SRBI NE MOGU BEZ HALKIDIKIJA, A NIKO VIŠE NEĆE OVDE NA MORE! Evo gde će se najviše letovati ove godine
Podeli vest
Period planiranja letovanja je uveliko počeo. Oni koji su sigurni u kom periodu će koristiti svoj godišnji odmor i oni koji veruju da je pandemija na izmaku te da neće biti dodatnih zatvaranja, svoje letovanje su već uplatili
Omiljena destinacija Srba je već godinama bila Grčka, što zbog blizine, što zbog bratskih odnosa sa našom zemljom.
Turistima koji su uplatili letovanje u Hurgadi agencija "1A travel" poslala mejl u kom traži da doplate još 129 evra za "troškove goriva i aerodromske takse" iako je avio-kompanija "Er Kairo" već uračunala sve to u cenu avio-karte
17.05.2022
07:00
Ne izostaje ni Crna Gora koja je mnogim srpskim turistima omiljena i jedina destinaciija u kojoj se osećaju kao kod kuće. Međutim i u Crnoj Gori se dosta primećuju poskupljenja.
U poslednje dve godine vrlo primamljiva je i Albanija koja je bila pristupačna onima koji su hteli da putuju u toku pandemije, a nisu imali kovid propusnicu.
Foto: Informer - Zoran Sinko
Agencije, nažalost, nemaju u svojoj ponudi mnoštvo aranžmana u ovoj državi jer intereseovanja praktično nije ni bilo do pre 2 godine. Građani su se uglavnom uputili samostalno, tačnije bez posrednika, bilo svojim vozilom bilo autobuskim prevozom koji je povremeno bio organizovan iz većih srpskih gradova do najpopularnijih destinacija u Albaniji.
Albanija je, pored Mađarske, jedina zemlja koje je čitavu pandemiju primala turiste bez ikakvih ograničenja te je onim turistima koji se nisu vakcinisali ili nisu želeli da plaćaju skupe PCR testove bila jedina mogućnost.
Iskustva većine turista su pozitivna. Srbi su oduševljeni niskim cenama smeštaja i hrane, ali ove godine je zainteresovanost opala jer je Grčka opet "na tapetu".
Neke trurističke agencije svojoj ponudi imaju pretežno letnje destinacije, a ovo je najčešći izbor Srba ove godine.
Foto: Privatna arhiva
Iz jedne od agencija koje u svojoj ponudi imaju aranžmane bližih destinacija odgovorili su da se Grčka ponovo vratila na "velika vrata" te da je interesovanje nemerljivo veće u odnosu na neka druga mesta.
Još jedna poznata turistička agencija je odgovorila da su najpopularnije destinacije ove godine one koje su uglavnom najjeftinije:
- Srbima koji putuju za Grčku sa severa Srbije i koji moraju da pređu dug put kako bi samo došli do Grčke granice, najpraktičnije je da dođu do najbliže morske obale, a to je uglavnom Olimpijska regija. U tom delu Grčke Srbi najviše putuju u Paraliju, Leptokariju i Olimpik bič. Druga malo zanimljivija letovališta gde ćete čuti pretežno srpski jezik su na obali poluostrva Halkidiki, gde je i naša ponuda najbogatija - rekao je sagovornik.
Foto: Privatna arhiva
Cene aranžmana su se malo promenile u odnosu na prethodne godine, ne računajući prethodne dve godine.
- Cene se nisu drastično promenile, osim za letovanja koja uključuju čarter letove. Naravno, i svi aranžmani u čiju cenu je uključen i autobuski prevoz malo su poskupela zbog poskupljenja goriva.
Još jedna agencija koja je kontaktirana i koja u ponudi ima isključivo Grčku i Egipat, potvrdila je da su najpopularnije destinacije Tasos, Paralija i Stavros, i nezaobilazni Halkidiki gde se najviše traže Pefkohori i Neos Marmaras.
- Turska je trenutno jako aktuelna, posebno Hurgada, ali isključivo za turiste koji prilože kovid propusticu ili negativan PCR test - dodao je sagovornik.
Ono što svakako izdvaja ovu godinu je što je sezona krenula na vreme, ugostitelji su već otvorili svoje restorane, agencije već uveliko rade punom parom i voze tustite koji su se odlučili da ranije odu na letovanje kako bi izbegli gužvu i velike vrućine, prenosi Espreso.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turistima koji su uplatili letovanje u Hurgadi agencija "1A travel" poslala mejl u kom traži da doplate još 129 evra za "troškove goriva i aerodromske takse" iako je avio-kompanija "Er Kairo" već uračunala sve to u cenu avio-karte
Glavni i odgovorni urednik Informera Dragan J. Vučić tokom emisije "Kolegijum" otkrio je mnoge stvari o Branku Ružiću, koji se poslednjih meseci otvoreno nudi blokaderima i izigraa lažnu elitu.
Zvaničan profil studenata u blokadi Ekonomskog fakulteta u Novom Sadu - Blokada EFUNS - objavio je šok snimak starije blokaderke koja duva u pištaljku uz brutalnu pretnju svima koji ne misle kao i oni.
Seoba blokadera iz Rektorata dogodila se četiri dana nakon što je UKP, po nalogu tužilaštva, ušla u Rektorat u sklopu istrage smrti studentkinje Filozofskog fakulteta Milice Živković (25).
Nastavlja se sramna kampanja Marinike Tepić protiv funkcionera SNS-a i članova njihovih porodica. Opet je meta sramnog napada predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević.
Odbornik u Skupštini grada Niša Miloš Gocić izjavio je da više nije tajna da su zahtevi blokaderske opozicije i izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju Tonina Pucule gotovo identični.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Informer televizija od ponedeljka u 21 čas pokreće prvi "Srpski dnevnik", a jedna od voditeljki, Sanja Batar rekla je da gledaoce očekuje neverovatan format, jer će se pričati ono što drugi ne smeju.
Od ponedeljka, u 21 čas, počinje nova udarna informativna emisija na Informer TV "Srpski dnevnik", koja svakog dana donosi najvažnije vesti, istinu bez zadrške i teme koje se tiču svakog građanina!
Milan S. (35) iz okoline Merošine koji se tereti da je silovao i opljačkao taksistkinju se pred tužiocem Višeg tužilaštva u Prokuplju tokom saslušanja branio ćutanjem.
Tomislavu Petroviću (38), državljaninu Bosne i Hercegovine, koji se tereti za nesreću kod Bačkog Petrovca u kojoj je poginula majka troje dece S.J. (38), dok su njen suprug i ćerkice povređene, suđenje je nastavljeno juče, a veštaci hemijske struke su izneli potvrde da je bio pod uticajem opojnih supstanci.
Jovica Sovilj (40), pripadnik ''vračarskog klana'', koji je uhapšen u Atini po međunarodnoj poternici Srbije, učestvovao je u pokušaju ubistva Samira Divljanovića krajem 2019. godine, a kako se vidi u presretnutim Skaj porukama, on je ''uživo'' pratio pripreme i sam pokušaj likvidacije novopazarskog narko-dilera.
Predsednik SAD Donald Tramp razmatra novu seriju promena u svom kabinetu posle ovonedeljne smene državne tužiteljke Pam Bondi, dok u Beloj kući raste nervoza zbog političkih posledica rata sa Iranom, prenose mediji pozivajući se na izvore iz administracije.
Iranska agencija Tasnim saopštila je danas da dokazi kojima raspolaže ukazuju na to da je Iran najverovatnije oborio još jedan borbeni avion američko-izraelskih snaga.
Iranski operativci uspešno obnavljaju podzemne raketne bunkere i silose pogođene američkim i izraelskim napadima, vraćajući ih u operativno stanje već nekoliko sati nakon udara, navode američki obaveštajni izvori, prenosi "Njujork tajms".
Više od 100 stručnjaka za međunarodno pravo iz Sjedinjenih Američkih Država upozorilo je da bi američki napadi na Iran mogli predstavljati ratne zločine.
Vaskršnja torta ne mora da bude ni skupa ni komplikovana za pripremu. Donosimo vam ideju za jednostavnu keks tortu lagane strukture koju će mališani posebno voleti.
Upoznajte džinovskog zeca po imenu Junior, koji je toliko krupan da njegov mali prijatelj može udobno da se sklupča ispod jednog njegovog uha na kauču.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić uradio je na bivšu verenicu Staniju Dobrojević i izneo tvrdnje o njenoj zaradi na stranici za odrasle i slikama koje je slala.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar