INFORMER SAZNAJE! Sve ugrožene grupe radnika u Fijatu zaštićene, sindikati najavljuju štrajk, a nisu dostavili spiskove!
Podeli vest
Trudnice, porodilje, majke se decom do pet godina kao i osobe sa invaliditetom koji su zaposleni u Fijatu biće zaštićeni, saznaje Informer u Vladi Srbije
Panika oko ugroženih socijalnih grupa u kragujevačkom Fijatu pravi se bez potrebe, a najodgovorniji za to su predstavnici radnika i sindikata koji još nisu dostavili spisak svih osoba koje spadaju u ove kategorije.
Predsednik Samostalnog sindikata fabrike Fijat Srbija Saša Ðorđević izjavio je da se do utorka 137 radnika te kompanije prijavilo za rad u inostranstvu
15.06.2022
17:39
Kako saznajemo, država je ovo pitanje rešila i nijedna od navedenih kategorija neće biti ugrožena na bilo koji način.
Vlada Srbije jos nije dobila spisak svih osoba koja spadaju u ugrožene kategorije jer ga predstavnici radnika i sindikata jos nisu dostavili i pored toga što je država to od njih tražila već na prvom sastanku.
Izvori Informera iz Vlade Srbije kažu da su uprkos tome što još nije dostavljen spisa, sve osobe i pored toga zaštićene i da nemaju razloga za brigu.
Podsećamo, predstavnici radnika i sindikata Fijata najavili su proteste jer su pregovori sa Vladom Srbije navodno propali. Iz Vlade su demantovali ovu vest.
- Pregovori nisu prekinuti niti su propali. Sindikati i predstavnici radnika krše inicijalni dogovor koji je postignut, a to je da će Vlada Srbije izaći sa predlogom za radnike koji ne prihvate ponuđeni program nakon što kompanija Fijat završi proces registracije radnika za rad u inostranstvu - navode u Vladi.
Podsećaju da je rok za prijavu radnika za rad u inostranstvu produžen do ponedeljka, 20. juna, a nakon isteka tog roka Vlada bi trebalo da izađe sa predlogom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pa, hajde sad sindikalci kragujevački, znate šta ste dogovarali sa Dosovom bulumentom, kad ste dovodili Italijane u Kragujevac. Gde su vam sad Dinkić i Tadić, da rešavaju ono što ste zajedno zakuvali, kad je pravljen tajni dil sa Italijanima.
Pitam se pitam zasto Vlada Srbije ne obnovi fasadu svoje prelepe zgrade? Fasadu da obnovite i da zablista u izuzenom izdanju,ona naprosto doziva za pomoc i nove kolore!
Predsednik Samostalnog sindikata fabrike Fijat Srbija Saša Ðorđević izjavio je da se do utorka 137 radnika te kompanije prijavilo za rad u inostranstvu
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
Slovačka je spremna da preduzme "druge mere" protiv Ukrajine zbog odbijanja Kijeva da dozvoli prolaz ruske nafte kroz naftovod "Družba", izjavio je slovački premijer Robert Fico na sednici vlade.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Glumac Metju Mekonahi uveren je da je borba protiv veštačke inteligencije uzaludna i poručuje da je budućnost već stigla, ali da je ključno prilagoditi se.
Kada ponestane inspiracije za posnu poslasticu kojom ćete obradovati porodicu ili goste, ovaj recept može biti odlično rešenje jer odgovara gotovo svakom ukusu.
Za one koji žele mirnu mačku koja ne pravi haos po stanu niti budi u zoru, već spokojno leži pored vlasnika, Britanska kratkodlaka mačka predstavlja idealan izbor za tih i uravnotežen dom.
Iskusni ljubitelji baštovanstva dobro znaju da su kadifica i paradajz odličan tandem u povrtnjaku. Kada se posade jedno pored drugog, mogu pomoći u smanjenju pojave štetočina i to bez upotrebe hemijskih sredstava.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić govorio je o svom odnosu sa bivšom Aneli Ahmić, sa kojom ima ćerku Noru, ističući da je odlučio da promeni pristup i prestane sa vređanjem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar