• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer.rs

14.02.2025

10:54

Važno obaveštenje za plaćanje poreza za ovu grupu građana! Pomera se rok, evo i do kada

Shutterstock

Vesti

Važno obaveštenje za plaćanje poreza za ovu grupu građana! Pomera se rok, evo i do kada

Podeli vest

Preduzetnici koji porez na prihode od samostalne delatnosti i obavezno socijalno osiguranje plaćaju paušalno, januarsku akontaciju za ovu godinu mogu platiti zaključno sa 18. februarom, objavila je danas Poreska uprava Srbije.

Rok za plaćanje ove obaveze inače ističe 15. februara, ali je zbog državnog praznika Sretenja pomeren na 18.februar, kao prvi radni dan nakon praznika.

Januarska akontacija se plaća pozivom na broj odobrenja za plaćanje koji je definisan u rešenjima o utvrđenim poreskim obavezama i obavezama za doprinose za prošlu godinu, koja su preduzetnicima paušalcima u januaru dostavljena u poresko sanduče, preko portala Poreske uprave.
 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

Sport

Piksijev totalni zaokret! Ovakve promene niko nije mogao da očekuje
Fudbal

Piksijev totalni zaokret! Ovakve promene niko nije mogao da očekuje

Fudbalska reprezentacija Srbije opstala je u elitnoj Diviziji Lige nacija, a Dragan Stojković Piksi ostvario je još jedan uspeh kao selektor našeg nacionalnog tima. To je, za razliku od plasmana na Svetsko prvenstvo u Katar i na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, ostvario sa daleko slabijim timom, ali i značajno drugačijim narativom i medijskim nastupima, koji su ga, primera radi, krasili u prvih godinu i po dana od stupanja na dužnost kormilara "orlova".

24.03.2025

11:35

(ANKETA) Navijači, može li ova Srbija do Svetskog prvenstva?
Fudbal

(ANKETA) Navijači, može li ova Srbija do Svetskog prvenstva?

Najbolji fudbaleri Srbije posle remija u Beču (1:1) i pobede nad Austrijom u Beogradu (2:0) izborili su ostanak u A diviziji Lige nacija, a sad je pitanje da li ovaj tim može da izbori odlazak na Svetsko prvenstvo u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku.

24.03.2025

12:55

Planeta

Spremaju se za rat! Južna Koreja izazvala oštru reakciju Pjongjanga nakon ovog poteza!
na ivici

Spremaju se za rat! Južna Koreja izazvala oštru reakciju Pjongjanga nakon ovog poteza!

Severna Koreja osudila je danas zajedničke vojne vežbe Južne Koreje i Sjedinjenih Američkih Država, upozorivši da će nastaviti da jača svoju vojnu udarnu moć sa ciljem da suzbije sve pretnje svojih neprijatelja, kao i da vojni sukobi u regionu Korejskog poluostrva neće biti ograničeni samo na sukob sa SAD, već će neizbežno biti izvor novog svetskog rata.

24.03.2025

11:00

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set