domu u Krnjači imaju kupatilo sa dve wc šolje, jer zajedno idu i u toalet.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar