Cene parkiranja u garažama i na parkiralištima biće korigovane od 1. januara 2025. godine, objavljeno je u subotu na sajtu JKP "Parking Servis".
Kako je najavljeno, do izmena će doći i kod cena mesečnih pretplata u stanarskim garažama, kao i vrednosti vremenske parking pass kartice.
U garaži "Obilićev venac" cena sata parkiranja od januara će biti povećana sa 120 na 150 dinara, a u garažama "Masarikova", "Zeleni venac", "Pionirski park" i "Dr Aleksandra Kostića" cena prvog započetog sata ostaće ista i iznosiće kao i dosadašnjih 100 dinara, a cena svakog narednog sata biće 150 dinara.
Cene parkiranja za prvi započeti čas na nekim parkiralištima su ostale iste, dok su na parkiralištima "Čukarica", "Belvil" i "Novi Beograd" snižene, pa će ubuduće prvi sat parkiranja koštati 50 dinara umesto 70.
U garaži "Botanička bašta" i na parkiralištima "Cvetkova pijaca" i "Milan Gale Muškatirović" cena prvog sata biće 50 dinara, umesto dosadašnjih 60 dinara, a cena svakog narednog sata na ovim objektima biće 100 dinara.
Foto: RINA
Jednokratno dnevno parkiranje na parkiralištu "Ada Ciganlija" od januara će koštati 200 dinara umesto dosadašnjih 150.
Parkiranje vozila na rezervisanom parking mestu sa punjačem za vozila na elektro i hibridni pogon po započetom času koštaće od 300 do 350 dinara, a dnevno jednokratno parkiranje u garažama od 1.500 do 2.000 dinara.
Parking pass karta, koja može da se neograničeno koristi u 26 parking objekata kojima upravlja "Parking servis" za jedan dan košta 2.000 dinara, za tri dana 4.500 dinara, dok je nova cena ove vremenske karte za sedam dana 9.000 dinara.
Foto: RINA
Kako je saopšteno, oni neprestano podižu kvalitet usluga koje pružaju korisnicima i navode da su u poslednjih nekoliko godina izgrađeni su novi kapaciteti za parkiranje i to garaža "Pinki", parkirališta "Belvil", "Železnička stanica Novi Beograd", "Vidin kapija", "Bežanijska kosa" i "Ljermontova", a ostali objekti za parkiranja su kompletno renovirani, u njima je implementirana nova savremena oprema i redovno se održavaju.
JKP "Parking servis" je poslednji put menjao cene u garažama 2018. godine te je ovo prva izmena posle šest godina.
Podsetimo, kako je Informer već pisao, sat vremena u crvenoj zoni po satu iznosi 65 dinara, u žutoj zoni 58 dinara, u zelenoj 50 dinara, a u plavoj zoni, koja je bez vremenskog ograničenja, cena po satu biće 40 dinara.
Najskuplji stan u Srbiji u prvom kvartalu ove godine prodat je u Beogradu, u opštini Savski Venac, za 1,22 miliona evra, pokazuju podaci RGZ. Najskuplji kvadrat plaćen je na istoj lokaciji okruglo 10.350 evra, dok je najskuplja kuća prodata isto na opštini Savski Venac za 3,12 miliona evra.
Parking mesto u blizini najvećeg parka u Amsterdamu, Vondel, prodaje se za gotovo pola miliona evra, što je rekordna cena za parking mesto u Holandiji.
Oni koji izdaju garažno mesto u Beogradu mesečno zarade i do 300 evra. Toliko se kreće najam garaža u centru prestonice, kao i u luksuznijim delovima Novog Beograda. U širem centru grada garažno mesto nećete naći bez 150 evra za mesec, dok su tek na periferiji cene oko 100 evra.
Da komad betona trenutno vredi kao jedna manja stambena jedinica, svedoče najnoviji podaci Republičkog geodetskog zavoda. Najskuplja garaža, u četvrtom kvartalu prošle godine prodato je za vrtoglavih 63.000 evra!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najskuplji stan u Srbiji u prvom kvartalu ove godine prodat je u Beogradu, u opštini Savski Venac, za 1,22 miliona evra, pokazuju podaci RGZ. Najskuplji kvadrat plaćen je na istoj lokaciji okruglo 10.350 evra, dok je najskuplja kuća prodata isto na opštini Savski Venac za 3,12 miliona evra.
Glavni finansijer blokadera u Gornjem Milanovcu je vlasnik Fudbalskog kluba "Metalac", Dragoljub Vukadinović Vukadinac, čiji je sin redovni posetilac zgubidanskih okupljanja u tom kraju.
Rezultati razgovora Donalda Trampa i Si Đinpinga pokazuju da je Vašington sve bliži ideji da Ukrajinu posmatra kao deo ruske zone interesa, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Soskin.
Blokaderski samozvani "stručnjak" za spoljnu politiku, posebno za Mađarsku i nekadašnjeg premijera te zemlje Viktora Orbana, koji je početkom aprila ove godine izazvao salve negativnih reakcija na društvenim mrežama, ali i podsmeh, sada se ponovo oglasio.
Borba za mandate i optužbe za lažnu podršku studentima sada je preraslo u otovoreni sukob na mrežama, i to direktno između opozicionih političara i njihovih medija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu povodom dolaska Časnog pojasa Presvete Bogorodice i čestica Časnog krsta u Beograd, istakavši da ovaj događaj nosi istorijski značaj za celu zemlju.
Skandal koji trese engleski fudbal otvorio je mnogo ozbiljnije pitanje - ako je tajkun Dragan Šolak bio spreman da preko svog kluba učestvuje u špijuniranju rivala u jednoj od najstrože kontrolisanih sportskih liga na svetu, postavlja se pitanje gde je sve još bio spreman da pomera granice i krši pravila zarad interesa i profita.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Sretko Kalinić (52), bivši član "zemunskog klana" i Vladimir Šaranović (49), bratanac ubijenih nekrunisanih kraljeva kocke Branislava i Slobodana Šaranovića šetaju zajedno u zatvoru "Zabela".
Hantavirus će se i ove godine pojavljivati u Rusiji, ali to nije razlog za paniku već za oprez, izjavio je akademik Ruske akademije nauka i zamenik predsednika Ruske akademije obrazovanja Genadij Onjiščenko.
Pentagon je početkom maja objavio poverljive dokumete o NLO, a među najupečatljivijim svedočenjima je iskaz farmera Lilanda Samersa iz Stoktona u američkoj državi Kaliforniji.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Pevačica Rada Manojlović konačno je stavila tačku na spekulacije o navodnom sukobu sa koleginicom Katarinom Grujić, otkrivši svoju stranu priče na njenom rođendanu i promociji novog albuma.
Na glamuroznoj proslavi rođendana i promociji novog albuma Katarine Grujić, pažnju prisutnih nije privukla samo slavljenica, već i nesvakidašnji performans koji je podigao atmosferu do usijanja.
Nakon procene psihijatra zaključeno je da pevač Sloba Vasić ne zahteva dalje zadržavanje na klinici "Laza Lazarević, te bi ovu ustanovu mogao da napusti već u petak.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar