• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

15.03.2020

20:34

U ROKU OD 72 SATA POTPUNA ZABRANA IZLASKA PENZIONERIMA AKO SE NE BUDE POŠTOVALA ODLUKA! Vučić najavio oštrije mere!

Vesti

U ROKU OD 72 SATA POTPUNA ZABRANA IZLASKA PENZIONERIMA AKO SE NE BUDE POŠTOVALA ODLUKA! Vučić najavio oštrije mere!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić proglasio je vanredno stanje u Srbiji zbog koronavirusa i najavio da će mere biti proširene u slučaju da se apel ne poštuje.

- Srbija je od danas u ratu protiv nevidljivog protivnika! Naša zemlja mora da pobedi. Borba je za naše starije, roditelje, ali i za budućnost Srbije. Naši roditelji su izgradili puteve i pruge, izgradili su ovu zemlju i zato moramo da im pomognemo. Posle iskustava kroz koje smo prošli, a i na osnovu pisama ministra odbrane i predsednice Vlade, u skladu sa Ustavom, doneli smo odluku o uvođenju vanrednog stanja na teritoriji cele Republike Srbije! 

On je naglasio da će u naredna 72 sata da se proverava koliko se sprovodi ova odluka, ali i da će mere biti pooštrene ukoliko se ne budu poštovale.

Foto: Instagram

- Ukoliko bude kršenja ove odluke više od 0,1 ili 0,2 posto, ne isključujem mogućnost obavezujuće odluke za ostanak u kući. Molim naše stare, dragi penzioneri, molim vas kao Boga, samo ostanite kod kuće, ako se dobro organizujemo, za desetak dana ćemo vam obezbediti i mladiće i devojke koji će da vam šetaju kućne ljubimce. Molim vas da ostanete u svojim domovima, posebno vi u gradovima. Vi ste meta ovog napada. Molim sve nas mlađe i sredovečne, da ne idemo kod najstarijih. Ne šaljite unuke kod deka i baka. Znam koliko je njima teško bez unučića, ali to je jedini način da prežive - rekao je predsednik Srbije.

Sastanku su prisustvovali predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković, premijerka Ana Brnabić, ministri Zlatibor Lončar, Ivica Dačić, Siniša Mali, Goran Knežević, Zorana Mihajlović, Jadranka Joksimović, Mladen Šarčević, Rasim Ljajić, Aleksandar Vulin, Aleksandar Antić, Vanja Udovičić, Slavica Ðukić Dejanović, Milan Krkobabić, guvernerka NBS Jorgovanka Tabaković.


 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Misteriozna pratnja i roze rančić! Žaki mislila da je niko ne vidi, a GOSI služba je snimila u sekundi (FOTO)
Politika

Misteriozna pratnja i roze rančić! Žaki mislila da je niko ne vidi, a GOSI služba je snimila u sekundi (FOTO)

Dok pošten svet u Srbiji radi, stvara i bori se za napredak svoje zemlje, perjanice tajkunskih medija i blokaderi koji bi da ruše Srbiju, još jednom pokazuju kako zapravo žive na visokoj nozi i uživaju bez trunke blama. Ekskluzivni snimak, koji je zabeležila naša budna GOSI služba, dokazuje da za njih nema krize, za njih postoje samo opuštanje, šetnja i lagodan život.

18.07.2026

11:54

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Test inteligencije
Kolumne

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Test inteligencije

Sada to, dakle, i zvanično znamo - Vladan Đokić je prvi na 'studentskoj', blokaderskoj listi. Sada znamo i ko je sve na tom njihovom, dugo najavljivanom 'elitnom spisku': od Zlatka Kokanovića do Dejana Bodiroge, od 'jahačice zmajeva' Jelene Pavlović i uvoštenog Predraga Voštinića, preko Jova Bakića i Dejana Šoškića pa sve do najodgovornije za pad nadstrešnice Sanje Fric i njenog sina Nenada (!?!).

18.07.2026

11:31

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji
Kultura

Održana premijera filma "Odiseja" u Srbiji

Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.

17.07.2026

14:27

Magazin

Džet set