Anastasija Nikolovski jedna je od najboljih mladih bokserki u Srbiji, a kako otkriva za naš portal, prvi trening je odradila na nagovor starijeg brata Tadije, već iskusnog borca.
Nežna i draga spoljašnjost ove borkinje često zavara ljude, pa svako reaguje sa čuđenjem kada sazna Anastasijin neobičan hobi, pogotovo činjenicu da sa svakog takmičenja ponese najmanje jednu medalju!
- Kao svaka devojčica, najpre sam se opredelila za sportove koji su nešto nežniji, tako da sam počela da treniram odbojku. Moj brat, Tadija, koji se dugi niz godina bavi borilačkim sportovima, prepoznao je moj borbeni duh i dugo me ubeđivao da se oprobam u boksu - priseća se Anastasija Nikolovski.
Kako joj je brat tada rekao, boks pored odbojke neće škoditi, već pomoći da bude bolja odbojkašica, i ako je bio siguran da su borilačke veštine baš ono u čemu bi bila uspešna.
- Malo, pomalo, odbojkaški klub u kom sam trenirala raspao se, te sam ostala u ringu. Boks sam zavolela kroz brojna poznanstva koja sam stekla na treninzima, putovanjima i takmičenjima - kaže Anastasija Nikolovski za Informer.
Njen "put do zvezda" bio je spor i trnovit, jer nije bilo puno devojčica koje su se bavile boksom, samim tim nije bilo ni mečeva.
Vreme se, na njenu sreću, promenilo i boks je postao zastupljeniji među devojčicama, tako da je Anastasija dobila priliku da zasija i u ringu.
Ona već šest godina trenira u klubu Novi Beograd Blokovi, dok se u ringu pojavljuje pod "zastavom" kluba Železnik.
- Najponosnija sam na meč kojim sam sebi osigurala mesto u omladinskoj reprezentaciji, kada sam za "Blokove" osvojila državno prvenstvo, dok se preko puta mene nalazila iskusnija devojka, koja se pre mene okušala na Evropskom prvenstvu - ističe Anastasija Nikolovski.
Naša sagovornica može se pohvaliti nagradama sa državnog prvenstava Srbije i Srpske, ali i učešćem na evropskom prvenstvu.
Pored toga, podignute ruke izašla je sa par međunarodni turnira, kao što su Zlatna rukavica, Međunarodni heroj, ali i Beogradski pobednik.
- Veliko iskustvo u karijeri predstavlja meč koji sam odigrala sa devojkom koja se prethodne godine kvalifikovala za Olimpijske igre. Drag mi je, iako sam izgubila! Borile smo se u tri runde i meč je bioizuzetan - kaže Anastasija.
Ova devojka svoju svakodnevnicu rado deli putem svojih društvenih mreža, što je privuklo brojne reakcije ljudi!
Milorad Jurković, poznatiji kao stolar Mile, godinama oduševljava javnost humanim delima, a divljenje i medijska pažnja vremenom samo rastu. Kao najemotivnije u karijeri izdvaja trenutak kada je posetio devojčicu koja nije govorila nakon operacije glave, ali je istog trenutka stavila ruku na njegovo rame i progovorila!
Beskućnik Bratislav Stojković godinama je živeo na starom gradskom groblju u Nišu. Umesto u krevetu spavao je u ledenoj grobnici kojoj su, da stvar bude još gora, bila i tri mrtvačka sanduka.
Robert Stivens je 3. avgusta 1975. godine, odvezao svoju ženu, Floru, na lekarski pregled. Kada se nekoliko sati kasnije vratio po nju, ona je nestala.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Milorad Jurković, poznatiji kao stolar Mile, godinama oduševljava javnost humanim delima, a divljenje i medijska pažnja vremenom samo rastu. Kao najemotivnije u karijeri izdvaja trenutak kada je posetio devojčicu koja nije govorila nakon operacije glave, ali je istog trenutka stavila ruku na njegovo rame i progovorila!
Kijev je tokom noći i jutra bio pod snažnim raketnim i dronovskim udarima, a prema navodima ruskih vojnih dopisnika, glavni ciljevi bili su energetski objekti u prestonici i okolini.
Ukrajina svake godine gubi oko 800.000 ljudi, upozorio je ukrajinski ekonomista i finansijski analitičar Aleksej Kušč, navodeći da se demografski pad već direktno preliva na ekonomiju, kupovnu moć građana i razvoj biznisa.
Blokaderski profesor Čedomir Čupić potpuno je ogolio blokadere i priznao ono što je narodu odavno jasno - da iza svega stoje jeftine političke manipulacije, kalkulanti i preletači koji gledaju samo sopstveni interes.
Filozof i književnik Filip Grbić potpuno je demontirao blokadere, poručivši da je proteklog vikenda došlo do istorijskog preokreta na političkoj sceni Srbije.
Potpredsednik Vlade Italije i ministar infrastrukture i transporta, Mateo Salvini, stiže sutra u dvodnevnu zvaničnu posetu Beogradu! Reč je o jednom od najuticajnijih, najžešćih i najharizmatičnijih političara Evrope, čoveku koji godinama vodi beskompromisnu borbu za suverenitet svoje zemlje, tradiciju i bezbednost građana.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastaće se danas u Beogradu sa potpredsednikom Saveta ministara u Vladi Republike Italije i ministrom infrastrukture i saobraćaja Mateom Salvinijem.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.
Kada monstrumi u naletu bolesne ljubomore, posesivnosti ili želje za kontrolom zverski likvidiraju osobu koju su navodno voleli, prva karta na koju igraju u sudnici jeste neuračunljivost. Međutim, forenzička psihijatrija poseduje filtere koje nijedan glumac pred sudijama ne može da prevari.
D. Š. (55) iz Razgojnskog Čifluka zadobio je večeras višestruke povrede opasne po život, kada je motorom udario u banderu, potvrđeno je u policiji i Opštoj bolnici Leskovac.
Oružane snage Ukrajine (OSU) izvele su tokom noći masovan napad dronovima na Lenjingradsku oblast i Sankt Peterburg, a ruska protivvazdušna odbrana oborila je ukupno 56 ukrajinskih bespilotnih letelica, saopštili su ruski izvori.
Etna, jedan od najaktivnijih vulkana u Evropi, ponovo je snažno izbacivala pepeo, zbog čega je privremeno obustavljen dolazni avio-saobraćaj na međunarodnom aerodromu „Katanija Vinčenco Belini“ na Siciliji.
Krim je tokom noći bio pod novim talasom udara, a prema lokalnim izvorima i satelitskim podacima, pogođeni su lučka zona u Kerču, energetski objekti kod Simferopolja i područje aerodroma Gvardejsko.
Jedan od glavnih likova serije "Tajne malog grada" je ruski glumac Maksim Bitjukov, koji tumači lik policijskog načelnika i iskusnog istražitelja Porfirija Petroviča Parfjonova.
Godinama je border koli važio za najpametnijeg psa na svetu, ali novo naučno istraživanje pokazalo je da ga je malinoa nadmašila i preuzela prvo mesto.
Putnici širom sveta sve češće se susreću sa strožim pravilima o ručnom prtljagu, jer avio-kompanije pokušavaju da ubrzaju ukrcavanje, smanje kašnjenja i povećaju bezbednost letova.
Pobednica "Zadruge 1" Kristina Kija Kockar ponovo je javno prozvala pevačicu Anabela Atijas, podelivši snimak sa njenog nastupa na kojem se vidi mali broj posetilaca.
Una Čolić, starija ćerka pevača Zdravka Čolića, poznata je po tome što često deli detalje iz života sa pratiocima na društvenim mrežama, a tako je bilo i ovog puta.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.