Kompanija Croatia Airlines prošle godine izgubila je 19,6 miliona evra, što su naglasili u finansijskom izveštaju.
Kao opravdanje istakli su da je takav rezultat očekivan zbog perioda investicionog ciklusa zamene flote aviona, što sa sobom vuče operativne i finansijske izazove tranzicionog perioda, dok Er Srbija u poslednje vreme obara sve rekorde poslovanja.
Naime, operativni gubitak kompanije Croatia Airlines iznosio je 16 miliona evra, a nakon uključivanja i neto rezultata iznosi 19,6 miliona evra. Samo godinu pre, ostvarena neto dobit bila je 2,3 miliona evra.
Njihovi ukuptni prihodi 2024. godine bili su 268,5 miliona evra, za 1,8 odsto više nego godinu pre, dok su rashodi porasli za 10 odsto, na čak 287,9 miliona evra!
Sa druge strane, kao dodatne troškove naveli su i one na koje u većem delu nisu mogli da utiču i dodaju da je isporuka dva nova aviona Airbus A220, koji su trebali biti isporučeni pre početka letnje sezone prošle godine kasnila, te pomerana više puta uz sve veće kašnjenje.
Osim toga, zbog kašnjenja isporuka i produženja radova u hangarima za kratkoročni najam uzimali su znatno skuplje avione kako bi ispoštovali planirani red letenja, sačuvali slotove na zračnim lukama i zadržali putnike!
Godina 2024. bila je rekordna za srpski turizam, upravo zbog dobre povezanosti beogradskog aerodroma za više od 80 primamljivih destinacija širom sveta, iz kojih kod nas dolazi veliki broj ljudi.
Samim tim, tokom prošle godine Er Srbija je ostvarila rekordan neto profit i nadmašila 2023. godinu!
Od 31. januara ove godine, u njenom stalnom sastavu su i tri aviona Erbus A319 registarskih oznaka YU-APA, YU-APE i YU-APF, koji su do sada u floti leteli kao iznajmljeni od strane specijalizovanih lizing kuća u dugoročnom zakupu (dry leasing).
Bogata flota Er Srbije trenutno broji 24 aviona u dugoročnom zakupu i od toga tri u ličnom vlasništvu.
Pored toga, koriste se i pet iznajmljenih aviona sa posadama od drugih kompanija, koja uključuju: dve letelice E190 od Bulgaria air-a (Bulgarija air) reg. LZ-PLO i LZ-SOF i tri A320 od Getdžet erlajnsa (Getjet airlines) reg. LY-FAS, LY-CAP i LY-GYM.
Trenutno su u sastavu flote:
10 x Atr72-600 (reg. YU-ALW, ALX, ALY, ALZ, ASA, ASB, ASC, ASD, ASE i ASF)
10 x A319 (reg. YU-APA, APB, APC, APD, APE, APF, APK, APL, APM i APN)
3 x A320 (reg. YU-APH, APO i APS)
1 x E195 (reg. YU-ATB)
3 x A330 (reg. YU-ARB, ARC i ARD)
U narednom periodu floti se potencijalno priključuje i četvrti avion A330 registracije YU-ARE, a sa početkom letnje sezone, u upotrebi će biti i letelica E195 u dugoročnom zakupu i još dva Embraera od Bulgaria Era u kratkoročnom zakupu sa posadama.
Tokom četiri dana sajma nacionalna avio-kompanija Republike Srbije posetiocima daje mogućnost kupovine avio-karata sa specijalnim popustom od 30 odsto na tarifu.
Srpska nacionalna avio-kompanija tokom prošle godine je oborila istorijski rekord po uspehu poslovanja Er Srbije, proširila svoju flotu, a sada nude posebno niske cene svojim putnicima, i tu ne planiraju da stanu!
U periodu od 3. do 9. februara putnici će imati priliku da iskoriste veliku akciju Er Srbije i nabave avionske karte za najatraktivnije turističke destinacije po jako povoljnim cenama.
Juče je srpska nacionalna avio-kompanija otkupila tri aviona, koja su do sada u njenoj floti leteli iznajmljeni od specijalizovanih lizing kuća u dugoročnom zakupu (dry leasing).
Dok hrvatski mediji pišu o ozbiljnim finansijskim problemima državne aviokompanije "Kroacija Erlajns", Er Srbija poslednjih godina beleži stabilan rast poslovanja, širenje mreže letova i povećanje broja putnika i sve to zahvaljujući Vučićevoj odlučnosti i ekonomskim merama koje jačaju kompanije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tokom četiri dana sajma nacionalna avio-kompanija Republike Srbije posetiocima daje mogućnost kupovine avio-karata sa specijalnim popustom od 30 odsto na tarifu.
Dok se preko tajkunskih medija lažno predstavljaju kao nekakva hrabra "studentska lista" koja menja Srbiju, blokaderi su na prvom ozbiljnom testu i pred kamerama Informera pokazali svoje pravo, preplašeno lice.
Na propalom blokaderskom skupu koji je danas održan u Raški, pojavio se i rekto Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić, koji se nalazi na blokaderskoj listi.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona pronašli su i uhapsili dve osobe za kojima su bile raspisane interne poternice.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Boru uhapsili su S. G. (21) zbog sumnje da je u jednom selu u okolini Bora, upravljajući vozilom marke "audi" bez vozačke dozvole, oborio maloletno lice koje je vozilo bicikl, a zatim napustio lice mesta.
U stanu u novosadskoj ulici Molnar Đule došlo je do požara kada se zapalila veš mašina, a zahvaljujući brzoj intervenciji vatrogasaca sa dva vozila, vatra je ugašena i sprečena je veća materijalna šteta.
U toku jučerašnjeg dana na teritorjii glavnog grada otkrivene su čak tri laboratorije za proizvodnju marihuane u veštačkim uslovima, a po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je ukupno sedam osoba.
„Koalicija voljnih“ prelazi iz političkih saopštenja u konkretnu vojnu fazu: države okupljene oko Francuske i Velike Britanije održaće prve zajedničke vežbe u zemljama koje se graniče sa Ukrajinom, dok su Multinacionalne snage za Ukrajinu (MNF-U) proglašene spremnim za delovanje posle eventualnog prekida vatre.
Deo američkih demokrata usprotivio se novom zakonu o sankcijama Rusiji, upozoravajući da bi predsednik SAD Donald Tramp mogao da dobije gotovo neograničena ovlašćenja za uvođenje carina, dok bi posledice kroz više cene na kraju snosili američki građani.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
Detaljno anatomsko istraživanje, koje je vodio Alfonso Cepeda-Emiliani sa Univerziteta u Santjagu de Komposteli, otkrilo je da titulu glavne erogene zone zapravo odnosi frenularna delta.
Američka tehnološka kompanija Gugl predstavila je novo ažuriranje svoje AI video platforme Vids, koje korisnicima omogućava da kreiraju personalizovane digitalne avatare.
Erotski model i nekadašnja striptizeta Vesna Počuča Šana ponovo je uspela da zapali internet - i to čim se pojavila u noćnom provodu sa atraktivnom drugaricom.
Anica Lazić, devojka glumca Lazara Ristovskog, objavila je snimak iz šminkernice na kojem se jasno vidi kako njen nos izgleda tri meseca nakon operacije.
Alen Dragosav, suprug pevačice Maje Berović, danas je uspešan biznismen, a malo je poznato da je put započeo kao vozač kamiona. Vremenom je izgradio sopstveni biznis, a njegova kompanija danas broji čak 83 zaposlena.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.