Stižu jaki olujni vetrovi! Naša zemlja se nalazi između dva ciklona, evo gde će košava duvati i do 100 km/h
Podeli vest
Osvanulo je veoma hladno jutro, a temperatura se pored Kopaonika i u nekoliko gradova spustila na samo 2°C. U Beogradu je bilo 8 stepeni. U danu pred nama očekuje se dalje povećanje oblačnosti, tako da će biti umereno do pretežno oblačno, ali suvo. Najoblačnije biće na zapadu zemlje, a najmanje oblaka očekuje se na istoku.
Koliko je bakšiša pristojno ostaviti konobaru? U Nemačkoj, Velikoj Britaniji i Hrvatskoj i na bakšiš se plaća porez. Poreznici u Srbiji takođe smatraju da je to prihod koji treba oporezovati, ali još nema zvanične regulative. U udruženju ugostitelja tvrde da je mnogim konobarima to znatan deo prihoda.
Ministarstvo unutrašnjih poslova raspisalo je konkurs za upis 1500 polaznika u Centar za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici.
17.10.2024
10:14
Već danas se očekuje pojačanje jugoistočnog vetra.
Od danas pa sve do kraja sedmice biće veoma vetrovito, uz umeren do jak jugoistočni vetar.
Na jugu Banata, u Pomoravlju, Podunavlju, u Vojvodini i u Braničevskom okrugu košava će biti veoma jakog intenziteta sa udarima iznad 60 km/h, dok će košava biti najjača na jugu Banata.
Kineski proizvođač električnih automobila, kompanija JMEV, razmatra izgradnju fabrike u Srbiji, a Sremska Mitrovica je jedna od potencijalnih lokacija za ovu investiciju.
U Srbiji među decom uzrasta od 5 do 14 godina, čak 12,9% je gojazno. Umereno gojazno je 16,6% dece. U odnosu na prethodna istraživanja iz 2013. godine, taj procenat je povećan.
17.10.2024
09:36
Foto: ogimet
Na širem području Vršca očekuju se olujni udari jugoistočnog vetra od 100 km/h.
Pod uticajem visokog vazdušnog pritiska biće uglavnom suvo. Oblačnije će biti na zapadu, a vedrije na istoku zemlje.
Kada je reč o kiši, u subotu se očekuje na zapadu zemlje, a u nedelju u južnim i centralnim predelima.
Te padavine biće deo veoma snažnog sistema nad centralnim Mediteranom i Jadranom, koji će tim predelima donositi snažne grmljavinske oluje i vrlo obilne padavine.
Srećom, ovi sistemi neće zahvatiti Srbiju, već će kiša u napomenutim predelima zemlje biti znatno slabijeg intenziteta.
Slabljenje jugoistočnog vetra i prestanak košave očekuje se u utorak.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Koliko je bakšiša pristojno ostaviti konobaru? U Nemačkoj, Velikoj Britaniji i Hrvatskoj i na bakšiš se plaća porez. Poreznici u Srbiji takođe smatraju da je to prihod koji treba oporezovati, ali još nema zvanične regulative. U udruženju ugostitelja tvrde da je mnogim konobarima to znatan deo prihoda.
Ekipa Informera posetila je dečaka Andriju Kneževića iz Bajine Bašte, koji je rasplakao i raznežio celu Srbiju, nakon što je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na posetu predsednika Aleksandra Vučića.
Željka Cvijanović, srpski član Predsedništva BiH izjavila je da je neozbiljno reći da je BiH na korak do članstva u NATO savezu ili da su ispunjeni svi uslovi da BiH dobije poziv za članstvo.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Policija u Beogradu uhapsila je R. C. (34), F. S. (24) i J. V. (39) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje opšte opasnosti.
Službenici NCB Interpola Podgorica, uz asistenciju Posebne jedinice policije, realizovali su danas ekstradiciju crnogorskog državljanina D. Đ. (41) iz Republike Srbije u Crnu Goru.
Nakon stravičnog otkrića na Vračaru, gde je telo Stele Savić za kojom se tragalo danima, pronađeno u ventilacionom otvoru zgrade, stanari kažu da su u šoku i da je gotovo nemoguće da je žena upala u otvor, naročito imajući u vidu njegove dimenzije i položaj.
Sankcionisani ruski tanker koji, oštećen i natovaren tečnim prirodnim gasom, pluta Sredozemnim morem bez posade, mogao bi da udari u obalu Libije za četiri do šest dana, saopštili su italijanski zvaničnici
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da su Minsk i Vašington u pregovorima o mogućem "velikom sporazumu" koji bi obuhvatio više ključnih pitanja.
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je da Budimpešta ima više načina da izvrši pritisak na Ukrajinu kako bi nastavila tranzit ruske nafte kroz naftovod "Družba".
Čuveni majstor borilačkih veština i zvezda akcionih hitova poput "Delta Force" i "Missing in Action", Čak Noris (86), preminuo je u četvrtak ujutru na Havajima, saznaje TMZ.
Neobična biznis ideja iz Velike Britanije podigla je veliku prašinu kada je Džordž Najtingejl iz Eksetera odlučio da napravi alkohol na potpuno nesvakidašnji način, koristeći garderobu zvezda za odrasle.
Ništa ne raduje psa više od boravka napolju i udisanja čistog vazduha. Izlazak u šetnju nije samo prilika da obavi nuždu, već i vreme kada troši energiju, upoznaje svet oko sebe i dodatno se povezuje sa vlasnikom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar