Vremenska prognoza Ivana Ristića ukazuje na postepenu promenu vremena i dolazak toplijeg vazduha sa zapada u narednom periodu. Ipak, od 1. februara mogla bi se otvoriti "bečka vrata" i ponovo doneti zahlađenje.
Meteorolog Ivan Ristić ističe da sibirski anticiklon koji je izazvao jake jutarnje mrazeve i hladnoću od juče slabi. Tokom njegovog povlačenja, popuštaju mraz i hladna košava.
Kreće topla Košava
- Krajem nedelje nas ponovo očekuje košava u pojačanju, ali ovaj put će biti topla, a ne hladna. Najviša temperatura do kraja nedelje u postepenom porastu tako da će se od petka kretati ponovo izmedju 5 i 10 stepeni - najavio je meteorolog Ristić.
Tokom vikenda veći deo zemlje zahvatiće jače naoblačenje, dok će kiša padati u nižim predelima, a sneg na višim planinama.
Foto: Miloš Rafailović/Shutterstock
Ivan Ristić
Temperature padaju duboko u minus
- Sledeća nedelja je prava enigma, biće u svakom slučaju promenljivo. Očekuju se sve vrste padavina, temperatura po nekim modelima će postepeno rasti po nekim preći u zimske, ostaje još malo da sačekamo za definitivnu prognozu - napominje Ristić, prenosi Blic.
Početak februara - redak fenomen
Ivan Ristić je otkrio da od 1. februara Srbiju očekuje izuzetno retka vremenska pojava, takozvani antivrtlog.
On će blokirati zapadne vetrove sa Atlantika i omogućiti prodor hladnog vazduha sa severa.
- Sibir slabi, ali se pripremamo za "bečka vrata". Prvo nas krajem januara sve do početka očekuje osetnije otopljenje, a onda i novo zahlađenje - zaključio je Ristić.
Detaljnu vremensku prognozu Ivana Ristića za 2026. godinu, možete pročitati OVDE.
Do kraja januara očekuje nas pravi vremenski rolerkoster. Nakon sutrašnjeg hladnog dana, temperature će biti u porastu, dok se na samom kraju meseca očekuje ledeni talas iz Sibira, koji donosi sneg i duboki minus.
Ujutru se očekuje slab i umeren mraz, a na pojedinim lokalitetima magla i niska oblačnost, uglavnom u Podrinju i u Timočkoj Krajini, navodi se u prognozi RHMZ-a. Temperatura će se kretati od -9 do -2 stepena, a najviša dnevna biće od -1 do 7.
Direktor Republičkog Hidrometerološkog zavoda Srbije Jugoslav Nikolić danas je na sednici Republičkog štaba za vanredne situacije istakao da će u narednom periodu meteorološka situacija biti stabilna.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, sutra se očekuje hladno jutro uz slab mraz, a kasnije tokom dana mestimično oblačno, uz temperature do 12 stepeni Celzijusove skale.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Do kraja januara očekuje nas pravi vremenski rolerkoster. Nakon sutrašnjeg hladnog dana, temperature će biti u porastu, dok se na samom kraju meseca očekuje ledeni talas iz Sibira, koji donosi sneg i duboki minus.
Nakon saopštenja Višeg javnog tužilaštva u Beogradu u kojem su otkrili da su blokaderi aferu "zvučni top" planirali mesecima pre protesta 15. marta, na imejl adresu ove ustanove stigle su jezive pretnje smrću, koje su upućene, između ostalog, predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, glavnom javnom tužiocu Nenadu Stefanoviću, kao i glavnom i odgovornom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Izrael i Hezbolah su se složili oko prekida vatre koji počinje u 16 časova po izraelskom lokalnom vremenu, rekao je visoki američki zvaničnik za Rojters.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević pozvao je lidera Novog lica Srbije (NLS) Miloša Parandilovića da bi ga pitao zašto je drugom poslaniku dao svoju karticu i lažirao prisustvo u Skupštini.
Kod Sava centra dogodio se sudar kada je devojka za volanom odlučila da je bitnije da ljudima na mostu, pred kojim se nalazila i na kom je nekolicina razvila transparent "Srbija pobeđuje", pokaže srednji prst nego da povede računa o saobraćaju, budući da je na auto-putu.
Posle afera „Bodrum“ i „Solun“, u Narodnoj skupštini otvorena je nova polemika koju je poslanik SNS Aleksandar Mirković nazvao „aferom Priboj“. Dodatnu pažnju izazvala su dva dokumenta Miloša Parandilovića, nastala u razmaku od svega dva dana, u kojima su iznete potpuno različite tvrdnje o njegovom prisustvu u parlamentu.
Tzv. "studenti u blokadi" pokušavaju da se operu od krivice nakon što je Više javno tužilaštvo došlo u posed dokaza da je afera "Zvučni top“ bila pripremana dugo pre 15. marta.
Saša Vuković Boske je na saslušanju u Tužilaštvu priznao da je ubio Aleksandra Nešovića Baju u restoranu "27" na Senjaku 12. maja, ali da je na njega pucao u samoodbrani, stoji u zapisniku o saslušanju osumnjičenog.
Županijski sud u Varaždinu izrekao je prvostepenu, nepravosnažnu presudu supružnicima iz okoline Novog Marofa, osudivši ih na po 17 godina zatvora zbog stravičnog zločina koji je pre godinu i po dana šokirao javnost.
Viši sud u Beogradu juče je izrekao presude roditeljima dečaka ubice, a u emisiji "Info jutro" na Informer TV ponovo su analizirane sve činjenice u vezi sa najjezivijim zločinom na Balkanu, ali i kako su se ponašali Miljana i Vladimir Kecmanović u sudnici.
Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu podiglo je optužnicu protiv muškarca O.D. koji se tereti za protivpravno lišenje slobode i brutalno premlaćivanje maloletne osobe.
Bugarska je uložila veto na predloženi 21. paket sankcija Evropske unije protiv Ruske Federacije, saopštio je bugarski premijer Rumen Radev neposredno pre početka samita lidera EU u Briselu.
Velika tragedija dogodila se u albanskom letovalištu Tale u Albaniji na obali Jadranskog mora, gde su se dve devojčice (9 i 11) godina utopile tokom kupanja.
Španski premijer Pedro Sančez i predsednik Francuske Emanuel Makron podržali su italijansku premijerku Đorđu Meloni nakon skandala sa predsednikom SAD Donaldom Trampom.
Akcioni triler "Citizen Vigilante", u kojem glavnu ulogu tumači Armi Hamer, zabranjen je u Nemačkoj nakon što su nadležni odbili da mu dodele starosnu oznaku, uz obrazloženje da podstiče nasilje prema migrantima, dok pojedini kritičari autora filma, kontroverznog nemačkog reditelja Uvea Bola, optužuju za krajnje desničarske stavove.
Opljačkan je stan modela poznate svetske modne agencije "Elit" u 6. arondismanu Parizu i tom prilikom ukradeni su luksuzni satovi, nakit i drugi predmeti procenjeni na oko 10 miliona evra, saopštio je policijski zvaničnik za Figaro.
Glumac Stanojlo Milinković pojavio se u u sporednim ulogama u našim kultnim filmovima i postao prepoznatljiv po replici "Ne diraj me, zvaću decu! Decooooo!"
Neda Arnerić, jedna od najpoznatijih i najvoljenijih glumica bivše Jugoslavije, ostala je zapamćena ne samo po svom talentu, već i po ulogama koje su uključivale eksplicitne scene u filmovima.
Novo istraživanje pokazalo je da osobe koje se duže vreme suočavaju sa finansijskim problemima imaju veći rizik od razvoja kardiovaskularnih bolesti, uključujući srčani i moždani udar.
Sa porastom temperatura menjaju se i parfemske navike, pa stručnjaci savetuju izbor laganijih i osvežavajućih mirisa koji najbolje dolaze do izražaja tokom leta.
Pevačica Lepa Brena oglasila se povodom snimka na kojem se vidi kako bivši fudbaler Zlatan Ibrahimović u studiju američke televizije FOX pušta njen hit "Luda za tobom".
Radomir Raša Novaković, muž pevačice Goce Tržan, vlasnik je firme koja se bavi proizvodnjom kinematografskih dela, audio-vizuelnih sadržaja i televizijskog programa.
Direktor "Granda" Goran Šljivić otkrio je kako se ove godine do samog finala "Zvezde Granda", neće znati broj takmičara koji su ušli u veliku završnicu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.