RGZ dobio priznanje za uspešnu reformu i digitalizaciju sistema upravljanja nepokretnostima
Podeli vest
Republički geodetski zavod dobio međunarodno priznanje za uspešnu reformu i digitalizaciju sistema upravljanja nepokretnostima
"Sa ponosom obaveštavamo građane Srbije da je Republički geodetski zavod dobio najviše ocene od strane Svetske banke za sprovođenje Projekta upravljanja nepokretnostima (REMP)", navodi se u njihovom izveštaju!
Najnoviji izveštaj Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) pokazao je da je najjeftiniji kvadrat u Srbiji u Kragujevcu, te se stan u starogradnji može kupiti već po cenu od 1.174 evra po metru kvadratnom.
Tražnja za stanovima, pogotovo u prestonici, i dalje je velika, čak nema dovoljno odgovarajućih nekretnina koliko su građani zainteresovani za kupovinu, ocenjuju stručnjaci nakon što je izašao najnoviji izveštaj Republičkog geodetskog zavoda (RGZ).
06.02.2025
10:55
U izveštaju o završetku projekta, Svetska banka je istakla "izuzetnu efikasnost, transparentnost, dostupnost i pouzdanost" koje je RGZ uveo u sistem upravljanja nepokretnostima u našoj zemlji.
"Ovo priznanje predstavlja krunu višegodišnjeg truda, profesionalizma i otpornosti RGZ-a na sve izazove i pritiske sa kojima smo se suočavali. Uprkos pokušajima opstrukcije, napadima i neosnovanim kritikama, naš tim je pokazao šta znači posvećenost reformama, inovacijama i interesima građana", navode u RGZ.
Republički geodetski zavod je navikao da bude meta neutemeljenih optužbi i pokušaja prebacivanja odgovornosti za sve i svašta. Međutim, tekst koji je objavljen na portalu N1 pod naslovom “Crna tačka Zemuna – grad obećava da će sanirati klizište šest godina, ali rešenja nema”, a u kojem se implicira odgovornost RGZ-a za pucanje cevi i nerešavanje klizišta, predstavlja vrhunac apsurda i novinarske neodgovornosti.
Zaštitnik građana, Zoran Pašalić izneo je netačne i paušalne izjave u Nišu , tokom akcije “Dani ombudsmana” i tim povodom Republički geodetski zavod izražava duboku zabrinutost.
15.11.2024
15:13
·Digitalizaciju svih katastarskih procesa i kompletnog poslovanja, čime je eliminisana mogućnost korupcije.
·Uvođenje elektronskih servisa koji građanima i profesionalnim korisnicima omogućavaju brže i jednostavnije upravljanje nepokretnostima.
·Unapređenje pravne sigurnosti i transparentnosti u sistemu upravljanja nepokretnostima.
Svi koji su sumnjali u naš rad, ističu oni u saopštenju, sada imaju konkretan odgovor u vidu međunarodnog priznanja.
"Zahvaljujemo građanima Srbije na poverenju i podršci, jer su oni motivacija za sve naše uspehe.Na kraju, želimo da istaknemo da RGZ neće stati na ovome. Ovo je samo početak! Pred nama su novi izazovi i još veći ciljevi, a Srbija može biti ponosna jer ima Katastar koji je u samom svetskom vrhu", dodaju u RGZ.
Kompletan izveštaj možete pogledati na ovom LINKU.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najnoviji izveštaj Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) pokazao je da je najjeftiniji kvadrat u Srbiji u Kragujevcu, te se stan u starogradnji može kupiti već po cenu od 1.174 evra po metru kvadratnom.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić bio je razapet u tajkunskim medijima sve dok nije postalo očigledno da je upravo on ideolog obojene revolucije u Srbiji i vođa blokaderskog pokreta.
Savet Evrope je danas objavio na svojoj internet prezentaciji izveštaj Manivala (Komitet eksperata za procenu mera za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorizma) o uzajamnom evaluaciji Srbije, koji je usvojen na plenarnom zasedanju tog tela u decembru 2025. godine.
Narodni poslanik, lider Ekološkog ustanka i blokader Aleksandar Jovanović Ćuta je tokom nedavnog televizijskog gostovanja jasno stavio do znanja svima da se kaje zbog podrške blokaderima.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Policajci u Šidu su uhapsili N. I. (38), zbog sumnje da јe izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružјa i eksplozivnih materiјa.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Vlade evropskih zemalja aktivno se pripremaju za mogući vojni sukob sa Rusijom pre 2029. godine, ali nedavno objavljeni rezultati vojnih igara pokazuju da Evropa, u slučaju stvarnog konflikta, za sada ostaje nespremna, piše Volstrit džurnal.
Ruski predsednik Vladimir Putin u više navrata poslednjih nekoliko godina najavljivao je propast Zapada, tvrdeći da zapadne društvene elite sprovode sitematsku moralnu degradaciju.
Predsednik SAD Donald Tramp pruža federalnu pomoć u potrazi za Nensi Gatri, majkom voditeljke televizije NBC koja je nestala, a za koju policija veruje da je oteta.
Na društvenim mrežama se pojavio uznemirujući video i svedočenje žrtve iz Nigerije, u kojem tvrdi da je Bono Voks frontmen grupe U2 seksualno zlostavljao nju i njenog brata.
Kultni nadimak Bata, po kojem je Velimir Živojinović ušao u istoriju filma, nije nastao na snimanju niti u kafani, već zbog jedne neobične odluke u školskoj kancelariji u Nišu.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS-a, uz violinistu Stefana Milenkovića i dirigenta Srboljuba Dinića, sinoć je obeležen Dan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine.
Animirani film "Tri sestre", inspirisan potresnom crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja koje su umrle čekajući istog muškarca, našao se među kandidatima za Oskara u kategoriji kratkog animiranog filma.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Supruga Kristijana Golubovića Kristina Spalević odlučila je da mu priredi neuobičajen tretman za mršavljenje koji topi masti, ali ni Kristijan nije mogao da sakrije svoj šok kad je saznao šta ga čeka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar