Glumci, pevači, sportisti i influenseri više neće smeti da reklamiraju kladionice! Ovo su detaljne izmene zakona, a najviše se tiču igara na sreću
Podeli vest
U toku je javna rasprava o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o oglašavanju koje se najviše odnose na igre na sreću, ali obuhvataju i oglašavanje elektronskih cigareta i alkohola.
Nacrt zakona o izmenama i dopunama Zakona o oglašavanju, koji je trenutno na javnoj raspravi, zabranjuje da se klasične igre na sreću reklamiraju na otvorenim površinama, "osim na mestu koje je udaljeno najmanje 100 metara vazdušnom linijom od najbližeg kompleksa predškolske, školske, zdravstvene ustanove ili ustanove namenjene deci i maloletnicima". Glumci, pevači, političari, influenseri i sportisti više neće smeti da reklamiraju kladionice i druge priređivače posebnih igara na sreću.
U poslednje vreme, mnogi mališani, ali i stariji, pate od jakih bolova u stomaku, mučnine, povraćanja i dijareje. Ambulante Domova zdravlja su pretrpane, a roditelji navode da se zaraza, posebno među decom, širi veoma brzo.
Koordinatorka Nacionalnog kontakt centra za bezbednost dece na internetu Emina Bekovi rekla je za RTS da je vršnjačko nasilje opasnije kada se deluje putem interneta.
10.10.2024
09:27
Zakonopisac navodi da predložene izmene i dopune imaju za cilj unapređivanje regulative oglašavanja igara na sreću i obezbeđivanje bolje zaštite dece i maloletnika, kao i odgovorno oglašavanje u javnom prostoru.
- Izmene uključuju precizno utvrđivanje zabranjenih zona za oglašavanje na otvorenim površinama i vozilima, uz izuzetke za sportske događaje u strogo kontrolisanim uslovima, kao i dozvoljavanje oglašavanja na poslovnim prostorijama i službenim vozilima priređivača igara na sreću uz zabranu korišćenja svetlećih sredstava za oglašavanje, osim na igračnicama - navodi se u obrazloženju nacrta.
Zakon o igrama na sreću razlikuje klasične (loto, srećke, bingo, tombola) i posebne igre na sreću, u koje spadaju kartaške igre, automati, klađenje na sportske i druge događaje.
U Srbiji će danas biti pretežno sunčano i veoma toplo vreme za ovaj period godine uz slab i umeren južni i jugoistočni vetar, koji će u planinskim predelima, na jugu Banata i u donjem Podunavlju povremeno biti jak, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Danas se obeležava Svetski dan mentalnog zdravlja, a tim povodom se oglasio Zlatibor Lončar, ministar zdravlja Srbije koji je podsetio da zdravlje nije samo puko odsustvo simptoma bolesti.
10.10.2024
09:21
Advokat Slavka Babić kaže za Kurir da kladionice više neće moći da se reklamiraju na otvorenim površinama, bilbordima i svetlećim reklamama.
- Kladionice i priređivači posebnih igara na sreću moći će da se oglašavaju samo na svojim zvaničnim sajtovima, a neće moći na Guglu i Jutjub kanalu. Istim izmenama zabranjeno je javnim ličnostima da učestvuju u oglašavanju posebnih igara na sreću, osim ako se ne radi o aktivnim sportistima čiji klub sponzorišu priređivači igara na sreću.
Izuzetak kada kladionice i ostali priređivači posebnih igara na sreću mogu da reklamiraju igre koje priređuju odnosi se na sportske terene za vreme sportskih događaja koje sponzorišu (ili u slučaju sponozorisanja igrača).
Zakonopisac navodi da "proširene zabrane oglašavanja na različitim medijima i platformama (televizija, internet, radio, štampani mediji) smanjuju izloženost javnosti, posebno dece i maloletnika, oglasima za igre na sreću".
Kazne do 100.000 dinara
Novčanom kaznom od 100.000 dinara kazniće se pravno lice za prekršaj po određenim članovima zakona ako ne označi oglasnu poruku oznakom prepoznatljivosti, ne istakne telefonsku tarifu, ne obezbedi podatke, ako oglasna poruka ne sadrži upozoravajuću poruku, ukoliko vrši direktno oglašavanje, ne čuva oglasnu poruku 30 dana od dana poslednjeg objavljivanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U poslednje vreme, mnogi mališani, ali i stariji, pate od jakih bolova u stomaku, mučnine, povraćanja i dijareje. Ambulante Domova zdravlja su pretrpane, a roditelji navode da se zaraza, posebno među decom, širi veoma brzo.
Rusija je dobila još jednog strateškog saveznika, dok je pažnja američkog predsednika Donalda Trampa usmerena na Iran i rat na Bliskom istoku, navodi Blumberg.
Branko Ružić, potpredsednik SPS-a koji se svrstao na stranu blokadera uprkos tome što je njegova stranka u vlasti, mogao bi da bude izbačen iz te partije!
Izjava političara Vladan Đokić za tajkunski "Radar" da je skrnavljenje Rektorata neprihvatljivo, izazvala je burne reakcije građana, jer kroz Đokićevu izjavu vidimo očigledan primer političkog licemerja.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavio je danas konsultacije sa predstavnicima stranaka sastancima sa predstavnicima Srpske napredne stranke i Udruženih sindikata Srbije Sloga.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić pokrenuo je postupak za razrešenje člana VIsokog saveta tužilaštva Predraga Ćetkovića.
Političar Vladan Đokić, koji zastupa najgori šljam našeg društva i podražava nasilje na ulicama i maltretiranje nedužnih građana, u intevjuu za antisrpski "Radar" skinuo je svoju masku rektora i priznao da se upisao u političare.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Jezivi masakr u Velikoj Ivanči dogodio se pre tačno 13 godina. Ne može se zaboraviti dan kada je Ljubiša Bogdanović (60) iz svoje kuće krenuo u krvavi pohod i ubio 13 ljudi - članova svoje porodiice, rodbine i komšija.
Identifikovana je mlada ženska osoba koja je sinoć sa teškim telesnim povredama prevezena na Vojnomedicinsku akademiju (VMA). Reč je o K. S. (24), koja je pala sa visine veće od 20 metara u naselju Mirijevo.
Rat na Bliskom istoku, 41. dan. U toku je krhko primirje između Irana i SAD, Izrael je nastavio udare na Liban, Hezbolah uzvraća po izraelskoj teritoriji. Najnovija dešavanja pratite uživo na Informer.rs.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je pokušao da skrene pažnju Bele kuće na blisku saradnju Moskve i Teherana, ali da su SAD ignorisale ubedljive dokaze da Rusija pomaže Iranu da gađa američke baze na Bliskom istoku jer "veruje" ruskom predsedniku Vladimiru Putinu.
Jasvin Sanga, poznata pod nadimkom "Kraljica ketamina", koja je glumcu Metjuu Periju obezbedila smrtonosnu dozu narkotika, osuđena je na 15 godina zatvora.
Usamljenost je postala globalna pojava, a tehnologija koja nas je decenijama razdvajala, sada pokušava da nas spoji na neočekivan način, preko aplikacija za traženje prijatelja.
Ovaj kolač spaja nežnost klasičnog biskvita sa šargarepom i bogatstvo kremastog trilećea, stvarajući neodoljivu i svežu poslasticu koja će biti hit na svakom stolu.
Redovno zalivate biljku, dodajete joj prihranu, stavili ste je u najidealniji prostor, ali ona i dalje ne izgleda srećno? Problem često nije u vama, nego u saksiji.
Pevačica Kaja Ostojić je otkrila da je želela da obradi pesmu "Samoodbrana" koju u originalu izvodi Romana Panić, ali da koleginica nije želela ni da čuje za to.
Nekadašnji rijaliti učesnik Kristijan Golubović objavio je fotografiju sa voditeljkom Kristinom Spalević, koja ga je nedavno prijavila policiji i napustila stan u kom su živeli sa sinovima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar