Telefonom tukao sina po glavi! Otac nasilnik smešten na psihijatriju!
Policija u Beogradu, uhapsila je u petak Lj.A. (55), zbog porodičnog nasilja.
08.12.2024
19:08
Shuterstock
Vesti
Dačić je rekao njegovo Ministarstvo i Vlada Srbije prepoznaju borbu protiv nasilja nad ženama kao prioretnu aktivnost i da se zalažu za nultu toleranciju prema toj pojavi.
Naveo je da je MUP sproveo kampanju "Umesto komšiji prijavi policiji", sa ciljem da se, pored žrtava nasilje u porodici, osnaži i celo društvo da ne sme da okreće glavu od takvih pojava i da mora da je prijavi.
- Borba protiv nasilja nad ženama je bitna tema koja je opomena za svako društvo. Da bi se izborili sa tim problemom moramo raditi zajedno i koordinisano, a jedna od najvažnijih stvari je prevencija i podizanje svesti o tome. Pre svega, važno je da ne okrećemo glave kada se susretnemo sa tim problemom. Žene moraju da znaju da nisu same u tome i mi moramo da ih ohrabrimo da prijave takve pojave - rekao je ministar.
Foto: Foto: Miloš Rafailović
Kako je rekao, uvođenje Zakona o sprečavanju nasilja u porodici u junu 2017. omogućilo je da policija reaguje i pre samog počinjenog krivičnog dela i to je, kako je rekao, prvi preventivni zakon koji je donet, koji omogućava institucijama da brzo, sinhronizovano i efikasno odgovore na nasilje.
- Za godinu dana se izrekne 32.000 zaštitnih mera zabrane prilaska odgovornima za nasilje u porodici. To nije malo, naravno nisu sve muškarci, ima i nasilja u drugom smeru, ali u najvećoj meri su muškarci. To nisu podaci preko kojih možemo olako da pređemo - naglasio je Dačić.
Dodao je da moramo da učinimo da nasilno ponašanje ne bude to koje ćemo da relativizujemo i opravdavamo.
- Kada ga učinimo društveno neprihvatljivim tada će se smanjiti broj slučajeva nasilja u porodici - rekao je Dačić.
Foto: Shutterstock
Naglasio je da je neophodna edukacija najmlađih na tu temu, kako da prepoznaju nasilje u porodici.
- Nasilje u porodici nije privatna stvar, već je neophodno da svi koji prepoznaju takvu situacije je i prijave, jer tako mogu da spasu nečiji život. Žene su osnažene da prijavljuju i u mnogo većem procentu prijavljuju nego ranije. Ovih 16 dana aktivizma treba pretvoriti u 365 dana da to postane naša svakodnevica - rekao je Dačić.
Dodao je da su Zakonom o sprečavanju nasilja u porodici uvedena dva nova - proganjanje i polno uznemiravanje, čime je jasno stavljeno do znanja da je kažnjivo svako nepristojno ponašanje prema ženi na javnom ili bilo kom drugom mestu.
Dačić je naglasio da je u borbi protiv nasilja neophodna edukacija najmlađim uzrastima, u čemu su uključeni policijski službenici MUP-a kroz svoje preventivne aktivnosti na podizanju svesti i obrazovanju učenika na tome kako da prepoznaju i spreče nasilno ponašanje.
- Nasilje u porodici nije privatna stvar koje se dešava u četiri zida, već je u takvim situacijama neophodno da jasno pokažemo hrabrost i solidarnost. Moja glavna poruka za građane je da ne prepuštaju situaciju slučaju ako sumnjaju ili pouzdano znaju da neko trpi nasilje, već da to odmah prijave - poručio je ministar.
Foto: Shutterstock
On je podsetio i da je Srbija 2013. godine ratifikovala Istanbulsku konvenciju - Međunarodni sporazum Saveta Evrope o sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u porodici, kao i da su Vlada i MUP preduzeli mnogobrojne aktivnosti za postizanje cilja ove Konvencije.
- Pripadnici MUP, svojim predanim radom, postigli su cilj jasno definisanih delatnosti ove konvencije u vidu prevencije, podrške, zaštite žrtava i suzbijanja nasilja, ali isto tako i kroz krivični postupak i istragu, vođenje jasnih evidencija i podataka o primeni i postupanju policijskih službenika - poručio je Dačić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivša rektorka Beogradskog univerziteta Ivanka Popović, jedna od ideološkinja blokadera koja je duže od godinu i po dana "pumpala" takozvane studente da ruše Srbiju, ali i da uništavaju sopstvene živote i živote građana naše zemlje, sada ih je u sekundi prodala.
28.03.2026
11:48
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas gradilište u okviru projekta "Ekspo", gde mu je predstavljeno kako će izgledati povezivanje centra Beograda sa aerodromom, a zatim sa Nacionalnim stadionom i potom sa Obrenovcem.
28.03.2026
11:14
M.M. sa liste „Glas mladih opštine Kula“, a čije je ime i prezime poznato medijima, dostavio je informacije i jasnu poruku da Kuljani ne žele da budu taoci ekstremista i separatista.
28.03.2026
10:59
Zoran Torbica, potrčko Dragana Đilasa i osvedočeni antisrbin, oglasio se na svom Iks nalogu povodom tragične smrti Milice Živković(25) koja je u četvrtak uveče skočila sa petog sprata Filozofskog fakulteta u Beogradu.
28.03.2026
10:50
Kasno uveče 26.3.2026. na Filozofskom fakultetu u Beogradu, stradala je studentkinja istorije umetnosti Milica Živković. Posle požara i eksplozije, veće količine zapaljivih i eksplozivnih materija uskladištenih pored radijatora na petom spratu Filozofskog fakulteta, oko 22:30 časova, Milica Živković je pod nerazjašnjenim okolnostima, skočila, pala ili bačena kroz prozor na petom spratu. Ispod tog prozora se nalazio deo eksplozivnih sredstava.
28.03.2026
09:49
Profesorka doktorka Dragana Mitrović sa Fakulteta političkih nauka gostujući u Info jutru komentarisala je uznemirujuć događaj sa Filozofskog fakulteta gde je jedna devojka poginula.
27.03.2026
10:02
Režiser Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Info jutro" na Informer TV i tom prilikom govorio je o komentarima sa jučerašnje tribine u Knjaževcu, na kojoj je bio i naš glavni urednik Dragan J. Vučićević, marketinški stručnjak Nebojša Krstić i predsednik opštine Knjaževac Milan Đokić.
26.03.2026
13:25
Posebno teška emisija, kako za urednika i voditelja Igora Ćurčića, tako i za njegove goste – godišnjica zločinačkog NATO Bombardovanja SRJ, Srbije pre svega.
25.03.2026
16:46
Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.
23.03.2026
18:29
U Novom Pazaru je tokom noći došlo do teškog incidenta u kom su povređena dva muškarca.
28.03.2026
11:12
Na magistralnom putu Požega - Užice, kod Gorjana, oko 10 sati, došlo je do lančanog sudara u kome su učestvovala najmanje četiri vozila.
28.03.2026
10:21
U mestu Pavučnjak u Hrvatskoj, došlo je do jezivog požara u kom su stradale dve osobe.
28.03.2026
09:20
Vozaču kamiona N.K. (33) iz Struge, državljaninu Severne Makedonije, koji je osumnjičen da je usmrtio pešaka G.R. (57) iz Grdelice, sud je izrekao niz zabrana.
28.03.2026
09:03
U Stepojevcu kod Lazarevca, juče je došlo do pokušaja krađe jedne mesare.
28.03.2026
08:27
Odbrambene komponente za izraelski sistem "Gvozdena kupola" mogle bi uskoro da se proizvode u Nemačkoj, a prema pisanju medija, u taj projekat bi mogli da budu uključeni pogoni kompanije Folksvagen.
28.03.2026
10:45
Evropa bi trebalo da se pripremi za "najgori mogući scenario" - da se suoči sa Rusijom bez pomoći SAD, ukoliko Donald Tramp i Vladimir Putin postignu dogovor, upozoravaju evropski zvaničnici.
28.03.2026
10:15
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump razmatra reorganizaciju NATO kroz model "plati da učestvuješ" ("pay to play"), koji bi ograničio pravo saveznika na donošenje odluka ukoliko ne ispune američke zahteve za finansiranje.
28.03.2026
09:45
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Trump izjavio je da je "Kuba sledeća" tokom govora na investicionom forumu u Miamiju.
28.03.2026
09:05
Večeras je na Informer TV emitovana 20. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
27.03.2026
22:50
Jasmina Mihajlović, udovica književnika Milorada Pavića, ispričala je jednom prilikom za medije da su njih dvoje 100 zaredom imali seks.
27.03.2026
15:02
Publika 51. festivala smeha "Dani komedije" u Jagodini je komad "Protekcija" Branislava Nušića, u izvođenju Narodnog pozorišta Sombor, nagradila ocenom 4,85.
27.03.2026
14:38
Za tursku glumicu Hande Erčel izdat je nalog za hapšenje zbog sumnje da je umešana u trgovinu narkoticima.
27.03.2026
14:21
Sinoćna epizoda kviza "Slagalica" ostavila je u šoku sve gledaoce kraj malih ekrana nakon pitanja u vezi serije "Žestoko rivalstvo" ("Heated rivalry").
27.03.2026
13:01
Kada naučite da prepoznate i pravilno reagujete na određena ponašanja kod psa, mnogo lakše ćete izgraditi kvalitetan odnos sa svojim ljubimcem.
28.03.2026
10:20
Pohovanje mesa, ali i sira ili povrća, obično znači mnogo činija, prosuto brašno i mrvice svuda po radnoj površini. Ipak, postoji praktičniji način da sve to izbegnete, a da rezultat ostane jednako ukusan i hrskav.
28.03.2026
09:40
Ako želite da ove godine Vaskrs učinite šarenijim i kreativnijim, probajte da ofarbate jaja pomoću flomastera i dobićete jaja koja izgledaju kao prava umetnička dela.
28.03.2026
08:00
Još jedan uzbudljiv astrološki dan je pred nama, a evo šta očekuje svaki horoskopski znak.
28.03.2026
09:00
Stručnjaci za digitalnu bezbednost upozoravaju na novu vrstu napada koja cilja korisnike Android uređaja.
28.03.2026
07:05
Pesma "Sve po starom", pevačice Aleksandre Prijović, prvobitno je bila napisana za njenog kolegu Bojana Vaskovića i grupu Leksington bend.
28.03.2026
10:25
Reper Vuk Mob obratio se MMA borcu Vasi Bakočeviću nakon poraza tokom humanitarnog boks meča u Smederevskoj Palanci.
28.03.2026
08:35
Pevač Darko Lazić sinoć se prvi put nakon smrti brata Dragana Lazića vratio na posao i u emotivnoj ispovesti otkrio kako se on i porodica nose sa velikim gubitkom.
28.03.2026
08:23
Supruga voditelja Ognjena Amidžića, Mina Naumović, objavila je snimak sa nadzornih kamera iz njihovog stana i pokazala kako provode vreme u kući.
28.03.2026
07:42
Sin pevača Dragana Kojića Kebe, Igor Kojić, poseduje agenciju za nekretnine, a svoj biznis proširio je na Crnu Goru i Hrvatsku od čega zarađuje hiljade evra.
28.03.2026
07:03
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar