Institut za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" domaćin 13. internacionalnog kongresa „Neurokard 2024“
Podeli vest
Institut za kardiovaskularne bolesti „Dedinje“ biće domaćin domaćin ovogodišnjeg 13. internacionalnog kongresa iz neurokardiologije i neinvazivne elektrokardiografije pod nazivom „Neurokard 2024“, koji je zakazan za 4. i 5. oktobar.
Pored Instituta ,,Dedinje“, organizatori ovog skupa su Udruženje za neurokardiologiju Srbije i Sekcija za autonomni nervni sistem Srpskog lekarskog društva (SLD) . Кongres se organizuje pod pokroviteljstvom Međunarodnog društva za holter i neinvazivnu elektrokardiologiju (ISHNE) i Evropske akademije nauka i umetnosti (EASA), čiji su članovi iz Instituta „Dedinje“ direktor prof. dr Milovan Bojić i predsednik Udruženja za neurokardiologiju prof. dr Branislav Milovanović.
Umetnički ansambl Ministarstva odbrane „Stanislav Binički“ i Orkestar Garde Oružanih snaga Austrije održali su večeras zajednički koncert u Koncertnoj dvorani „Sofien sale“ u Beču.
Ako pitate običnog čoveka, koji je u potrazi za sopstvenom nekretninom, tržište se nikada neće vratiti na staro. Ukoliko pitate stručnjake, ubeđivaće vas da se tržište nekretnina smiruje. Nas je pak zanimalo, ima li išta više do 50.000 evra u Beogradu.
03.10.2024
10:29
Na kongresu će učestvovati eminentni predavači iz SAD, Evrope i Azije. Istaknuti gost prof. dr Suave Labodžinski sa Univerziteta u Los Anđelesu će govoriti o primeni veštačke inteligencije u proceni kardiovaskularnog rizika. Takođe, očekuje se i dolazak prof. dr Gerija Tsea, jednog od najpoznatijih svetskih kardiologa iz Metropoliten Univerziteta u Hong Кongu. Кongres će obuhvatiti i teme kao što su postkovid sindrom, sindrom hroničnog umora, ali i procenu kardiovaskularnog rizika, kojom će se pozabaviti stručnjaci iz Instituta „Dedinje“.
Promocija knjige ,,Bolesti srca i krvnih žila”
U okviru drugog dana ,,Neurokarda 2024.“ u subotu 06. oktobra 2024. godine, s početkom u 17.30 časova biće održana promocija knjige, odnosno udžbenika na Medicinskom fakultetu u Osijeku, pod nazivom ,,Bolesti srca i krvnih žila“, knjige koja obrađuje različite aspekte bolesti srca i krvnih sudova.
Teretna vozila robne marke Volvo model FL/FE/DE (3) u varijantama: A3-MDV, TYPE-FL, EM-EU6, OBDEP-E, ENG-D5/ENG-D8; A4-MHDV, TYPE-FE, EM-EU6, OBDEP-E, ENG-D5/ENG-D8; 17-VPT, TYPE-DE, EM-EU6, OBDEP-E, ENG-D8 opozvani su sa tržišta Srbije zbog opasnosti od povreda.
Prošle, 2023. godine, u Srbiji je zabeleženo 58.277 porođaja sa ukupno 59.439 rođene dece, a među njima su 55 beba rodile mame starije od 50 godina, podaci su najnovijeg Zdravstveno-statističkog godišnjaka Instituta za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut".
03.10.2024
09:55
Napisali su je najpoznatiji hrvatski autori, a deo koji je vezan za krize svesti pisali su prof. dr Milovan Bojić i prof. dr Branislav Milovanović. Кnjiga je namenjena kardiolozima, hirurzima, neurolozima, lekarima opšte prakse i svima koji se bave kardiovaskularnim bolestima i prevencijom iznenadne srčane smrti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Umetnički ansambl Ministarstva odbrane „Stanislav Binički“ i Orkestar Garde Oružanih snaga Austrije održali su večeras zajednički koncert u Koncertnoj dvorani „Sofien sale“ u Beču.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Predstavnici administracije predsednika SAD Donalda Trampa "kunu se" da će svaki dogovor koji američki lider postigne sa Rusijom biti "betonski čvrst", izjavio je pomoćnik predsednika Rusije Jurij Ušakov.
Češki predsednik Petr Pavel izjavio je za "Sandej tajms" da su ruski avioni i dronovi više puta povredili vazdušni prostor NATO, s ciljem testiranja odlučnosti Alijanse da se suprotstavi ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Holandiji preti još jedan talas starenja populacije, a najnovija predviđanja ukazuju da bi do kraja ovog veka broj stanovnika mogao da padne ispod 10 miliona, ukoliko se nastavi pad stope nataliteta, prenose danas lokalni mediji.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar