• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

01.06.2026

21:30

"Zemlja smo sa najvišim platama u regionu": Vučić najavio promene u Srbiji

Shutterstock

Vesti

"Zemlja smo sa najvišim platama u regionu": Vučić najavio promene u Srbiji

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući na TV Prva u emisiji "Ćirilica", između ostalog, pomenuo je i prosečne plate u našoj zemlji, ističući da smo kao država najbrže napredovali.

Predsednik Vučić je naglasio da, iako sebi zamera dosta stvari, ne može da ospori činjenicu da smo zemlja sa najvišim platama u regionu.

- Zameram sebi milion stvari. Nismo radili dovoljno, ali smo najbrže napredovali. Početkom 2015. godine, posle teških reformi, visokog javnog duga, deficita, smanjenja plata u javnom sektoru, bili smo na 300 evra prosečne plate, Crna Gora je bila čak 50 odsto iznad nas. Danas smo mi zemlja s najvišim platama u regionu, samo 10 godina kasnije. Te promene moraju da budu još odgovornije. Ne promene koje će da nas vraćaju u prošlost, već one koji sami guramo i gde sami razumemo da moramo sebe da popravimo - naveo je on.

Gostovanje predsednika iz minuta u minut možete pratiti na portalu Informera.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Gej afera trese Niš! Mateja doživeo nervni slom jer su ga izvređali iza leđa: Sad preti osvetom i gej pravdom (FOTO)
Politika

Gej afera trese Niš! Mateja doživeo nervni slom jer su ga izvređali iza leđa: Sad preti osvetom i gej pravdom (FOTO)

Unutrašnji rat među lažnim opozicionim blokaderima u Nišu doživeo je potpuni vrhunac i pretvorio se u najobičniji estradni cirkus. Kako ekskluzivno saznaje izvor blizak Mateji Nikoliću, lideru blokadera sa Pravnog fakulteta, među predvodnicima uličnog haosa izbila je nezapamćena tuča i žestoka rasprava, a sve zbog tajnog snimka na kome su dojučerašnji ortaci brutalno izvređali Nikolića.

13.07.2026

22:39

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set