Oni su kupili kuću na selu za 10.000 evra i nisu se pokajali: Marijana i Nemanja sa svoja četiri sina skućili se u Zablaću kod Čačka
Podeli vest
Dok većina mladih trbuhom za kruhom iz sela ide u grad, da može i drugačije na svom ličnom primeru pokazuje šestočlana porodica Simić.
Mladi bračni par Marijana i Nemanja ima četvoro dece i odlučili su se da apliciraju na Javni konkurs Ministarstva za brigu o selu i dobili su 10 000 evra za kupovinu seoske kuće sa okućnicom. Skućili su se u plodnom i rodnom moravskom selu Zablaće.
U staroj Jugoslaviji nekada su žene radile i održavale domaćinstvo na potpuno drugačiji način nego što to rade danas, a mnogima od nas su ostala lepa sećanja iz tog perioda koja bude divne uspomene.
Seosku kuću sa okućnicom dobilo je još 85 ljudi mlađih od 45 godina koji nisu imali nekretninu u vlasništvu. Iz Ministarstva za brigu o selu pozivaju javna preduzeća i opštine da grade puteve, kanalizaciju i učine dostupnim zdravstvene usluge pre svega u planinskim i pograničnim selima.
26.08.2024
09:12
Simići kažu da su pored dobre životne odluke da imaju četvoro dece, doneli još jednu odličnu odluku, a to je konkurs za seosku kuću sa okućnicom preko Ministarstva za brigu o selu.
- Smatram da ovom odlukom ništa pogrešili nismo što smo konkurisali i što ostajemo na selu da živimo i da radimo ovde u Zablaću. Ovde je na sreću plodna zemlja, imamo baštu, raznorazno povrće, nešto kukuruza. Takođe, imamo i živinu, domaće koke i piliće. Naši dalji planovi su da probamo da proširimo objekat i da možda postavimo neke plastenike, s obzirom na to da nam je plac od nekih 33 ara, smatramo da bi nam to bilo dobro i jedan možda pomoćni objekat da gajimo svinje - rekao je Nemanja Simić iz čačanskog sela Zablaće.
Moderan stil života sa sobom nosi brojne prednosti, ali, ako živimo na selu, takođe, zahteva od nas da prilagodimo svoje okolnosti i poslove. Jelena Radičević iz Gornje Kravarice je došla iz glavnog grada i ljubav i posao prema sportu prilagodila selu i uslovima rada.
Da je rođen nekoliko decenija ranije, Uroš Todorović bi verovatno bio tek jedan od mnogih koji slično razmišljaju i rade. Danas, međutim, životna priča ovog devetnaestogodišnjeg mladića iz sela Prigrevice nije pravilo, već izuzetak.
27.07.2024
11:15
Foto: RINA
On je rekao da deca vole selo, imaju prostora za igru i za lepo detinjstvo, dok je njegova supruga Marijana, takođe zadovoljna što su konačno dobili svoj krov nad glavom, kao i sigurnost koju im omogućava život na selu.
- Zadovoljni smo odlukom što smo konkurisali i sebi omogućili da imamo nešto svoje, dobra opcija u svakom slučaju, jer pre ovoga nismo imali nešto naše. Naravno, zahteva dosta ulaganja, jer planiramo I proširenje, ipak imamo četvori dece. Naravno, sve zahteva rad, spremni smo da se borimo i radimo, što je normalno, ako uspemo, uradili plastenike - zaključila je Marijana.
Porodice poput Simića iz Zablaća pokazuju da se može i te kako lepo živeti na selu, posebno kada je pomoć države tu kao što je to u ovom slučaju Ministarstvo za brigu o selu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U staroj Jugoslaviji nekada su žene radile i održavale domaćinstvo na potpuno drugačiji način nego što to rade danas, a mnogima od nas su ostala lepa sećanja iz tog perioda koja bude divne uspomene.
Situacija u području Kupjanska naglo se pogoršala do kraja dana 24. decembra, kada su jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) izvele snažan napad na istočni deo grada i zauzele teritoriju nekadašnjeg mlečno-konzervnog kombinata, objavio je vojni analitičar Jurij Podoljaka.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Kako nezvanično prenose mediji, M.V. je, po izbijanju požara u prostoriji u kojoj se nalazio, pokušao da pobegne kroz prozor, na kome je razbio staklo. Nažalost, nije uspeo.
Danas je izvršena ekstradicija međunarodno traženog lica iz Crne Gore u Republiku Srbiju - S.S. (38), državljanina Republike Srbije koji se potraživao zbog prisustva krivičnom postupku koji se protiv njega vodi zbog sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pomaganju i udruživanje radi vršenja krivičnih dela, Krivičnog zakonika Republike Srbije.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Božićni džez koncert, planiran za Badnje veče u Tramp-Kenedi centru, otkazan je nakon što se domaćin tradicionalne praznične manifestacije povukao u znak protesta zbog promene imena ove kultne institucije.
Poljski borbeni avioni presreli su ruski izviđački avion iznad Baltičkog mora, koji je leteo u blizini poljskog vazdušnog prostora, saopštila je u četvrtak poljska vojska.
Kina je danas kritikovala Sjedinjene Američke Države zbog, kako je navela, pokušaja da naruše veze između Pekinga i Indije, ocenjujući pristup Vašington "neodgovornim".
Na društvenim mrežama pojavio se snimak na kojem se vidi kako pripadnik ukrajinske vojne regrutne službe navodno koristi biber-sprej protiv žene koja u naručju drži dete, tokom akcije prisilne mobilizacije.
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov ocenio je danas da je božićno obraćanje predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog bilo "necivilizovano i ogorčeno", što, kako je rekao, sugeriše da je on "mentalno nestabilna osoba".
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Za mnoge ljude, unošenje jelke i njeno ukrašavanje je radosna rutina. Međutim, vlasnici mačaka često gledaju na ovaj proces sa dozom straha, a uz par trikova možete da rešite ovaj problem.
Kada se približava poslednja noć u godini, svaka žena želi da zablista i ostavi neizbrisiv utisak. U tom trenutku, ništa ne govori više od hrabrosti, elegancije i samopouzdanja od crvene haljine.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar