Od 1. septembra 2024. važiće novi cenovnik prevoza putnika u unutrašnjem železničkom saobraćaju, a uvode se i novine u načinu naplate.
Uzimajući u obzir da kompanija Srbijavoz prema važećem cenovniku prevoza putnika posluje već tri godine, a da je u tom periodu došlo do značajnih izmena tržišnih uslova, pre svega povećane cene energenata i rezervnih delova, doneta je odluka o korekciji cena koja stupa na snagu 1. septembra ove godine.
Lepe vesti stižu za sve penzionere koji poseduju penzionerske kartice, a odnosi se na popust koji će uskoro moći da ostvare na kupovinu avio-karata u Er Srbija.
Direktor Republičkog fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje Relja Ognjenović i v.d. generalnog direktora Akcionarskog društva za železnički prevoz putnika "Srbija voz" Ivan Bulajić danas su potpisali sporazum o saradnji na projektu Penzionerska kartica.
27.10.2023
12:05
Takođe, novina će biti i veći popust na onlajn kupovinu karata – putem mobilne aplikacije i vebsajta srbijavoz.rs, u visini od 10%, koji se uvodi sa ciljem da putnike motivišemo da svoje karte kupuju unapred i onlajn.
Konkretno, za putnike to znači da će, na primeru nekih od najfrekventnijih linija, cena karte drugog razreda za Regio voz između Beograda i Novog Sada, kupljene preko mobilne aplikacije, umesto dosadašnjih 373 dinara, koštati 445 dinara, a cena karte drugog razreda za Regio voz između Beograda i Užica, kupljene preko mobilne aplikacije, umesto dosadašnjih 730 dinara, od septembra koštati 864 dinara.
Znatno povećanje broja putnika dovodi i do sve učestalije pojave da putnici u vozove ulaze bez prethodno kupljene karte, te istu kupuju kod konduktera, što dalje dovodi do otežanog upravljanja kapacitetima, gužvi i negativnog efekta na komfor putnika. Srbijavoz apeluje na putnike da svoje karte unapred kupe onlajn ili na kartomatima i blagajnama širom Srbije. Dodatno, do septembra će biti postavljeni novi kartomati na preko 20 stanica u Srbiji. Nakon toga, za putnike koji se ukrcaju u voz bez karte, uz redovnu cenu će biti dodatno naplaćena naknada za izdavanje karte u vozu, u iznosu od 500 dinara. Ova naknada neće se primenjivati za putnike koji putovanje započinju na stanici u kojoj ne postoje putničke blagajne i/ili kartomati.
Zbog velikog interesovanja putnika, kompanija "Srbija voz" od sledećeg vikenda će pojačati sastav voza na relaciji Prijepolje-Beograd, koji će ubuduće nedeljom, počev od 22. oktobra, saobraćati duplim vozovima koji će u sastavu imati dve spojene garniture.
Nakon skoro 50 godina od početka izgradnje glavne železničke stanice "Prokop" juče je svečano otvorena moderna stanična zgrada, a u proteklih godinu dana kroz Beograd centar prošlo dva miiona puntika, ne računajući one iz "BG voza". Ove godine očekuje se mnogo veći broj putnika, sedam milona, a za četiri godine planira se 20 miliona putnika.
21.10.2023
12:47
Očekujemo da efekti ovih izmena doprinesu kontinuiranom podizanju kvaliteta naših usluga i poboljšanju korisničkog iskustva putnika. Naglašavamo da, i nakon ovih korekcija cena, železnički prevoz ostaje značajno povoljniji u odnosu na drumski prevoz.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lepe vesti stižu za sve penzionere koji poseduju penzionerske kartice, a odnosi se na popust koji će uskoro moći da ostvare na kupovinu avio-karata u Er Srbija.
Uglješa Mrdić, poslanik SNS i predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije, oglasio se povodom jutrošnjeg požara u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Broj stradalih u teškoj železničkoj nesreći u južnoj Španiji porastao je na najmanje 39 osoba, dok je više od 100 putnika povređeno, među njima 25 sa teškim povredama, saopštila je španska Civilna garda.
Dinko Gruhonjić, osvedočeni vojvođanski separatista i okoreli srbomrzac, ideolog blokadera koji se javno zarekao da će srpske crkve pretvarati u pabove, ponovo pokušava da oživi propalu obojenu revoluciju u Srbiji.
Skandalozan govor koji je lažna ekološkinja i blokaderka Ljiljana Bralović održala u Čačku, prošao je gotovo bez reakcije svih onih koji bi ovim povodom koliko juče morali da se oglase.
Jovan Radulović Jodžir toliko glasno hrče da su mu u šali pripretili da će ga izbaciti i naterati da spava van vile. S druge strane, kontraargument je bio da je Lana Stanišić najglasnija dok spava.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Više javno tužilaštvo u Beogradu preuzelo je istragu požara koji se danas dogodio u prostorijama Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u Ustaničkoj ulici, saznaje Informer.
Službenici Odeljenja za suzbijanje krijumčarenja Uprave carina su 17. januara 2026. godine sprečili pokušaj krijumčarenja oko 800 grama srebrnjaka i tri pločice investicionog zlata.
Policajci iz Zrenjanina uhapsili su M. K. (21) iz okoline Bačke Palanke i godinu dana mlađeg Ž. M. iz okoline Novog Bečeja, zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih droga.
U Višem sudu u Beogradu danas je za 24. februar odložen početak suđenja odgovornim licima Doma za smeštaj starih i odraslih lica "Ivanović" u Barajevu.
Najmanje trinaestoro školske dece poginulo je jutros u saobraćajnoj nesreći u gradiću Vanderbejlpark južno od Johanesburga kada se minibus sudario sa kamionom, preneli su južnoafrički mediji.
Glumac Ivan Đorđević je jednom prilikom na Instagramu objavio fotografiju na kojoj je sa svojom tetkom Milkom Canić, a neki su čak u komentarima pisali i da njih dvoje liče.
Sahrana reditelja i učitelja glume Miroslava Mike Aleksića, koji je preminuo juče, biće održana u sredu 21. januara na Centralnom groblju u Beogradu u 13.30 sati.
Dubravka Mijatović, Đorđe David i Vuk Kostić, samo su neki od poznatih ličnosti koji su u mladosti pohađali školu glume preminulog Miroslava Mike Aleksića.
Čuveni Mister Bin (Rouan Atkinson) i bivša porno zvezda Mia Kalifa su u vezi, makar po komentarima i statusima koji su preplavili internet i društvene mreže.
Nova studija Stanforda i Jejla otkriva da AI modeli možda ne “uče”, već pamte i kopiraju zaštićene tekstove – što može promeniti pravila autorskih prava.
Pevačica Dara Bubamara imala je problem sa bubicom u "Zvezdama Granda", zbog čega je zatražila od direktora "Granda" Gorana Šljivića, da se za nju nabave nove bubice.
Saška Karan tvrdi da je njenoj porodici ugrožena bezbednost i da kriminalna grupa priprema njihovu likvidaciju, zbog čega se pevačica obratila policiji.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar