Svi korisnici pripejd mobilnih usluga (opcija plaćanja unapred), u obavezi su da registruju svoj broj najkasnije do 10. februara 2025. godine.
Ukoliko korisnik ne registruje svoj broj, operater će obustaviti pružanje usluga, istaklo je Regulatorno telo za elektronske komunikacije i poštanske usluge (RATEL).
Vodeći računa o zaštiti interesa krajnjih korisnika u delu omogućavanja nesmetanog korišćenja pripejd usluga mobilne telefonije oni podsećaju da je brojeve telefona neophodno registrovati kod operatera.
- Posebno napominjemo da će pružaoci navedenih usluga neregistrovanim pripejd korisnicima koji se do ovog roka ne registruju, obustaviti pružanje usluge, odnosno usluga im nakon navedenog roka neće biti dostupna - navodi se u saopštenju RATEL-a.
Nakon isteka roka za registraciju, svim korisnicima pripejd usluge, koji ostanu neregistrovani biće omogućena samo primerena količina saobraćaja potrebna za onlajn registraciju i pozive ka hitnim službama, i to do 10. maja 2025. godine.
Nakon toga će svi neregistrovani brojevi biti deaktivirani.
Tokom postupka registracije, fizičko lice je dužno da dostavi sledeće podatke: ime i prezime, dodeljeni pretplatnički broj, kao i jedan od sledećih podataka: JMBG, evidencioni broj stranca, broj lične karte ili broj putne isprave.
Pravna lica su u obavezi da dostave: naziv pravnog lica, matični broj pravnog lica i dodeljeni pretplatnički broj.
Pripejd brojeve moguće je registrovati lično, u poslovnicama širom zemlje ili onlajn.
Za dalje informacije o registraciji, korisnicima se savetuje da se obrate operateru.
Poreska uprava (PU) Srbije saopštila je danas da je obavestila sve poreske obveznike, poslovne partnere i državne institucije da su brojevi telefona Centrale PU izmenjeni, tako što su prve četiri cifre brojeva telefona 3950 i 3953 zamenjene sa 6969.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Poreska uprava (PU) Srbije saopštila je danas da je obavestila sve poreske obveznike, poslovne partnere i državne institucije da su brojevi telefona Centrale PU izmenjeni, tako što su prve četiri cifre brojeva telefona 3950 i 3953 zamenjene sa 6969.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je 28. juna, u nedelju rano ujutru, prisustvovao potpisivanju ugovora o donaciji za završetak radova na Hramu Svetog Save u Beogradu i tom prilikom istakao kako se "na Vidovdan sve vidi" - i upravo je tako i bilo.
Predsednik SAD Donald Tramp sve je frustriraniji predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, dok Ukrajina dubokim udarima po ruskim rafinerijama, Krimu i energetskoj infrastrukturi pokušava da pokaže da Moskva više ne može da vodi rat bez posledica po sopstvenu pozadinu
Mlađi muškarac, čiji identitet još nije poznat, popeo se na limeni krov koji spaja zgrade Policijske uprave u Smederevu, Istražnog zatvora i suda, u samom centru grada, uz pretnje da će izvršiti samoubistvo.
Sedmorica srpskih državljana povređena su u eksploziji plinske boce koja se dogodila juče oko 15.20 časova u poluprikolici kamiona na aerodromu Heršing u Austriji.
Ukrajinski oligarh Vadim Jermolajev jedna je od tri povređene osobe u eksploziji koja se u ponedeljak uveče dogodila u stambenoj zgradi u Monaku, dok je osumnjičeni u bekstvu, saopštile su danas vlasti.
Rizik da Evropa bude uvučena u sukob sa Rusijom mogao bi da se pojavi i pre 2030. godine, rekao je za Sputnjik stalni predstavnik Rusije pri OEBS Dmitrij Poljanski.
Više od 100 ljudi koji su nedavno deportovani iz Sjedinjenih Američkih Država i smešteni u hotelu u Venecueli vode se kao nestali nakon zemljotresa koji su pogodili tu zemlju, preneo je danas AP.
Putnički avion kompanije DžetBlu ervejz prijavio je danas da je udario u dron dok se pripremao za sletanje na Međunarodni aerodrom Džon F. Kenedi u Njujorku, saopštila je američka Federalna uprava za vazduhoplovstvo (FAA).
Crteži na zidovima česta su pojava u domovima sa malom decom, ali pre nego što posegnete za četkom i farbom, isprobajte jednostavan trik sa lakom za kosu koji mnogi roditelji hvale.
Visoke temperature ne znače da morate da birate između udobnosti i dobrog stila, uz lagane materijale, prozračne krojeve i nekoliko pažljivo odabranih detalja možete izgledati elegantno čak i tokom najvećih vrućina.
Čokoladni kolač sa kajsijama spaja sočan biskvit, bogat voćni fil i glatku čokoladnu glazuru, pa je savršen izbor za sve koji vole klasične, ali raskošne domaće poslastice.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.