• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: N.F.

19.11.2024

19:20

Roditelji organizovali protest zbog dečaka nasilnika! Maltretirao, tukao i pretio vršnjacima, a potom im lomio sve stvari (FOTO)

N.F.

Vesti

Roditelji organizovali protest zbog dečaka nasilnika! Maltretirao, tukao i pretio vršnjacima, a potom im lomio sve stvari (FOTO)

Podeli vest

Jedan učenik već godinu i po dana maltretira i torturiše vršnjake Osnovne škole "Majšanski put" u Subotici, a problem je kulminirao prošle nedelje kada su roditelji organizovali protest ispred škole.

Roditelji tvrde da nasilje traje od trenutka kada je problematičanučenik prebačen iz OŠ "Sečenji Ištvan". Prema rečima Lasla Antunovića, oca jedne učenice, dete fizički i psihički zlostavlja drugu decu, uključujući tuče, pretnje, lomljenje stvari, pa čak i ozbiljnije incidente.

- Deca nam se plaše da idu u školu. Moju ćerku je pljunuo usred časa. Nakon što škola nije reagovala kako treba, prijavio sam nasilje policiji, ali s obzirom na to da je dete mlađe od 14 godina, postupak je ograničen na obaveštavanje Centra za socijalni rad i prosvetne inspekcije - kaže Antunović.

Foto: N.F.

 

Reakcija roditelja

U znak protesta, većina učenika iz razreda nije pohađala nastavu u petak. Roditelji razmatraju ispisivanje dece iz škole ukoliko se problem uskoro ne reši.

- Od škole nismo dobili pomoć, iako smo im se više puta obraćali. Nemoguće je da stručne službe ne mogu da pronađu rešenje - istakao je jedan od roditelja.

Foto: N.F.

 

Stav škole

Osnovna škola "Majšanski put" u saopštenju navodi da preduzima sve mere u okviru svojih nadležnosti i da sarađuje sa Školskom upravom u Somboru, prosvetnom inspekcijom i drugim institucijama.

- Naš Tim za zaštitu od nasilja redovno radi na rešavanju problema. Tokom poslednjih 14 meseci preduzimamo sve potrebne korake - stoji u dopisu škole.

Potreba za rešenjem

Roditelji naglašavaju da su od početka pokušavali da podrže proces integracije učenika u kolektiv, organizujući radionice i razgovore, ali da problem i dalje postoji.

Podsetimo, ovo nije prvi slučaj vršnjačkog nasilja u Subotici. Juče je učenik osmog razreda Osnovne škole "Sečenji Ištvan" nožem izbo devojčicu iz razreda i ona je kolima Hitne pomoći prevezena u Opštu bolnicu Subotica.

Takođe, slučaj koji je nedavno potresao Srbiju dogodio se u Beogradu, a za njega se saznalo kada je majka pretučenog dečaka u svojoj potresnoj ispovesti za Informer otkrila sve jezive detalje pomenutog incidenta.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Pravoslavlje na udaru u Ukrajini! (VIDEO)
Live TV

Pravoslavlje na udaru u Ukrajini! (VIDEO)

Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, a ove večeri u fokusu je bio rusko-ukrajinski sukob. Tokom emisije emitovana je i reportaža novinara i ratnog izveštača Igora Damjanovića iz Ukrajine.

14.02.2025

23:42 >> 23:09

Hronika

Dušanu Rafailoviću određen pritvor! Oprao milion evra!
Hronika

Dušanu Rafailoviću određen pritvor! Oprao milion evra!

Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg suda u Beogradu odredilo je pritvor do 30 dana Dušanu Rafailoviću zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio konverziju i prenos imovine koju je pribavio kriminalnom delatnošću u nameri da prikrije i lažno prikaže njeno nezakonito poreklo, u čemu mu je pomogao Miladin N, kojem je takođe određen pritvor.

17.02.2025

14:33

Draganu Tikiću i njegovom sinu određen pritvor! Evo šta je sa ostalim uhapšenima!
Hronika

Draganu Tikiću i njegovom sinu određen pritvor! Evo šta je sa ostalim uhapšenima!

Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg suda u Beogradu, odredilo je do 30 dana pritvor vlasniku poljoprivrednog gazdinstva "Dragan Tikić" iz Vršca Draganu Tikiću, zbog sumnje da je sa još 15 osumnjičenih različitim poreskim krivičnim delima oštetio budžet Republike Srbije za više od 218 miliona dinara, a zatim prikrivali nezakonito poreklo tako stečenog novca.

17.02.2025

13:39

Vatra u novosadskom kafiću progutala osam mladih života!
Hronika

Vatra u novosadskom kafiću progutala osam mladih života!

Porodice, prijatelji nastradalih i pomoćnik gradonačelnika Novog Sada, Aleksandar Petrović, položili su danas cveće ispred spomen-ploče u Zmaj Jovinoj ulici, u najstrožem centru grada, gde je 17. februara 2008. godine u požaru u kafiću "Laundž" tragično nastradalo osmoro mladih ljudi.

17.02.2025

14:21

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set