Dunav prešao granicu redovne odbrane! Da li nam preti novi poplavni talas?!
Podeli vest
Nivo Dunava prethodnih dana je rastao, a dok gledaju vesti o poplavljenoj Budimpešti, stanovnici Novog Sada i drugih mesta u Vojvodini pitaju se da li isti scenario može očekivati i njih.
Nimalo optimistično deluju prizori sa gradske plaže Štrand gde samo vrhovi suncobrana koji vire iz vode govore da je tu bila plaža. S druge strane, stanovnici Kamenjara, Ribarskog ostrva i drugih mesta uz Dunav kažu da je ovako svake godine.
Posle obilne kiše, Srbiju je danas zatekao slab mraz, u kotlinama oblačnost i magla, a Brezovicu, Kukavicu, Vlasinu i Goliju okovao je sneg. Prema najavi RHMZ-a, danas nas očekuje pretežno sunčano vreme, nakon čega će, u naredna tri dana uslediti nagli porast temperature.
Na snazi je narandžasti meteoalarm, koji najavljuje obilne padavine, koje mogu dovesti do izlivanja reka i poplava u našoj zemlji.
14.12.2023
09:24
Dok građani u komentarima navode da je ovo problem koji se ponavlja svaki put kada reka Dunav naraste, podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda pokazuju da je prethodnih dana vodostaj Dunava bio viši i da je trenutno prevaziđena granica redovne odbrane od poplave na nekoliko lokacija.
Kako pokazuju podaci RHMZ granica redovne odbrane od poplave prevaziđena je na Dunavu, a izmerena na hidrometeorološkim stanicama u Bezdanu, Apatinu, Bogojevu, Bačkoj Palanci i Novom Sadu. Takođe, visok vodostaj je i na Tisi kod Titela.
Dok u susednoj Mađarskoj beleže da je Dunav na najvišem nivou od 2013. godine, kao razlog se navode veoma obilne padavine u centralnoj Evropi i topljenje snega u Bavarskoj.
Nivo Lima opada za četiri do pet centimetara na sat. Trenutno je 270 centimetara što je za 40 centimetara niže nego sinoć u 20 časova kada je dostigao najviši nivo. To je i 30 centimetara niže od kote vanredne odbrane od poplava koju su juče proglasile "Srbijavode".
O lansiranju prvog srpskog satelita "Mozaik", čije je lansiranje planirano za 2025. godinu, govorio je na Informer TV Milan Stojanović iz Astronomske opservatorije Beograda.
14.11.2023
12:21
Vodostaj kod Budimpešte trenutno je na 4,72 metra dok je u gradovima koji se nalaze u južnom delu Mađarske izmereno 7,74 metara u Baji i 7,80 metara u Mohaču.
Ipak, kako pokazuju podaci RHMZ, za sada nema izgleda da bi vodostaj mogao da pređe granicu vanredne odbrane od poplava, a u većini mesta prognoze su takve da bi trebalo da krene da opada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posle obilne kiše, Srbiju je danas zatekao slab mraz, u kotlinama oblačnost i magla, a Brezovicu, Kukavicu, Vlasinu i Goliju okovao je sneg. Prema najavi RHMZ-a, danas nas očekuje pretežno sunčano vreme, nakon čega će, u naredna tri dana uslediti nagli porast temperature.
Strasti zbog otkrivanja da je tajkunska novinarka Žaklina Tatalović masno slagala da joj je deda pokojni akademik Nikola Hajdin još se ne smiruju, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević je povodom te situacije priznao da tokom trideset godina duge novinarske karijere nije ni čuo ni video ništa bolesnije.
Predsednici Rusije i SAD Vladimir Putin i Donald Tramp tokom telefonskog razgovora izrazili su "slične ocene" o ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, kaže pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Beogradu sa predsednikom Predstavničkog doma Parlamenta Češke Republike Tomiom Okamurom, sa kojim je razgovarao o mogućnostima za dodatni razvoj sveukupnih bilateralnih odnosa i za produbljivanje parlamentarne saradnje.
Danas poslepodne došlo je do teške saobraćajne nezgode na putu Ratkovo - Odžaci, kada su se direktno sudarila dva putnička vozila. Kako se saznaje, na licu mesta poginuo je stariji muškarac, a pretpostavlja se da mu je pre nezgode pozlilo, te da ja zato prešao u drugu traku.
Svađe Sjedinjenih Američkih Država sa ostatkom sveta završiće se pobedom Rusije, ocenio je zamenik predsednika Savet bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, govoreći na maratonu Znanje. Prvi.
Potrošačke cene u Hrvatskoj bile su u aprilu 5,8 posto veće u odnosu na isti period prošle godine, objavio je hrvatski Državni zavod za statistiku (DZS), upozoravajući da se inflacija osetnije ubrzala na godišnjem nivou.
Premijera treće sezone serije "Kuća zmaja" ("House of the Dragon") zakazana je za 22. jun na HBO Max striming platformi, dok će se istog dana u 21.00 sat emitovati i na HBO kanalu.
Nik Nolti i Džulija Roberts, Šeron Stoun i Vilijam Boldvin, Leonardo Dikaprio i Kler Dejns samo su neki od holivudskih parova koji se privatno nisu podnosili, a snimali su zajedno.
Ćerka slavnog glumca Pitera Folka, Žaklin Folk, pronađena je mrtva u Los Anđelesu, a zvanični izveštaji navode da je reč o samoubistvu. Imala je 60 godina.
Guglov prevodilac (Gugl Translate) slavi 20 godina od pokretanja, a u čast tog jubileja je njegova matična kompanija predstavila novu funkciju koja korisnicima omogućava da vežbaju izgovor reči i fraza na stranim jezicima.
Američka istraživačka organizacija za veštačku inteligenciju OpenAI nalazi se u centru pažnje investitora uoči objave kvartalnih rezultata najvećih svetskih tehnoloških giganata, iako sama ne objavljuje finansijske izveštaje.
Ako za Prvi maj nemate roštilj, to ne znači da morate da se odreknete pečenja i dobrog zalogaja. Uz malo snalažljivosti, moguće je dobiti sličan ukus i atmosferu, bilo da ste kod kuće ili napolju.
Zdrava kosa nije samo ona koja blista, već i ona koja je mekana, elastična i izgleda prirodno negovano. Dobra vest je da se do takvog izgleda može doći bez komplikovanih tretmana, uz nekoliko osnovnih koraka u nezi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar