Čuveni meteorolog Nedeljko Todorović objašnjava kakve nas vremenske prilike očekuju u narednom periodu.
Nestabilno vreme, kakvo je poslednjih dana, meteorolog Republičkog hidrometeorološkog zavoda objašnjava kao redovnu pojavu za kraj maja i početak juna.
- To sa stabilnim vremenom se retko događa, bilo leto bilo zima. Naša klima, podrazumeva stalnu promenljivost, iz sata u sat, iz dana u dan. Da ne preterujemo, nijedan dan nije isti kao prethodni. To je karakteristika naše klime. U nekom periodu preovlađuje toplija varijanta, nekad hladnija, pogotovo u kasnom proleću i ranom letu. Ovakve pojave su sada najčešće. Do kraja maja i početkom juna će temperatura biti manja od prosečne.
Foto: Tanjug
- Nema to veze sa načinom života, sa ljudima. To su teoretičari globalnog zagrevanja, ništa se nije promenilo u prirodi. Jedino se događaju razlike na lokalnom nivou. Tome doprinose grejanja, automobili, urbanizacija. Generalno, sve su to male i zanemarljive razlike.
- Svako leto kod nas je toplo, ovo neće biti "tropsko". Kad se pogleda prognoza u poslednjim godinama, kao na primer 2012, 2014, 2017. tu postoji jedan ciklus koji se ponavlja na svakih nekoliko godina - u dahu objašnjava Todorović i dodaje:
Foto: Tanjug
- Sad smo, kada se pogleda analiza, na izmaku uslovno rečeno toplih perioda, u narednih pet do 10 godina dolazimo do toga da će biti ređa pojava ekstremno toplih i sušnih leta. Biće manje onih dana od 35 plus stepeni.
Za kraj, istakao je da nećemo imati tropske mesece.
- Ovo leto bi bilo, što se tiče srednje temperature oko ili malo iznad proseka, a onaj broj dana o ekstremnosti iznad 35 stepeni će takođe biti oko proseka, recimo nekih pet dana i to tek u drugoj polovini leta. Sve je ipak nezahvalno prognozirati daleko unapred, ali mislim da neće biti pretoplo i teško ovog leta.
Iako smo Svetog Nikolu dočekali maltene u kratkim rukavima, zima se polako zahuktava. Sredinom januara i tokom februara može se očekivati hladnije vreme. Moguće je da će biti i ledenih dana, ali verovatno ne pre polovine januara, kaže meteorolog Nedeljko Todorović za RTS. Nekoliko dana pred Novu godinu moguć i slab sneg. On je otrkio i da glavobolje koje su mnogi ovih dana osetili nisu bile do vremena!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Iako smo Svetog Nikolu dočekali maltene u kratkim rukavima, zima se polako zahuktava. Sredinom januara i tokom februara može se očekivati hladnije vreme. Moguće je da će biti i ledenih dana, ali verovatno ne pre polovine januara, kaže meteorolog Nedeljko Todorović za RTS. Nekoliko dana pred Novu godinu moguć i slab sneg. On je otrkio i da glavobolje koje su mnogi ovih dana osetili nisu bile do vremena!
Ruski vojnik, četiri pripadnika ruskog ministarstva za vanredne situacije i radnik obezbeđenja poginuli su u eksploziji bombe u Sevastopolju na poluostrvu Krim, prenosi agencija RIA Novosti.
Tri hrabre žene, supruge policajaca iz Valjeva - Ivana Jerinić, Dragana Dobrosavljević i Jagoda Milovanović, smogle su snage i izašle u javnost kako bi progovorile u ime svih koje dele istu sudbinu - njihove poridice, njihovi supružnici i deca, njihova imovina - našle su se na udaru gneva nakon što su blokaderi pokušali da izazovu krvavi građanski rat na protestu u Valjevu 14. avgusta prošle godine.
U očajničkom pokušaju da uberu jeftine političke poene, predstavnik Novog DSS-a, Miloš Jovanović, otišao je toliko daleko da je za sudbinu Kosova i Metohije optužio predsednika Srbije Aleksandra Vučića, dok je NATO agresore, zloglasnu OVK i krvoločnog Aljbina Kurtija potpuno amnestirao od svake odgovornosti.
Autošovinizam blokadera potresao je Srbiju nakon što su na zvaničnom nalogu blokade sa Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu otvoreno pokazali koliko su alergični na sam pridev "srpski"! Među prvima im je na ovaj sramni ispad oštro i argumentovano odgovorio direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujon, koji ih je doslovno patosirao na društvenim mrežama!
Šef poslaničke grupe SNS, Milenko Jovanov, do nogu je potukao crnogorskog premijera Milojka Spajića, očitao mu lekciju iz istorije, poštenja i morala i ogolio sve njegove bedne laži kojima iz dana u dan pokušava da napadne predsednika Aleksandra Vučića i srpski narod!
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta je ovoga puta uradio profesor blokader Milo Lompar, kako se bahati lažni ekolog Aleksandar Jovanović Ćuta, čime se bavi Đilasov potrčko Borko Stefanović…
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam kakve to prekršaje pravi političar u pokušaju Pavle Grbović, šta pazari profesorka blokaderka Natalija Jovanović, koje prevozno sredstvo koristi uzdanica studenata u blokadi Dejan Šoškić, kako se u javnosti ponaša košarkaš Dušan Kecman…
Pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP-a Republike Srpske, u saradnji sa policijskim službenicima Policijske uprave Istočno Sarajevo, izveli su uspešnu akciju i uhapsili državljanina Republike Srbije za kojim je bila raspisana međunarodna poternica.
Bivša gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski ući će u sudnicu Višeg suda u Nišu 2. septembra jer su odbijeni svi njeni zahtevi za izuzeće niških sudija, kao i predlog da joj se sudi u Beogradu ili Kragujevcu.
Navršava se tačno godinu dana od jednog od najbrutalnijih obračuna u istoriji balkanskog podzemlja na tlu Južne Amerike. U avgustu prošle godine, u luksuznoj vili u gradu Santa Kruz u Boliviji, zverski su likvidirani Miljan Đekić (38) zvani "Hitri" iz Niša, Dejančo Lazarevski (43) zvani "Makedonac" iz Strumice i Vanja Milošević, u podzemlju poznat kao "Mali Kosta".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu, efikasnim operativnim radom, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Novom Sadu, rasvetlili su devet krivičnih dela, i to sedam razbojništava, od kojih tri u pokušaju, jednu tešku krađu i jedno ugrožavanje sigurnosti i uhapsili državljanina Bosne i Hercegovine N. D. (45), zbog postojanja osnova sumnje da je učinio ova krivična dela.
Direktor nacionalne televizije "Alsat-M", Lirim Hajredini (38), pronađen je jutros mrtav sa vidnim povredama po telu u blizini tržnog centra "Mavrovka" u Skoplju.
Japan je danas uputio "snažan protest" povodom posete Vladimira Putina Kurilskim ostrvima, što je bio prvi put da je predsednik Rusije posetio sporni arhipelag.
Psi često grickaju i gutaju predmete koji nisu hrana, od čarapa i plastike do kamenja i zemlje. Iako je takvo ponašanje ponekad bezazleno, može biti znak stresa, zdravstvenog problema ili poremećaja poznatog kao pika, a u nekim slučajevima može ozbiljno ugroziti život psa.
Boranija je jedno od onih domaćih jela koje se generacijama priprema na gotovo isti način. Jednostavna, ukusna i zasitna, tradicionalna boranija najčešće se kuva sa lukom, šargarepom i krompirom, uz malo začina i paradajza.
Španski influenser Ruben Holgado, je boravio u plutajućem hotelu Tiki Suites, nedaleko od Ki Vesta na Floridi. Ovaj neobični smeštaj opisao je kao jedno od najizolovanijih mesta za boravak na svetu.
Mnogi ljudi vole slanu hranu i grickalice, ali nije uvek lako proceniti da li unosimo previše ili premalo soli. Dr Lela Aleman je objasnila da je najvažnije pronaći pravu meru.
Starleta Ava Karabatić je ekskluzivno za Informer otkrila sve detalje o nasilju koje je, kako kaže, pretrpela od strane svog verenika, ali i otkrila da ima podršku njegovih roditelja.
Večeras u 20 časova na Jutjub kanalu "Informer portal" u emisiji "Demanti", a pred voditeljku Vanju Jovanović, stiže kontroverzna i misteriozna gošća – reperka Dia Kostić.
Bivši učesnici rijalitija "Elita" Milena Kačavenda i Marko Janjušević Janjuš suočili su stavove i otvoreno govorili o temama koje su izazvale brojne reakcije.
Pevačica Lepa Brena i njen suprug Boba Živojinović poznati su kao veliki ljubitelji luksuznog života, a posebnu strast gaje prema skupocenim plovilima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.