U prvom delu sedmice kiša će biti češća na zapadu, jugu i jugoistoku Srbije, a košavskom području od srede biće vetrovito, a najjači udari košave, od preko 85 kilometara na čas, biće u Banatu, zbog čega je u četvrtak za taj deo zemlje na snazi narandžasti meteoalarm.
Meteoalarmi upaljeni su i za danas i sutra, ali zbog pljuskova, velike količine padavina i grmljavine, negde i zbog jakog vetra, dakle tokom tri dana veći delovi Srbije pod meteo upozorenjem.
- Danas i sutra na zapadu, jugu i jugoistoku, kao i ponegde u centralnim delovima zemlјe, padaće kiša, a u oblasti lokalnih plјuskova sa grmlјavinom očekuje se količina i od 10 do 20 mm padavina, lokalno i više - najnovije je meteorološko upozorenje Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ).
Foto: Informer/shutterstock
Pet dana jake košave
Kako se navodi dalje, od sutra, 15. maja, u Vojvodini, Podunavlјu i Pomoravlјu sledi pojačavanje jugoistočnog vetra (košave), koja će duvati sve do nedelјe, a najjači udari vetra očekuju se u četvrtak i petak - 16. i 17. maja, kada će na jugu Banata prelaziti 24 m/s (preko 85 kilometara na čas), a na području Beograda povremeno dostizati od 15 do 17 m/s (odnosno od 55 do 60 km/h).
Upaljeni meteoalarmi, u četvrtak i narandžasti
Danas, sutra i u četvrtak širom Srbije upaljeni su meteoalarmi.
Danas su je u većem delu Srbije na snazi žuti, zbog pljuskova i grmljavine.
Sutra se u Banatu pridružuje takođe žuti zbog jakog vetra, odnosno košave.
U četvrtak se košava u Banatu pojačava, pa je tu na snazi narandžasti meteoalarm. Košava će biti jaka i u Beogradu i Pomoravlju, ali ipak manjeg intenziteta nego u Banatu, te je upaljen žuti meteoalarm.
Narandžasti meteoalarm, kako se navodi na sajtu RHMZ, znači: "Vreme je opasno. Prognozirane su opasne vremenske pojave, a takvog su inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje. Treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova. Pratiti savete koje daju nadležne državne službe".
Banke su nekada bile servis građana, sada su se one pretvorile u prodavnice. Balkanski mentalitet je takav da ne računamo na neočekivane troškove, i teško prihvatamo da se sada svaka usluga plaća, pa tako i bankarska.
Helena Gavrana (9) najstarija je od tri sestre. Ona je jedna riđokosa devojčica sa nebo plavim okicama. Bila je uvek veselo, nasmejano i radoznalo dete.
Srbija jedanas treća zemlja na svetu po proizvodnji šljive, odmah iza Kine i Rumunije. Slabiji rod u Čileu i SAD proteklih godina doveo je do velike potražnje za suvim šljivama iz Srbije.
Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) stabilno i toplo vreme biće kratkog daha, jer nam se približava visinski ciklon sa severa Evrope, pa se širom zemlje očekuje prava atmosferska klackalica.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Banke su nekada bile servis građana, sada su se one pretvorile u prodavnice. Balkanski mentalitet je takav da ne računamo na neočekivane troškove, i teško prihvatamo da se sada svaka usluga plaća, pa tako i bankarska.
Tajvan je "nezavisna nacija", saopštila je vlada u Tajpeju, odgovarajući na upozorenje predsednika SAD Donalda Trampa da ostrvo ne proglašava formalnu nezavisnost od Kine.
Blokaderi sprovode teror širom Srbije. Ipak, možda najjezivije što koriste decu u političke svrhe, mada to nije sve. Često viđamo i blokadere u alkoholisanom i drogiranom stanju.
Laži blokadera da je vlasnik restorana Andrej Vučić, direktor policije Dragan Vasiljević jasno je demantovao, dok je predsednik Srbije Aleksandar Vučić jasno ukazao da su u pitanju lažovi.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić primio je studente Univerziteta Harvard i Masačusetskog instituta tehnologije (MIT), koji borave u Srbiji u okviru studijske posete Balkan Trek.
Petar Đurić, propali aktivista koji se istakao tokom protesta prethodnih godina kada je izgovorio čuvenu rečenicu "Ćale, ovo je za tebe", širi lažne vesti na društvenim mrežama navodeći da je Aleksandar Vučić imao moždani udar.
Policija u Beogradu, po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Beogradu, uhapsila je M. M. (21) zbog sumnje da јe izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opoјnih droga.
Opštinsko državno tužilaštvo u Dubrovniku, nakon sprovedene istrage, podnelo je optužnicu Opštinskom sudu u Dubrovniku protiv ukrajinskog državljanina (24) koji je prevozio 500.000 evra sakrivenih u svom automobilu.
Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da je u vazdušnom napadu u gradu Gaza ubijen lider Hamasa u Pojasu Gaze i šef vojnog krila te grupe, Iz al-Din al-Hadad.
Hiljade pčela preplavile su travnjak Bele kuće, nakon što je pre nekoliko nedelja prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp proširila pčelinje kolonije na imanju.
Vrhovni antikorupcijski sud Ukrajine izrekao je bivšem šefu predsedničke kancelarije Andriju Jermaku preventivni pritvor od 60 dana, sa mogućnošću plaćanja kaucije u iznosu od oko 4,3 miliona evra.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Domaća pileća pašteta je odličan izbor kada želite brz, ukusan i lagan obrok koji možete da poslužite za doručak, večeru ili kao namaz uz tost i sveže povrće.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar