Situacija u vezi sa virusom korona nije više nestabilna, već nepovoljna, a u pojedinim delovima zemlja je vanredna, zbog toga će članovi na sledećoj sednici Kriznog štaba predložiti strožu kontrolu mera koje nikada nisu ukidane, izjavio je za Tanjug epidemiolog Branislav Tiodorović.
Podseća o kojim je merama reč - nošenje maske u zatvorenom prostoru, držanje distance na zatvorenom i otvorenom prostoru i dezinfekcija, te navodi da je nepoštovanje tih mera tokom leta i odsustvo kontrole u primeni mera dovelo do današnjeg broja zaraženih koji premašuje 5.000.
"Gledajući kada je sve počelo početkom avgusta brzo smo došli do te brojke, a tada smo dali procenu da će brojke biti nezaustavljive i ovo sada nije iznenađenje", rekao je Tiodorović.
Ističe da je "crvena linija" pređena, odnosno trenutak kada smo mogli da zaustavimo visok broj novozaraženih na dnevnom nivou.
Tiodorović kaže da se tokom leta mere nisu poštovale, da se kontrola mera na lokalnom nivou nije sprovodila, kao i da je vakcinacija posustala.
Navodi da smo danas među poslednjima u Evropi po broju vakcinisanih, a bili smo, podseća, prvi.
Foto: Tanjug/Rade Prelić
Vakcinacija u Srbiji stagnira
"To je razlog što smo došli u ovu situaciju", podvukao je Tiodorović.
Upitan da li će na sledećoj sednici biti predloženo uvođenje strožih mera, Tiodorović kaže da je predlog struke još pre mesec dana bio da se poboljša kontrola sprovođenja mera, a da su pre dva meseca predlagali i uvođenje kovid propusnica.
Kaže da se kovid propusnicama ne pravi diskriminacija i upitao je zašto Srbija ne može da uvede nešto što se u većini evropskih zemalja primenjuje.
Naglašava da su kovid bolnice ponovo pune i da se opet neodgovornost drugih, koji nisu vakcinisani, "lomi na leđima lekara".
"Imamo tok epidemije nevakcinisanih i ja sam za to da nevakcinisane leče nevakcinisani doktori", zaključio je Tiodorović.
Indijski dečak (12) preminuo je od Nipaha, retkog virusa koji je smrtonosniji od kovida-19, a zdravstveni zvaničnici su se dugo plašili da bi mogao da izazove globalnu pandemiju, nalik aktuelnoj sa koronom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milutin
pre 4 godine
Vakcine postoje. I besplatne su. To je ono, što se tiče kovida, na šta svi građani imaju pravo po osnovu zdravstvenog osiguranja. Oni koji neće da se vakcinišu, a obole od kovida, neka sami plaćaju svoje lečenje. Tu nema "demokratije". Stvar je mnogo ozbiljnija. Reč je o opstanku naroda. Šta nama vredi što smo se vakcinisali mi "matori" ako će da pomru mladi. Da se razboli i umire naša Budućnost. "Demokratija", na nivou pojedinca, može da postoji samo u izboru vakcine. Mnogo je bolje da se živi bune nego da nas mrtvi optužuju.
Pravilna ishrana, sport, sve postoji, besplatno je. Neka svi oboleli od srcanihi drugih oboljenja sami placaju lecenje, jer nisu zdravo ziveli. Kako ti zvuci komentar? Glupo, kao i tvoj. Ko placa zdravstveno, ima pravo na lecenje. Kovid propusnice su kao ausvajs.
Drzava je kriva za ove brojke. niti su kotrolisali mere a kamo li kaznjavali one koji nista ne postuju. Vazniji je bio Beer fest i rad kafana da moze da se banci cele noci. Trebali su jos 1.8. da reaguju i odmah krenu sa kontrolom mera, a Kovid propusnice su isto trebali da uvedu ili obaveznu vakcinaciju. Korona se samo vrti u krug, jer ako nemate makar 80% vakcinisanih, sve krece iz pocetka i sve po ledjima onog malobrojnog stanovnistva koji zna za disciplinu i vakcinaciju. Uvesti vise vozila u gradskom prevozu i da vozaci i kontrola ne dozvoljavaju da ulaze ljudi bez maske. Redari u supermarketima i trznim centrima nista ne kontrolisu. Nije ovih 6000 palo sa Marsa, vec je iskljucivi krivac drzava i bahat narod koji zna da nema kazne. Mnogo smo bahati i tupavi.
Indijski dečak (12) preminuo je od Nipaha, retkog virusa koji je smrtonosniji od kovida-19, a zdravstveni zvaničnici su se dugo plašili da bi mogao da izazove globalnu pandemiju, nalik aktuelnoj sa koronom.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Slovački premijer Robert Fico odbacio je danas predlog nemačkog kancela Fridriha Merca da Ukrajina postane pridruženi član Evropske Unije i istakao da druge zemlje, posebno Srbija, Crna Gora i Albanija imaju pravo na to.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je večeras da je poznato koja dva lica su umešana u pucnjavu u restoranu "Džeri" na Novom Beogradu, navodeći da je reč o vračarskom klanu i dodao da je to njihova reakcija na hapšenja vezana za slučaj Senjak, kao i na skorašnje zaplene droge.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Jake policijske snage u saradnji sa fornzičarima su danas otkopali metalno bure sa betoniranim telom u ataru sela Jarkovci nadomak Inđije, za koje se sumnja da su ostaci svirepo likvidiranog Aleksandra Nešovića Baje.
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
Motociklista (1999) poginuo je u saobraćajnoj nesreći koja se desila na Jadranskom putu u mjestu Kamenovo, potvrđeno je Portalu RTCG iz OKC Uprave policije.
Oružane snage Ukrajine počele su da regrutuju žene putem ucena i pretnji u Harkovskoj oblasti, rekao je za Sputnjik stanovnik regiona, koji je tražio da ne bude imenovan iz bezbednosnih razloga.
Državni sekretar Saveta bezbednosti Belorusije, Aleksandar Volfovič, izjavio je da je rukovodstvo Litvanije otvorilo svoj vazdušni prostor za ukrajinske napade na ruske regione, prenosi agencija RIA Novosti.
Američki predsednik Donald Tramp nije odustao od ideje da Grenland pređe pod kontrolu Sjedinjenih Američkih Država, iako je poslednjih nedelja u javnosti nešto ređe govorio o toj temi, piše Politiko, pozivajući se na danske zvaničnike.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Ne morate da koristite neutralnu pavlaku da biste dobili kremaste i guste sosove, postoje jednostavne zamene koje mogu da daju vrlo sličan rezultat, a često su i lakše ili već dostupne u kuhinji.
Pevačica Stojanka Novaković Stoja godinama ulaže novac u nekretnine i danas, prema navodima, poseduje oko deset stanova koje izdaje, kao i dve luksuzne kuće.
Marina Gagić, bivša verenica Darka Lazića, iznela je mišljenje o muško-ženskim odnosima, zbog čega su mnogi pomislili da je poruka upućena upravo pevaču.
U Beloj kući odigrala se jedna od najbrutalnijih i najšokantnijih svađa od početka rijalitija, a glavni akteri su Borislav Terzić Terza i Sofija Janićijević.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar