Srbijom haraju tri zaraze! Pune čekanice domova zdravlja
Podeli vest
Nagle promene vremena napunile su čekaonice domova zdravlja! Zato ukoliko imate bol u grlu, jak kašalj i visoko temperaturu, potražite pomoć lekara jer Srbijom haraju sezonska respiratorna infekcija, kovid-19 i veliki kašalj!
Prema rečima, stručnjaka dodatni problem je što su određeni simptomi veoma slični koroni, pa je testiranje u kovid ambulanti obavezno! Ali i, ističu oni, pojava velikog kašlja koji je sve prisutniji.
Načelnica Dečije klinike Kliničko-bolničkog centra "Dr Dragiša Mišović" dr Olivera Ostojić izjavila je da je na toj klinici povećan broj pregleda i prijema dece sa respiratornim virusnim infekcijama, a da je sve učestalija i pojava pertusisa, odnosno velikog kašlja, koji je, nažalost, ponovo među najmlađim pacijenatima.
Sezona virusa je počela, a sve jače delovanje je i korone, pa stručnjaci upozoravaju da je sudar gripa i kovida neizbežan!
04.10.2023
10:22
Direktor Doma zdravlja "Dr Milutin Ivković" na Paliluli dr Aleksandar Stojanović kaže da je trenutno povećan broj pacijenta koji se žale na respiratorne infekcije.
- Čekaonice su pune! Dolaze i stari i mladi sa identičnim simptomima - bol u grlu, temperatura, malaksalost i jak kašalj. Kašalj do te mere jak da se ljudi guše. Zato je važno da se na vreme pacijenti jave lekaru Simptomi su često identični kao oni koje daje korona, pa je neophodno i testiranje - ističe dr Stojanović i dodaje:
Epidemiolog dr Nebojša Bohucki, iz subotičkog Zavoda za javno zdravlje, kaže da u prirodi imamo veliki broj različitih rotavirusa, tačnije devet, ali za čoveka je bitan samo rotavirus A.
Sa dolaskom jeseni treba na vreme razmišljati o imunizaciji protiv gripa, kako u jeku sezone ne bismo imali pune čekaonice u domovima zdravlja, ali i pacijente u bolnicama upozoravaju lekari.
11.09.2023
17:20
- Zato je važno da slušamo struku. Da uzimamo vitamine, hranimo se zdravo i ukoliko se razbolimo ne idemo u kolektiv, jer se ove jesenje zaraze baš brzo širi. Takođe je bitno da se ne lečimo na svoju ruku i ne uzimamo antibiotike bez dozvole lekara!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Načelnica Dečije klinike Kliničko-bolničkog centra "Dr Dragiša Mišović" dr Olivera Ostojić izjavila je da je na toj klinici povećan broj pregleda i prijema dece sa respiratornim virusnim infekcijama, a da je sve učestalija i pojava pertusisa, odnosno velikog kašlja, koji je, nažalost, ponovo među najmlađim pacijenatima.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje sa suđenja na koje je išao po tužbi profesorke Maje Stanković sa niškog PMF-a, a zatim razotkrio i skandalozno ponašanje sudije.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Stalna predstavnica Grčke pri Ujedinjenim nacijama Aglaja Balta izjavila je danas da ta zemlja podržava normalizaciju odnosa Beograda i Prištine. Ona je istakla da osnivanje Zajednice srpskih opština bez preduslova ostaje ključno za stabilnost severa AP KiM, kao i da predstavlja sastavni deo sporazuma koji moraju da budu u potpunosti sprovedeni.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kaže da je sa trobojkom prvo video bivšeg premijera i šefa crnogorske države, počasnog predsednika Demokratske partije socijaliste (DPS) Mila Đukanovića.
Misterija smrti studentkinje Milice Živković na Filozofskom fakultetu, koja je poginula 26. marta ove godine kada je pala sa petog sprata te ustanove, dobija jeziv obrt.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić govorio je večeras na našoj televiziji u Srpskom dnevniku o današnjim ponovljenim izborima na biračkom mestu u Bajinoj Bašti.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Nemanja R. (30) poginuo je u Petrovčiću kada se zakucao u betonski krst, a sumnja se da je neposredno pre toga ubio komšiju Uglješu T. (58) u Bečmenu, nakon što je navodno sa njim celu noć pio.
Policija u Baru uhapsila je pripadnika jedne organizovane kriminalne grupe kod kojeg je pronađen pištolj brušenog fabričkog broja i skoro 300 grama kokaina.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je „veoma optimističan“ u vezi sa postizanjem mirovnog sporazuma sa Iranom, dok se delegacija predvođena Džej Di Vensom priprema za pregovore u Pakistanu.
Nakon više od mesec i po dana napada dronovima i izveštaja o podvodnim minama, oko 20.000 mornara ostalo je zarobljeno u Ormuskom moreuzu, usled blokade i stalne pretnje napadima.
Teheran će nastaviti da kontroliše Ormuski moreuz i upravljanje njime podići na viši nivo, poručio je iranski vrhovni vođa ajatolah Modžtaba Hamnei u obraćanju naciji, koje je prenela državna televizija.
Severna Koreja testirala je ove nedelje novu kasetnu bojevu glavu na balističkoj raketi i elektromagnetno oružje, izvestili su u četvrtak državni mediji KCNA, što se vidi kao deo napora Pjongjanga da pokaže svoju sposobnost vođenja modernog rata.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Da biste uživali u predstojećem Vaskrsu, možete uraditi jednostavan test za koji su vam potrebni samo čaša i hladna voda. On će vam pomoći da lako procenite svežinu jaja, pa čak i da približno odredite koliko su stara.
Drama trese tehnološki svet, poznati jutjuberi udarili su na Epl, optužujući ga za neovlašćeno korišćenje njihovih snimaka za razvoj veštačke inteligencije.
Internetom je počela da kruži izjava Zorice Marković, u kojoj je rekla da bi Katarinu Živković "besila na Terazijama" i da nema nijedan hit, a pevačica je sada na to reagovala.
Putem lajva na TikToku, bivši učesnik rijalitija Zadruga Stefan Karić uputio je oštre reči na račun Asmina Durdžića i Nenada Marinkovića Bebice, koji trenutno borave u rijalitiju "Elita".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar