Vakcinisanje dece trećom, buster dozom trenutno nije praksa, ne samo kod nas nego i u svetu, izjavila je danas direktorka Instituta "Batut" Verica Jovanović, dodajući da su deca vakcinisana sa dve doze i da to do daljnjeg ostaje tako
Jovanović je navela da je u Srbiji mali broj dece vakcinisan, ali da se u našoj zemlji nastavlja vakcinacija za one od 12 do 18 godina.
Južnoafrička Republika, čiji su državljani postali persona non grata širom sveta nakon detekcije nove zabrinjavajuće varijante kovida-19, nazvane omikron, oseća se nepravedno "kažnjenom", umesto da primi pohvale jer su njeni naučnici otkrili novi soj i brzo podigli uzbunu
27.11.2021
23:21
"Same vakcine protiv kovida-19 štite. U našoj zemlji se nastavlja sa vakcinacijom dece uzrasta u ovom trenutku od 12 do 18 godina i taj proces naravno napreduje sa obzirom na to da vakcine štite i da se ostvaruje zaštita od infekcije koja je se prenosi kontaktom i koja svakako može da se spreči dobijanjem vakcine", kazala je Jovanovićeva za RTS.
Govoreći o epidemijskoj situaciji u Srbiji navodi da podaci koji govore o broju inficiranih u školama, odnosno u populaciji dece tog uzrasta, pokazuju da deca mogu da krenu u školu.
"Analizom epidemiološke situacije u ovom trenutku možemo reći da je sasvim dozvoljeno i prihvatljivo pohađanje nastave u školama. Podaci koji govore o broju inficiranih u školama, odnosno u populaciji dece tog uzrasta pokazuju da sutra polaze u školu po klasičnom modelu nastave", navodi Jovanovićeva.
Foto: Tanjug
Verica Jovanović: Za sada vakcinacija dece sa dve doze
Dodaje da se epidemijska situacija prati svakog trenutka i da će se u skladu sa njom donositi odluke.
"U saradnji sa Ministarstvom prosvete, naša radna grupa, odnosno tim za škole kontinuirano prati epidemijsku situaciju kako po školama, tako i pookruzima. Ukoliko dođe do bilo kakvih promena u pojedinim odeljenjima i razredima, škole su toliko već i naviknute i obučene da se ta vrsta nastave organizuje u skladu sa potrebama", rekla je direktorka Instituta "Batut".
Govoreći o novom soju virusa omikron, otkrivenog u Južnoj Africi, navodi da on trenutno nije ušao u Srbiju.
"Njegova osnovna karakteristika je da može da dovede do ponovne infekcije osoba koje su već preležale kovid u prethodnom periodu , i postoje pretpostavke da može da zaobiđe imunitet. Prema tome iz tog razloga postoji jedna velika predrastrožnost i apeluje se na primenuu svih zaštitnih mera i na praćenju svih onih ljudi koji dolaze sa teritorije Južne Afrike i zemalja koje su u okruženju", ističe Jovanovićeva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Južnoafrička Republika, čiji su državljani postali persona non grata širom sveta nakon detekcije nove zabrinjavajuće varijante kovida-19, nazvane omikron, oseća se nepravedno "kažnjenom", umesto da primi pohvale jer su njeni naučnici otkrili novi soj i brzo podigli uzbunu
Predstavnici ustaškog režima i medija u Zagrebu zapali su u potpunu histeriju posle odluke evropskih zvaničnika da ipak ne zaustave investicije u Srbiju, čemu su se otvoreno i javno nadali!
Ivana Rokvić, poslanica Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslava Aleksića, koja puni novinske stupce nakon izjave u Skupštini Srbije - Jovanov jebe i ne vadi, svojevremeno je bila član Levijatana.
Prestali smo da brojimo koliko puta su devastirali Parandilovića u Narodnoj skupštini. Narodni poslanik SNS-a, Milenko Jovanov je ovog puta izneo detalj koji je momentalno zapalio javnost.
Ministar za evropske integracije Srbije Nemanja Starović izjavio je na jedanaestom Delfi ekonomskom forumu, koji se održava u Atini, da je za Srbiju očuvanje teritorijalnog integriteta od najveće važnosti, podsetivši da se to pitanje ne razlikuje od poštovanja teritorijalnog integriteta Kipra i Ukrajine.
Policija NCB Interpola Podgorica, danas je nakon sprovedene međunarodne ciljane potrage, realizovala akciju u kojoj je lociran i uhapšen S.R. (34), državljanin Crne Gore i Republike Srbije i član jedne inostrane OKG.
Kenan Miraljemović (56) iz Novog Pazara ubijen je juče u podgoričkom naselju Stari aerodrom, od strane Vehida Murića (25). U tom stravičnom zločinu život su izgubila i braća Denis (28) i Nezrin Hot (27) iz Rožaja.
Više javno tužilaštvo u Nišu zatražilo je danas da se Dejanu Stajkoviću (32) i Nemanji Rajkoviću (28) iz Kovina, kao i Ivanu Bojiću (55) iz okoline Niške Banje i Nišliji Miodragu Lukiću (51) izrekne ukupno 37 godina zatvora zbog razbojništva u saizvršilaštvu.
Najnovija analiza Centra za strateške i međunarodne studije (CSIS) ukazuje na to da je američka vojska, tokom sedmonedeljnog sukoba sa Iranom, kritično istrošila svoje zalihe sofisticiranog naoružanja.
Administracija u Vašingtonu u Sjedinjenim Američkim Državama navodno kategoriše saveznike prema stepenu lojalnosti, naročito u svetlu sukoba na Bliskom istoku.
Nemačka i Indija očekuju da u naredna tri meseca finalizuju sporazum o izgradnji podmornica vredan najmanje osam milijardi dolara, izjavio je danas nemački ministar odbrane Boris Pistorijus.
Prve reakcije na biografski film "Majkl" nakon premijere u Los Anđeles izazvale su buru na društvenim mrežama, a pojedini kritičari već ga porede sa "člankom na Vikipediji" zbog nedostatka dubine.
Treća sezona serije "Wednesday" zvanično je ušla u produkciju, a prvi kadrovi već su zaintrigirali fanove širom sveta i nagovestili nove mračne avanture Srede Adams.
Od 4. maja za Bikove počinje potpuno novo poglavlje, period u kojem se stvari konačno pomeraju sa mrtve tačke, a trud iz prošlosti počinje da se isplaćuje.
Isprobajte lepinjice pripremljene na starinski način, onako kako su ih nekada pravile naše bake. Mekane, tople i punog mirisa, odlične su i same, ali i uz razne dodatke po želji.
Zadrugarka Sofija Janićijević našla se u centru skandala zbog afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom, a sada je otvoreno pričala koliko je on novca potrošio na nju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar