Oglasili se akva-parka "Petrolend" nakon što se petoro dece otrovalo hlorom: "Jako nam je žao!"
Podeli vest
Petoro dece su sinoć primljena u Dečiju bolnicu u Novom Sadu sa simptomima trovanja, a kako je potvrđeno iz te zdravstvene ustanove, sva deca su u toku jučerašnjeg dana posetila akva park "Petrolend" u Bačkom Petrovcu.
Sada su se oglasili i iz uprave akva-parka "Petrolenda".
Petoro dece je zadržano u toj ustanovi sa lakšom kliničkom slikom, odnosno sa iritacijom očiju, kašljem pečenjem u nosu, jedno dete pušteno je nakon pregleda na kućno lečenje
Petoro dece sinoć je zadržano u Dečijoj bolnici u Novom Sadu nakon što su se javili sa simptomima trovanja, dok je jedno pušteno na kućno lečenje zbog blažih simptoma.
28.06.2024
08:10
- Obaveštavamo javnost, da sve što nudimo je u skladu sa zakonskim propisima koji su važeći u Republici Srbiji, čak radimo i više od toga što zakon propisuje a sve u cilju da se posetioci osećaju komforno. Zvaničnu izjavu ćemo proslediti kada sve nadležne institucije izvrše svu potrebnu kontrolu i detaljnu analizu svega što je moglo da doprinese diskomforitetu kod nekih klijenata. Jako nam je žao zbog nastale situacije i verujemo da će naši gosti kod nas imati lepo leto i odneti samo lepe doživljaje - rekli su nam iz uprave "Petrolenda".
Deca zadržana na posmatranju 24 sata
Podsetimo, petoro dece sinoć je zadržano u Dečijoj bolnici u Novom Sadu nakon što su se javili sa simptomima trovanja, dok je jedno pušteno na kućno lečenje zbog blažih simptoma.
Na velikom otvorenom kupalištu u Pirotu otvorena je letnja sezona! Novi bazeni u okviru Sportskog centra izgrađeni su prošle godine i za nekoliko meseci rada imali su više od 90.000 posetilaca. Prema rečima direktora Sportskog centra Nenada Đorđevića ove godine biće ih više jer su, kako je rekao, uslovi odlični a cena karata veoma pristupačna!
11.06.2024
16:48
- Deca koja su sinoć primljena imala su slične simptome, izraženu iritaciju očiju i mučninu, dok je kod jednog deteta bio prisutan i kašalj. Oni su zadržani 24 sata i trenutno se nalaze u Dečijoj bolnici, a tačno je da su svi u toku jučerašnjeg dana bili u akva parku "Petrolend". O uzroku za sada ne možemo da govorimo, dok ne budu gotova sva ispitivanja - potvrđeno je iz ove zdravstvene ustanove.
Foto: Privatna arhiva
Takođe, jedno dete je pušteno kući, s obzirom na to da simptomi nisu bili izraženi do te mere da bi bilo zadržano, pa je zapravo reč o ukupno šestoro dece koja su se sa sličnim simptomima javila u bolnicu, a nakon posete pomenutom akva parku.
Iz Instituta za javno zdravlje Vojvodine nam je povodom ovog slučaja rečeno da IZJZV, kao ovlašćena, sertifikovana i akreditovana zdravstvena ustanova, obavlja analize i utvrđuje zdravstvenu ispravnost vode javnih bazena za korisnika "Petrolend" u skladu sa ugovorenom dinamikom.
- Prema odredbama zakonske regulative i standarda za akreditaciju laboratorija za ispitivanje, korisnik usluga je vlasnik rezultata, te Vas upućujemo da se istom obratite za potrebne informacije - rekli su iz ove ustanove javnog zdravlja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Petoro dece je zadržano u toj ustanovi sa lakšom kliničkom slikom, odnosno sa iritacijom očiju, kašljem pečenjem u nosu, jedno dete pušteno je nakon pregleda na kućno lečenje
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović komentarisao je na društvenoj mreži Iks izjavu bivšeg diplomate Nebojše Vujovića u blokaderskom mediju Danas, gde je rekao da je "cilj Đurićevog poziva u Vašington je tajni sporazum o priznavanju Kosova".
Zamenik glavnog urednika Informera Dejan Vukelić prokomentarisao je posetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić Kazahstanu, odnosno Danskoj.
Kadgod sam se ponadao da smo mi Srbi onakvi kakvima volimo da se predstavljamo, od epskih pesama pa do viceva u kojima obavezno budemo najpametniji, moj me narod, ili deo naroda, demantuje.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Roditelji dece koju je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi ''Vladislav Ribnikar'' ubio maloletni učenik te škole, danas su na povoljenom suđenju njegovim roditeljima, Vladimiru i Miljani Kecmanović, govorili o danima uoči masakra i posledicama zločina koji je zauvek promenio njihove živote.
Ukrajinski sud naložio je vojnim vlastima da uklone jednog građanina sa spiska potencijalnih regruta nakon što je ta osoba prošla proceduru promene pola i pravno postala žena.
Retorika koja se tiče nuklearnog oružja faktor je koji se ne sme zanemariti tokom pregovora o ukrajinskoj krizi, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp predsedavaće u ponedeljak, 2. marta, sednicom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, sa fokusom na obrazovanje kao sredstvo za jačanje tolerancije i očuvanje svetskog mira, saopštila je danas Bela kuća.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što su neobične i smelije nijanse na najnovijim uređajima naišle na izuzetno dobar prijem, tehnološki gigant iz Epla, razmatra sledeći korak - uvođenje upečatljive crvene boje.
Iako je belo sirće decenijama omiljeno sredstvo za čišćenje kuhinje i kupatila, sve češće ga ljudi primenjuju i u spavaćoj sobi kako bi prostor bio svežiji i uredniji.
Pevač Haris Džinović osvrnuo se na ćerkino preseljenje iz Srbije u Španiju, ali i na navode mlađe koleginice Nataša Alimpić da su bili u ljubavnom odnosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar