Šta smo sve kupili za 4.600 dinara: Pogledajte cene pre ekonomskih mera
Podeli vest
Najavljene ekonomske mere stupaju na snagu 1. septembra, a naša voditeljka i novinarka Lidija Makragić, obišla je još jedan market i odabrala osnovne proizvode čije će cene biti ograničene.
Ovo je treći po redu market koji je naša ekipa Informera obišla. Iako smo se trudili da kupimo namirnice za osnovne ljudske potrebe, iznos na računima je svakako drugačiji, a naš račun je ovoga puta iznosio 4.607 dinara.
Najavljene ekonomske mere stupaju na snagu 1. septembra, odnosno za dva dana, a naša voditeljka i novinarka Lidija Makragić, obišla je još jedan trgovinski lanac, te je odabrala osnovne proizvode čije će cene biti ograničene.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je od 1. decembra povećanje penzija od 12 odsto, a ekipa Informera pitala je najstarije sugrađane šta oni misle o tome i koliko će im zaista značiti.
29.08.2025
19:15
Među namirnicama koje je Lidija kupila, našli su se mleko, jogurt, plazma, sir, rezanci, pasirani paradajz i još mnoge druge stvari koje spadaju u prehrambrene proizvode, papirnu galanteriju i stvari za ličnu higijenu.
Tako je na primer, u Informerovoj korpidve litre mleka koštalo 214 dinara, velika čaša grčkog jogurta 150 dinara, pakovanje plazme 286 dinara, rezanci za supu 97 dinara, sitno seckani paradajz 162 dinara, a vegeta 209 dinara.
Lidija je vodila računa i o onima koji se malo zdravije hrane, pa je tako kilogram heljdinog brašna koštao 259 dinara, litar maslinovog ulja 917 dinara, dok je kilogram braon šećera koštao 305 dinara.
Vlada Srbije je na današnjoj vanrednoj sednici usvojila dopunjenu uredbe o ograničavanju marži trgovinskih lanaca kojom je ograničen logistički rabat i druge naknade, potvrđeno je Tanjugu u Ministarstvu spoljne i unutrašnje trgovine.
Vlada Srbije će već danas izmeniti uredbu o maržama zbog pritisaka trgovaca na dobavljače, izjavila je ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević prilikom obraćanja iz Vlade.
29.08.2025
11:06
Foto: informer.rs
Iznos 4.607 dinara
Što se mesnatih proizvoda tiče, velika konzerva mesnog nareska koštala je 149 dinara, a pakovanje čajne kobasice 149 dinara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najavljene ekonomske mere stupaju na snagu 1. septembra, odnosno za dva dana, a naša voditeljka i novinarka Lidija Makragić, obišla je još jedan trgovinski lanac, te je odabrala osnovne proizvode čije će cene biti ograničene.
Vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac smanjila je kaznu svom rođaku Borivoju Dolovcu koji je u noći 15. decembra 2016. godine pijan, vozeći bez vozačke dozvole, usmrtio devojku Milicu Riđički (22) u vojvođanskom selu Čurugu, saznaje Informer.
Biznismen Branko Babić, kom je više puta gašen profil na društvenoj mreži Iks jer je na njemu raskrinkavao laži i izmišljotine blokadera, sada je na novom nalogu objavio jedan sasvim drugačiji snimak i izazvao haos.
Izborni panel za žalbe i predstavke usvojio je danas žalbu Srpske liste (SL), poništio nezakonitu odluku Centralne izborne komisije u Prištini da ne sertifiluje kandidate SL za učešće na vanrednim parlamentarnim izborima 28. decembra 2025. godine i potvrdio sertifikaciju 33 kandidata SL, saopšteno je iz te stranke.
Telo S. J. (37) pronađeno je juče ujutru na jednom stovarištu u naselju Kotlujevac u Zaječaru, a kako su na glavi nesrećnog muškarca bile vidljive povrede odmah se posumnjalo da je reč o ubistvu.
Lana Bijedić (19) brutalno je ubijena, a njeno telo izvučeno je iz reke Studenčice 6. oktobra 2019. godine. Međutim, prema poslednjim poznatim informacijama iz istrage, ubica tinejdžerke još uvek nije uhapšen.
Ruski vojnici zarobili su pripadnika Oružanih snaga Ukrajine na konstatinovskom pravcu dok je, prema njihovim rečima, bio u stanju teškog alkoholisanog pijanstva.
Glumica Nikolina Friganović kaže da su njeni roditelji bili mladi tokom ratova devedesetih i pogroma Srba iz Hrvatske za vreme ustaške akcije "Oluja" i da je u svoj lik Nade u "Tvrđavi" utkala mnogo ličnih emocija i sećanja na taj nemili period.
Glumac Ivan Bosiljčić kaže da je 1997. godine umalo mogao da pogine u saobraćajnoj nesreći kada je mini-bus u kojem se vozio skrenuo s puta i zaustavio se na samoj litici.
Glumica Žilijet Binoš (61) razdrmala je ceo svet ulogom u erotskoj drami "Kobna veza" ("Damage") iz 1992. godine u kojem je snimala eksplicitne scene seksa.
Snimak koji se munjevito proširio društvenim mrežama prikazuje zgodnu plavokosu devojku kako mirno i fokusirano trenira, potpuno nesvesna pogleda oko sebe, jer su joj helanke toliko uske da izgleda kao da je gola.
Bivši teniser Slobodan Boba Živojinović otvoreno je govorio o izazovima s kojima se suočio na početku privatnog biznisa, uključujući i kupovinu produkcije Grand.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar