EVO ŠTA ĆE BITI S NEVAKCINISANIM ZDRAVSTVENIM RADNICIMA!
Podeli vest
Zoran Perišić, direktor Univerzitetskog kliničkog centra Niš, izjavio je da će svi radnici te zdravstvene ustanove koji su odbili da se vakcinišu protiv virusa korona biti prebačeni na administrativne poslove, ali im plate neće biti smanjene.
Perišić je u izjavi za niške medije naglasio da ta odluka neće uticati na kvalitet lečenja u niškom kliničkom centru, gde je procenat vakcinisanih među zaposlenima veliki.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ne zna da li će biti uvedene nove epidemiološke mere za sprečavanje širenja korona virusa
19.08.2021
13:42
Do takve odluke je došlo kako zaposleni koji nisu imunizovani ne bi bili više u direktnom kontaktu sa pacijentima, jer lakše mogu da se zaraze i infekciju prenesu i na pacijente.
- Suština našeg rada je zdravlje pacijenata, za koje je bezbednije da nevakcinisani zdravstveni radnici budu na radnim mestima na kojima nemaju toliko ili uopšte nemaju kontakt sa pacijentima - rekao je Perišić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Petar
pre 4 godine
Kao biće svi kažnjeni što bi se moglo očekivat, kad ono oni još nagrađeni zbog odbijanja vakcinacije !!! Ma stoku pod hitno prebaciti u najbližu korona bolnicu pa šta im Bog da. Ako se zaraze, sami su krivi, valjda su to neka ljudska prava na koju se pozivaju.
Predsednik SAD Donald Tramp povukao se usred pretnji Teherana, nije bilo direktne ili indirektne komunikacije sa SAD, objavila je iranska novinska agencija Fars.
Višečasovna i iznenadna poseta Aleksandra Vučića Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) pokazala je veliku ličnu hrabrost predsednika Srbije koji u svetu diplomatije i visoke svetske politike sigurno neće biti zaboravljen dugi niz godina i decenija.
Marko Kutijevac, student koji je voleo tuđe pare, podneo je ostavku na mestu "glavnog koordinatora" za Srem, dok je ujedno bio i vođa izbornog štaba u Kuli.
Povodom netačnih i neosnovanih tvrdnji odbornika pokreta Kreni–Promeni Željka Latasa o navodnoj nebrizi za osobe sa invaliditetom, Opštinski odbor Srpske napredne stranke Novi Beograd poručuje da građani zaslužuju istinu, a ne političke konstrukcije.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić sastala se sa delegacijom Monitoring komiteta Parlamentarne skupštine Saveta Evrope (PS SE), koja boravi u dvodnevnoj poseti Beogradu.
Nakon oštrih prozivki koje je novinar Milomir Marić uputio na račun predsednika SRS dr Vojislava Šešelja, usledio je njihov direktan susret u programu TV Pink, gde je došlo do žestokog verbalnog obračuna.
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
Radoje Zvicer je odabrao Veljka Belivuka za saradnika ili podanika, ali se i Velja Nevolja "namestio" navodnom šefu "kavčana". A kako je i zašto sve počelo za Informer.rs objašnjava nekadašnji zamenik načelnika Uprave kriminalističke policije Dejan Radenković.
Teška saobraćajna nesreća desila se kod Sava centra kada je automobil udario u motor, a devojčica koja je bila na motoru je zadobila prelom kičme i rebara.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i njegov egipatski kolega Badr Abdel Ati razgovarali su danas telefonom o naporima za deeskalaciju na Bliskom istoku, saopštilo je egipatsko Ministarstvo spoljnih poslova, prenose RIA Novosti.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da Ukrajina poseduje „neoborive dokaze“ da Rusija nastavlja da dostavlja informacije Iranu u kontekstu sukoba sa Sjedinjenim Američkim Državama i Izraelom.
Iran je izgradio ogromnu mrežu nadzornih kamera kako bi kontrolisao proteste i bezbednosne rizike, ali je, prema navodima izvora, Izrael tu infrastrukturu iskoristio za lociranje i eliminaciju ključnih meta.
Ana Šeremetjeva koju u seriji "Katarina Velika" glumi Marina Mitrofanova preminula je u teškim mukama od velikih boginja i to neposredno pred svoje venčanje.
Voditeljka Ivana Šopić otvoreno je govorila o najvećoj ljubavi, iznela mišljenje o Staniji Dobrojević, a potom se osvrnula i na estetske zahvate, kao i na Lunu Đogani.
Pevačica Goga Gačić na svom Instagram profilu i dalje koristi prezime Gačić, ali je uputila apel medijima i javnosti da je ubuduće oslovljavaju njenim devojačkim prezimenom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar