Jedan od najznačajnijih dana u životu svakog muškarca jeste onaj kad odluči da klekne pred svoju voljenu i zaprosi je!
U eri društvenih mreža i modernih tehnologija neretko možemo videti naše ljude kako se vere pod suncem egzotičnog Dubaija, na vrhu Ajfelovog tornja ili tokom romantične vožnje u Veneciji. Međutim, budući mladoženja Srđan Novaković iz Priboja, nije želeo da taj čin obavi u nekoj svetskoj metropoli, uz baklje i slične rekvizite, već se odlučio za tradiciju. Obučen u narodnu srpsku nošnju, svoju devojku Kristinu verio je u manastiru Mileševa.
- Nema hrama na svijetu da Gospodu stoji bliže, stihovi su Bojane Peković. I zaista mi na prostoru Eparhije mileševske nemamo veću svetinju od ove podignute davne 1219. godine. Obzirom da je moja devojka iz patrijarhalne porodice Žarković, i da su je od malena vaspitali u duhu pravoslavlja, odlučio sam se da veridba bude upravo ispred Mileševe. Uz blagoslov Vladike mileševskog g. Atanasija sam zaprosio Kristinu. Što za mene ima posebnu težinu i izuzetno me raduje, jer sam član Bratstva pravoslavne omladine Priboja Sveti despot Stefan Lazarević koje takođe deluje po blagoslovu Preosvećenog Vladike - rekao je Srđan.
Naravno, Kristina je rekla "da", a i sama je oduševljena što je njen budući suprug oslušnuo i ispunio sve želje, jer je ovakva veridba nešto o čemu je sanjala.
- Veliko i neočekivano iznenađenje za mene. Dan prepun emocija. Hvala Bogu na ovom divnom danu, kao i svima koji su pomogli u organizaciji da iznenađenje uspe. Takođe, zahvalna sam svima na čestitkama, ako bih morala da izdvojim jednu onda bi to definitivno bila rečenica oca Nikole : Pobožna nam snajka, nikako iz manastira da izađe kao da je znala šta je ispred čeka. Pronađite osobu koja će vas držati blizu Boga, ja sam svoju pronašla - rekla je Kristina.
Srdjan se zahvalio svom bratu Isidoru na podršci, svim svojim prijateljima koji su mu pomogli oko organizacije i svojim prisustvom uveličali njihov važan dan, kao i fotografu Milovanu Dašiću koji je kao pravi profesionalac zabeležio svaku emociju.
Anica Lazić, devojka Lazara Ristovskog, pokazala je prsten zbog čega su svi počeli da spekulišu da su glumac i njegova izabranica odlučili da vezu podignu na viši nivo.
Kontroverzna pevačica Dunja Ilić pre samo mesec dana objavila je snimak svoje nove veridbe, a sada je objavila da je sa verenikom raskinula iz mnogo razloga.
Malo je onih koji bi se usudili da se približe živom vulkanu i na nekoliko kilometara a kamoli da stoje uz samu ivicu i gledaju u grotlo! Obično je reč o naučnicima, adrenalinskim zavisnicima, ljubiteljima ekstremnih sportova...Ali, dvoje Piroćanaca otišli su tamo iz čiste ljubavi...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Anica Lazić, devojka Lazara Ristovskog, pokazala je prsten zbog čega su svi počeli da spekulišu da su glumac i njegova izabranica odlučili da vezu podignu na viši nivo.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Ono što se dešava u redovima takozvanih „studentskih blokadera“ prevazilazi sve granice! U pokušaju da po svaku cenu uspostave kontrolu - potpisuju sramne ugovore kojima se ukida sloboda i uvodi strahovlada!
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Da je Beograd postao apsolutni centar Balkana i metropola svetskog ranga, potvrđuju i sami influenseri iz regiona koji ne mogu da sakriju oduševljenje napretkom i ekonomskim bumbom Srbije.
Svi antisrbi udruženi s blokadersko-tajkunskim medijima ostrvili su se ovih dana ponovo na predsednika naše zemlje Aleksandra Vučića i to jer je, verovali ili ne, bivšem načelniku Vojno-obaveštajne agencije (VBA) Momiru Stojanoviću stigao poziv za saslušanje od Javnog tužilaštva za ratne zločine u Beogradu.
Policija je u Novom Pazaru uhapsila O. M. (1989) zbog sumnje da je prodavao falsifikovanu robu poznatih svetskih brendova, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 13,6 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Države već isporučile Ukrajini ogromne količine naoružanja i municije, dodajući da su rakete potrebne i američkoj vojsci.
Američki predsednik Donald Tramp veruje da ga je ministar rata Pit Hegset obmanuo u vezi sa smanjenjem američkih zaliha oružja tokom rata protiv Irana, objavio je u sredu Vašington post, pozivajući se na izvore u američkoj administraciji.
Evropa se suočava sa ubrzanim starenjem stanovništva koje bi moglo ozbiljno da ugrozi dugoročni privredni rast i održivost penzionih sistema, pošto je medijalna starost stanovništva EU u 2025. dostigla 44,9 godina, što je za 2,1 godinu više nego 2015.
"Oprezni optimizam" koji je preovladao u ukrajinskoj vojsci početkom leta "uglavnom je nestao", piše Julijan Repke, vojni posmatrač nemačkog lista Bild i otvoreni simpatizer Ukrajine, nakon niza sastanaka sa ukrajinskim vojnim osobljem.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
U bjuti svetu je sve popularniji "no makeup" trend - način šminkanja koji nežno naglašava prirodnu lepotu i ističe naše najbolje osobine, bez preopterećivanja kože.
Ako vam se jede nešto slatko, a ne želite da koristite rernu, griz kolač sa keksom je odličan izbor. Za njegovu pripremu potrebno je svega nekoliko sastojaka.
Većina prvo posegne za sirćetom ili sodom kada se sudopera zapuši, ali jedan jednostavan trik sa ledom i solju privukao je pažnju korisnika društvenih mreža.
Melvida Durdžić, majka Asmina Durdžića, uključila se u program emisije "Narod pita" i sramno je oplela po starleti Maji Marinković, koja je u vezi s njenim sinom.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović govorila je o brojnim temama, a dotakla se i osobe iz rijaliti sveta koja ju je, kako kaže, veoma razočarala.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.