Direktor NIS-a Kiril Tjurdenjev obratio se večeras zaposlenima, u ovoj kompaniji.
Prema dokumentu u koji je Blic imao uvid, on je potvrdio da je 14. novembra dobio licencu američkog OFAC-a kojom je zvanično odobreno otvaranje pregovora akcionara i drugih zainteresovanih strana, ali situacija oko ove kompanije još uvek nije završena i da je rok za to 13. februar.
U tekstu se između ostalog navodi, da akcionari „aktivno vode pregovore sa svim zainteresovanim stranama” i da se očekuje da će na osnovu tih razgovora u narednim danima biti upućen argumentovan zahtev OFAC-u za dobijanje nove licence.
Foto: Foto: ATA images
Ta licenca bi omogućila da NIS nastavi normalno da posluje dok se razgovori o trajnom i održivom rešenju za kompaniju nastavljaju.
Foto: NIS
Snabdevanje stabilno uprkos izazovima
U obraćanju zaposlenima naglašeno je da je kompanija, uprkos izrazito izazovnom periodu, uspela da očuva sigurnost snabdevanja domaćeg tržišta naftnim derivatima i pritom ostvari solidne poslovne rezultate.
- Od trenutka uvođenja sankcija, naši potrošači gotovo da nisu osetili posledice ove situacije - navodi direktor.
Posebno je istaknuto da je u proteklom periodu NIS imao „veliku podršku Vlade Republike Srbije“, na čemu je kompanija zahvalna.
Na današnjem sastanku stalnog radnog tela Organizacije za nacionalnu strategiju za krizne situacije u naftnom sektoru razmatrana je situacija u vezi sa snabdevanjem naftnim derivatima domaćeg tržišta.
Ministarka energetike i rudarstva, Dubravka Đedović Handanović, odgovorila je na niz laži i obmana koje tajkun Dragan Đilas ne prestaje da iznosi u javnost.
Pomoćnik direktora Sektora za strateške analize, usluge i internacionalizaciju Privredne komore Srbije (PKS) Bojan Stanić izjavio je da nacionalizacija kao rešenje za NIS, nije dobra.
Američki Senat odobrio je u drugom proceduralnom glasanju predlog zakona kojim se uvode nove sankcije Rusiji i Iranu, čime je inicijativa prošla još jednu važnu fazu zakonodavnog procesa.
U administraciji predsednika SAD Donalda Trampa postoji zabrinutost da bi preterano oslanjanje na sankcije i dolar kao instrument spoljnopolitičkog pritiska moglo da proizvede suprotan efekat i podstakne druge države da ubrzaju prelazak na alternativne sisteme plaćanja.
Predsednik SAD Donald Tramp će podržati zakon o "oštrim" sankcijama protiv Rusije isključivo pod uslovom da taj dokument obuhvati i restrikcije protiv Irana.
U američkom Senatu predstavljen je nacrt zakona kojim se predviđa novi paket oštrih sankcija protiv Rusije, uključujući mogućnost uvođenja ličnih mera protiv predsednika Vladimira Putina.
Američke kompanije izgubile su približno 200 milijardi dolara tokom četiri godine sankcija protiv Rusije, izjavio je predsednik i izvršni direktor Američke privredne komore u Rusiji (AmCham) Robert Ejdži.
Sjedinjene Američke Države pripremaju novi paket sankcija kojim ne bi bile pogođene samo ruske kompanije i zvaničnici, već i države koje nastavljaju da kupuju rusku naftu i gas.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donalda Trampa i grupa republikanskih i demokratskih senatora usaglasile su novu verziju zakona kojim bi Vašington mogao da uvede carine do 500 odsto državama koje kupuju rusku naftu, prirodni gas, uranijum i druge energente.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na današnjem sastanku stalnog radnog tela Organizacije za nacionalnu strategiju za krizne situacije u naftnom sektoru razmatrana je situacija u vezi sa snabdevanjem naftnim derivatima domaćeg tržišta.
Tajkunski Danas, autošovinistička medijska trovačnica, ponovo je dokazala da će dati prostor svakom antisrpskom huškaču da napada Srbiju i pljuje srpske žrtve.
Aleksandar Graf Lambsdorf, doskorašnji nemački ambasador u Moskvi, otkrio je za Bild šta se dešava u srcu ruske moći, više detalja o Vladimiru Putinu, atmosferi u prestonici Rusije i ratu u Ukrajini.
Ustaška besramnost nema granica! Hrvatski istoričar Ante Nazor bez trunke srama izgovorio monstruozne tvrdnje gde je optužio proterane Srbe da su sami organizovali sopstveno čišćenje i bežanje sa ognjišta, dok je krvavu akciju Oluja i odnos prema civilima licemerno nazvao korektnim!
Novinarka tajunskog lista Danas Jelka Jovanović i voditelj tajkunske televizije Nova S - demonstrirali su nezapamćen nivo očaja i licemerja, priznavši da od njihovih političkih maštarija nema ništa.
Skakanje, divljačko ponašanje, psovanje, i potpuo pomračena svest — to je slika i prilika onih koji danima maltretiraju građane i blokiraju ulice! Najnoviji snimci koji su isplivali pokazali su ko zapravo stoji na ulicama i šta promovišu.
Između Srbije i SAD počela je potpuno nova era u međusobnim odnosima o čemu svedoči i post koji je američki predsednik Donald Tramp podelio na svojoj društvenoj mreži "Istina".
Najnovije žrtve opozicione sapunice su Radomir Lazović i njegov Zeleno-levi front, koje su lažni studenti odbacili. Tajkunska opozicija i njeni puleni ponovo su dokazali da se tu ne znaju ni ko pije ni ko plaća.
Ubistvo Gorana Veličkovića Goksija (33) ostalo je zabeleženo kao jedan od najsvirepijih i najdetaljnije pripremanih zločina klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića. Prema navodima optužnice Tužilaštva za organizovani kriminal, Veličković je 3. avgusta 2020. godine namamljeni na prevaru u najužem centru Beograda, prevezen u takozvanu "klanicu" u Ritopeku, gde je brutalno mučen i likvidiran.
Beogradska Hitna pomoć intervenisala je 101 put tokom protekle noći, a na ulicama prestonice dogodile dve saobraćajne nezgode bez teže povređenih lica.
Aleksandar Graf Lambsdorf, doskorašnji nemački ambasador u Moskvi, otkrio je za Bild šta se dešava u srcu ruske moći, više detalja o Vladimiru Putinu, atmosferi u prestonici Rusije i ratu u Ukrajini.
Požar besni u zapadnoj Atici i stigao je do naselja Agija Skepi, preneli su danas grčki mediji njavodeći da je u borbi sa vatrenom stihijom angažovano sedam aviona i 450 vatrogasaca.
Nepromišljena politika EU prema ruskim energentima i zverstva SAD na Bliskom istoku vratiće na jesen obične stanovnike Starog kontinenta u kameno doba, ostavljajući ih zavisnim od hirova bilo kog izvoznika, kaže Damijan Ernst, stručnjak za energetiku na Univerzitetu u francuskom gradu Liježu.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Nagli skok u reku, jezero ili more tokom velikih vrućina može izazvati takozvani hladni šok, iznenadnu reakciju organizma koja povećava rizik od utapanja, čak i kada voda nije ledena.
Jedno skriveno podešavanje na Android i iPhone telefonima može poboljšati kvalitet zvuka, omogućiti preciznije podešavanje glasnoće i učiniti slušanje muzike znatno prijatnijim.
Mina Naumović supruga voditelja Ognjena Amidžića, otkrila je na Instagramu da su angažovali dadilju sa Filipina koja im pomaže u domaćinstvu i oko brige o ćerki Loli.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.