• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer/RTS

07.01.2025

10:00

Brazilac se preselio u Pančevo i obožava naše običaje: Sada čeka najlepši poklon na svetu

Printskirn/rts

Vesti

Brazilac se preselio u Pančevo i obožava naše običaje: Sada čeka najlepši poklon na svetu

Podeli vest

Kristina i Lukas Rando D Almeida u Pančevu će dočekati prvi zajednički Božić. On je iz Brazila, i ovih dana očekuju najlepši poklon u svom novom domu.

Lukas Rando D Almeida počinje razgovor rečima: "Radujem se svom prvom pravoslavnom Božiću."

I to su prve reči koje je mladi Brazilac naučio na srpskom jeziku. Upoznao je Kristinu pre godinu i po dana na jednom festivalu u Mađarskoj, i vrlo brzo odlučili su da se venčaju i da nastave zajednički život u Pančevu. Lukas se lako prilagodio srpskom mentalitetu i običajima.

Foto: Printskirn/rts

 

 

Kristina Rando D Almeida, opisuje: "Postoje sličnosti, ali on kaže da smo ovde više za Božić i Badnje veče fokusirani na porodicu i jedni na druge. Kod njih ima i toga, ali više je sve komercijalizovano i uveče se ide na proslave i žurke."

Kristinin brat Kristijan, oženjen je Kasandrom sa Jamajke, i oni su trenutno na jednom lepom putovanju, a najlepše im je kad su svi zajedno. Mladom Brazilcu i Jamajćanki najteže padaju hladni zimski dani, ali najvažnije im je da su ovde lepo prihvaćeni i da su voljeni, piše RTS.

Lukas objašnjava: "Čim sam došao u Srbiju, osetio sam toplinu i gostoprimstvo ljudi. Zavoleo sam ćevape i rakiju. Najviše mi se sviđa sličnost između naša dva naroda, i odmah sam znao da ću ovde ostati. Nije mi bi bilo teško da donesem tu odluku."

Lukas i Kristina do kraja januara dobiće bebu, i to će im biti najleši poklon u ovoj godini.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Hronika

Beograđani šurovali sa škaljarcima?! Pronađene im kamere, hiljade evra i štek stan (FOTO)
Hronika

Beograđani šurovali sa škaljarcima?! Pronađene im kamere, hiljade evra i štek stan (FOTO)

Dvojica Beograđana, Mihailo Jovanović (28) i Milovan Ćuk (36) uhapšeni su na crnogorskom primorju, nakon čega je dvadesetosmogodišnjak sproveden u Istražni zatvor, dok je njegov osam godina stariji sugrađanin proteran iz Crne Gore. Navodno, obojica se dovode u vezu sa škaljarskim klanom, a crnogorska policija je njihovim hapšenjem osujetila plan dvojice Srba i sprečila izvršenje najtežih krivičnih dela.

13.04.2025

14:21

Glava pukla zbog parkinga! Otkrivena pozadina krvavog obračuna u Nišu
Hronika

Glava pukla zbog parkinga! Otkrivena pozadina krvavog obračuna u Nišu

Nišlija P.S. (25) posle višednevne potrage, uhapšen je zbog brutalnog napada na svog četrdesetosmogodišnjeg sugrađanina. Više javno tužilaštvo ovaj događaj okvalifikovalo je kao teško ubistvo u pokušaju, za šta Krivični zakonik predviđa kaznu zatvora od 10 godina do doživotne robije.

13.04.2025

11:56

Sport

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set