OD SUTRA SE OTVARAJU BAŠTE KAFIĆA! Kon otkrio pod kojim uslovima će raditi ugostiteljski objekti!
Podeli vest
Od sutra će bašte kafića i restorana biti otvorene, ali će moći da se koriste sa 50 odsto kapaciteta, i time ćemo da legalizujemo već postojeće stanje, izjavio je član Kriznog štaba dr Predrag Kon
"Korekcije kojih će biti od ponedeljka porazumevaju da ugostitelji mogu da rade na 50 odsto kapaciteta na otvorenom, a detalji će biti definisani tokom dana da bi oni koji kontrolišu poštovanje mera mogli da ih primene. To treba da se definiše da bi bilo jasno onima koji kontrolišu. Kada se govori o razmaku od dva metra među stolovima, to je razmak između osoba, ne između centra stolova", izjavio je Kon gostujući na Prvoj TV.
Epidemiolog Predrag Kon rekao je jutros da je stav medicinskog dela Kriznog štaba bio da se spreče svi kontakti, ali da razume zašto se nije dogodilo potpuno zatvaranje
23.03.2021
09:14
On je dodao da mora da se objasni da "maske treba da se nose i kad se sedi u bašti, a ne da niko ne nosi masku, pa da neko ko to gleda ima utisak da se ama baš ništa ne dešava".
"To bi bio uvod u nešto gde ćemo malo ozbiljnije poštovati mere. Da smo ih ranije poštovali ne bismo morali ni da se zatvaramo, ne samo mi nego ceo svet. Sutra će biti otvoreni ugostiteljki objekti sa baštama. One su bile pune i u četvrtak i petak, te ćemo samo legalizovati ono što se već dešava", dodaje on.
Foto: printscreen TV Prva
Predrag Kon
On je komentarišući protivljenje vakcinaciji ocenio da se radi o prkošenju i inećenju što su ljudske slabosti.
"Međutim, tu ima i onih koji to ne rade iz takvih namera, već iz vrlo svesnih pobuda da izazovu otpor, a nema ni jednog razloga za otpor, jer je vakcinacija jedini izlaz iz ovoga", rekao je Kon.
On je dodao kako je takva vrsta kampanje besmislena, jer vakcinacija nije obavezna, već preporučena.
"Efekti vakcinacije se vide. Preko 32 odsto stanovništva Beograda je vakcinisano, i vidi se da u mestima gde je veći obuhvat vakcinacije dolazi do zaravnjenja krive, a tamo gde je manji obuhvat broj obolelih raste", naveo je Kon.
Član Kriznog štaba epidemiolog dr Predrag Kon rekao je danas da bi vakcinacija za zdravstvene radnike u Srbiji trebalo da bude obavezna, te da ako se o tome bude raspravljalo na Kriznom štabu, on će podržati taj predlog.
Obavezna vakcinacija za zdravstvene radnike
Naveo je da je vakcina jednini izlaz iz ove situacije.
"Preporučena je, nije obavezna, trebalo bi možda da bude za zdravstvene radnike, to su predložili direktori kovid bolnica. Taj predlog bi trebalo ozbiljno shvatiti i svakako podržavam tako nešto. Vakcinacija protiv gripa, hepatitisa B, za zdravstvene radnike je obavezna. Ako je ikada postojao trenutak da, ne samo zbog njihovog zdravlja, već i zbog mogućnosti da bolest prenesu na svoje pacijete, trebalo bi da se vakcinušu", rekao je dr Kon.
Dr Kon je istakao da pre desetak godina nije mogao ni da sanja da će u Srbiji biti stvoren antivakserski pokret.
"Ja nisam sanjao da je u Srbiji moguće da se pojavi antivakcinalna ideja, ali eto mi imamo jasno profilisane antivakserske poruke, ljudi koji su se aktivizmom uključili da vakcinacija ne bude obavezna, a sada je preporučena. Previše pažnje priodajemo antivakserima. Neverovatan je njihov uticaj u ovom trenutku", rekao je on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Epidemiolog Predrag Kon rekao je jutros da je stav medicinskog dela Kriznog štaba bio da se spreče svi kontakti, ali da razume zašto se nije dogodilo potpuno zatvaranje
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Palati Srbija predstavio nacionalnu strategiju razvoja pod nazivom „Srbija 2030“, ističući pritom viziju kakva bi Srbija trebalo da bude do 2035. godine.
Lider Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević posetio je danas Kulu i Sivac i razgovarao sa aktivistima i simpatizerima Srpske napredne stranke.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke Milenko Jovanov odgovorio je lideru Stranke slobode i pravde Draganu Đilasu koji ga je optužio da "se šlihta predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću".
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Majka ubijenog Milana Kneževića ogorčena je nakon što je Apelacioni sud potvrdio kaznu Đorđu Prpiću, koji je februara 2024. nožem ubio njenog sina, i ističe da ostaje nada u žalbu tužilaštva Vrhovnom sudu.
Radoje Zvicer, navodni vođa "kavačkog klana", prema tvrdnjama Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) Crne Gore platio je 4,5 miliona evra državljaninu Srbije Miroslavu Starčeviću, zvanom Mića Crnogorac na ime učešća pripadnika njegove kriminalne grupe u nabavci kokaina i njegovom transportu brodom.
G. D. zadobila je stravične povrede kada su je napali vlasnički psi u dvorištu kuće na Voždovcu, a sada je prvi put za medije pričala njena ćerka Milica D. i otkrila sve detalje.
Poljski premijer Donald Tusk objavio je poruku na mreži X u kojoj komentariše rat na Bliskom istoku i rast cena nafte i mogućnost da SAD ublaži, odnosno ukine, sankcije ruskoj nafti.
Američki predsednik Donald Tramp nazvao je situaciju na Kubi katastrofalnom i poručio da će Sjedinjene Američke Države usmeriti pažnju na tu zemlju nakon završetka operacije protiv Irana.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Nothing Phone 4a stiže sa impresivnim 1,5K OLED ekranom, moćnim kamerama i prepoznatljivim transparentnim dizajnom. Osnovni model sa 8 GB RAM-a i 128 GB memorije koštaće oko 380 €, dok će 4a Pro startovati od 475 €.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar