Direktorka Departmana za maloprodaju u kompaniji NIS Bojana Radojević objasnila je da se platni promet sa svim bankama na NIS pumpama još odvija normalno, a ukoliko dođe do obustavljanja plaćanja karticama stranih banaka, građani plaćanje mogu obaviti na ova četiri načina.
Plaćanje gotovinom, sve dina kartice, "IPS pokaži" i NIS aplikacije i dalje će biti dostupni građanima uprkos sankcijama.
- NIS je spremno dočekao odluku o uvođenju sankcija i apsolutni prioritet nam je snabdevanje građana, zaliha ima dovoljno, apel za građane, nema potrebe za panikom i redovima, nema ograničenja kada je u pitanju količina koju mogu da preuzmu i sve će se i ubuduće odvijati kao i do sada. Otkako su sankcije stupile jutros u šest, evo još se platni promet odvija normalno. Dakle, za sve banke i dalje se odvija platni promet normalno. Sve kartice su još u opticaju, moguće je da će to tokom dana biti obustavljeno, kada, ne znamo, ali videćemo. Gotovina, sve dina kartice, kao i putem sistema "IPS pokaži" tj. M banking svih banaka. Takođe, „Sa nama na putu“, Agro i Taksi kartice nastavljaju da rade bez prekida. Za pravna lica i veleprodaju omogućen je nesmetan promet u dinarima, pa će i korporativni kupci moći da nastave plaćanja redovno. Mi ćemo izdati saopštenje sa kompletnim uputstvom - rekla je Radojević.
Dodala je da je NIS spremio obaveštenja za potrošače koje će istaći na svima svojim benzinskim stanicama.
- A ukoliko i pored tih obaveštenja bude nekih nedoumica kod građana, naši zaposleni naravno na lokacijama stoje na raspolaganju za svaku vrstu pomoći, a potrošačima, ako su potrebne neke detaljne informacije, mogu da se obrate NIS call centru, koji je besplatan. Važno je da naši lojalni potrošači znaju da i u ovim okolnostima oni mogu nesmetano da koriste sve benefite programa lojalnosti sa nama na putu i naravno sve benefite NIS korporativnih kartica. Mislim da je to sjajna vest za njih - rekla je Radojevićeva.
Na pitanje da li još može da se plaća Visa i Mastercard karticama na pumpama, ona je rekla da može, ali da se ne zna do kada će biti tako.
- Do kada ne znamo, ali može da se desi da u toku dana bude prekid toga načina plaćanja - dodala je ona.
Radojevićeva je rekla Tanjugu da su poslali obaveštenje svim svojim zaposlenima da NIS poslujemo trenutno redovno i u punom kapacitetu.
- Nikakve izmene u tom delu se ne planiraju. Naravno, pratimo trenutnu situaciju, pratimo sva moguća scenarija koja mogu da se dese i u slučaju bilo kakvih izmena mi ćemo, naravno, naše poslovanje prilagođavati tome sve do normalizacije poslovanja. U slučaju da dođe do nekih izmena koje značajnije utiču na naše poslovanje, naravno, Naftna industrija Srbije će izaći sa informacijom u javnosti - istakla je ona.
Foto: Shutterstock
Neće biti čekanja u redovima
Radojevićeva je ponovila da je NIS kao, pre svega, društveno odgovorna kompanija spremno dočekala odluku o uvođenju sankcija.
- I apsolutni prioritet u našem trenutnom poslovanju jeste uredno snabdevanje domaćeg tržišta svim vrstama naftnih derivata i naravno očuvanje energetske stabilnosti u zemlji - naglasila je ona.
On je poručila građanima da nema razloga za paniku niti potrebe da gube vreme čekajući u redovima.
- Nama se prodaja odvija kao i u redovnom režimu. Ne postoje nikakva ograničenja kada govorimo o količinama koje oni mogu da preuzmu, tako da nema potrebe da stvaraju zalihe, zato što zaista će snabdevanje biti uredno i u narednom periodu - istakla je Radojević.
NIS je jutros saopštio da kompaniji do sada nije produžena posebna licenca Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država, koja omogućava nesmetano operativno poslovanje.
Foto: NIS
Potrošači neće biti oštećeni
On je poručila građanima da nema razloga za paniku niti potrebe da gube vreme čekajući u redovima.
- Nama se prodaja odvija kao i u redovnom režimu. Ne postoje nikakva ograničenja kada govorimo o količinama koje oni mogu da preuzmu, tako da nema potrebe da stvaraju zalihe, zato što zaista će snabdevanje biti uredno i u narednom periodu - istakla je Radojević.
Kompanija NIS obaveštava javnost da kompaniji do sada nije produžena posebna licenca Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država, koja omogućava nesmetano operativno poslovanje.
Sankcije koje su Sjedinjene Američke Države uvele Naftnoj industriji Srbije danas bi trebalo da stupe na snagu, a stručnjaci navode da se za građane neće ništa posebno promeniti, kao i da ne treba očekivati poskupljenje derivata.
Policija je identifikovala maloletna lica koja se sumnjiče da su 12. septembra, na dečjem igralištu u Nišu fizički napala dečaka I.M. (14) te da su mu u napadu naneli tešku povredu šake, usled koje je došlo do amputacije dela prsta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kompanija NIS obaveštava javnost da kompaniji do sada nije produžena posebna licenca Ministarstva finansija Sjedinjenih Američkih Država, koja omogućava nesmetano operativno poslovanje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom trećeg dana zvanične posete NR Kini, gde boravi na poziv kineskog predsednika Si Đipinga, održao predavanje na univerzitetu Ćinghua, a takođe je obišao Muzej Komunističke partije Kine, kao i fabriku Šaomi.
Američka vojska uništila je dva iranska čamca koja su, prema navodima Foks njuza, pokušala da postave mine u Ormuskom moreuzu, dok je dodatni udar izveden na iranski protivvazdušni sistem nakon što je otvorio vatru na američku avijaciju.
Blokaderska mantra o "ubačenim elementima" koji su napali srpsku policiju posle propalog predizbornog skupa na Slaviji, pukla je kao mehur od sapunice.
Sukob između Sava Manojlovića, lidera "Kreni-promeni" i Dinka Gruhonjića prerasta u rat do istrebljenja i ima mnogo dublju dimenziju, saznaje Informer.
Svi koji se bave brojem prisutnih na protestu koji je organizovan u subotu na Slaviji na poziv studenata u blokadi promašili su suštinu, ocenio je novinar Ivan Radovanović navodeći da je taj skup pokazao da nikada toliko mnogo njih nije uspelo da uradi toliko malo, gotovo ništa, za sebe, za državu i za promene.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, saslušan je Petar U. (20) zbog postojanja osnova sumnje da je zajedno sa drugim osumnjičenim licima, u postupku koji se vodi povodom izvršenja krivičnog dela Teško ubistvo 12. maja 2026. godine u restoranu "27", učestvovao u radnjama koje su usmerene na prikrivanje krivičnog dela Teško ubistvo i učinilaca.
Dž. Š. (48) uhapšen je zbog sumnje da je počinio krivično delo nasilje u porodici, nakon što je, kako se sumnja, u alkohlisanom stanju pretukao suprugu u porodičnoj kući u Zemunu.
Ognjen Rašeta (45), optužen za pripadništvo kriminalnoj grupi Radoja Zvicera i Ivana Božovića, uhapšen je nakon višemesečnog bekstva na Aerodromu Golubovci.
Nakon jučerašnje teške saobraćajne nesreće u kojoj je N.R. (35) na mestu suvozača izgubio život, a I.T. (46) koji je upravljao kamionom “Turbo Zeta” natovaren ogrevnim drvetom, zadobio povrede opasne po život, meštani kragujevačkog sela Velike Pčelice i dalje su u neverici.
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Kijev ulazi u novu fazu pritiska nakon najava Moskve da će odgovor na ukrajinske napade biti usmeren na vojne ciljeve, centre odlučivanja i objekte vojne industrije, piše italijanski portal L’Antidiplomatiko u analizi događaja posle napada na Starobeljsk.
Policija u Skotsblafu u američkoj saveznoj državi Nebraska istraživala je prijavu pucnjave ispred prodavnice, a zatim otkrila neobičan detalj: okidač napunjene puške nije povukao čovek, već pas koji je ostao u vozilu.
Glumica Milica Milša pozirala je pored motora u kožnim pantalonama, jakni i crnim čizmama i kacigom u ruci, sve za potrebe serije "Dadilja sa sela" u kojoj glumi Zorku.
Film "Lepota poroka" spada među najboljim u srpskoj kinematografiji, a jedna od scena po kojoj je ostao upamćen je ona u kojoj je prikazan seks između Eve Ras i Petra Božovića.
Sidni Svini je poslednjih dana u centru pažnje zbog eksplicitnih scena u trećoj sezoni serije "Euforija", a pojedini stručnjaci sada analiziraju kako bi se takav imidž mogao odraziti na njenu karijeru.
Hejli Biber ponovo je uspela da podigne temperaturu na društvenim mrežama nakon što je objavila provokativne fotografije iza kulisa novog snimanja za svoj brend.
Mesec je planeta koja se najbrže kreće, a u jednom znaku provede oko tri dana. Pozicija Meseca u Vagi najviše će odgovarati Vagama, Blizancima i Vodolijama.
Kineska tehnološka kompanija Huavej saopštila je danas da planira da u narednih pet godina razvije poluprovodnike svetske klase koristeći novu tehnologiju.
Pevačica Dragana Mirković prisetila se svojih muzičkih početaka i trenutaka koji su obeležili njen put ka slavi, ali i otkrila detalje susreta sa Ljubišom Samardžićem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar