• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
Zbog bakšiša napravio haos! Konobar šokirao potezom - Evo kako se osvetio gostima

Shutterstock

Zaštitnik potrošača

Zbog bakšiša napravio haos! Konobar šokirao potezom - Evo kako se osvetio gostima

Na društvenim mrežama nastala je opšta polemika nakon što je konobar kome gosti nisu ostavili bakšiš kao nagradu, odlučio da se osveti.

Naime, sve se desilo u jednom američkom restoranu kada su gosti uredno naručili svoju porudžbinu.

Konobar im je, kako kaže, pružio vrhunsku uslugu, dok za uzvrat nije dobio ništa, osim komentara da je "pačetina bila malo suva".

Dvojica muškaraca došla su na ručak u restoran. Obrok je protekao bez problema i spakovao sam im ostatke hrane. Dok sam donosio račun, pitao sam ih: ‘Da li je večeras sve bilo u redu?’ Jedan od njih je rekao: ‘Pačetina je bila malo suva’. Na to sam odgovorio: ‘Žao mi je što to čujem, preneću kuvaru.’ Naravno, voleo bih da sam im barem dao neki popust, ali moj menadžer je bio zauzet, a oni su žurili da odu - priča konobar na svom Redit profilu i dodaje:

- Ostavio sam račun i nastavio da radim. Dok sam čistio sto, video sam da su ostavili nula dolara napojnice na račun od 65 dolara. Au! - napisao je ljutito on.

Foto: Shutterstock

 

Osveta konobara

Međutim, tu nije bio kraj! Konobar ih je nakon samo nekoliko dana sreo u lokalnoj pekari, i odlučio da se osveti!

- Dok sam čekao svoju porudžbinu, primetio sam nekoga iza sebe kako se nelagodno vrpolji. Odjednom sam ga prepoznao kao istog gosta iz restorana. I gle čuda, i čovek koji je bio s njim stajao je pored njega.  Kasir mi je dao porudžbinu, a dok sam se okretao da odem, rekao sam: ‘Samo se pobrinite da njemu ostavite bolju napojnicu nego meni, važi?’ Otišao sam, a njihova bleda lica ostala su iza mene, dok sam se u sebi smejao - napisao je on.

Foto: Shutterstock

 

Da li je trebao ovako da postupi?

Iako je bio zadovoljan svojom "osvetom", njegovi roditelji osudili su njegov postupak i rekli da to uopšte nije bilo pristojno sa njegove strane.

- Kada sam porodici ispričao šta sam uradio, rekli su da je to strašno kršenje bontona, ali nisam siguran da su u pravu. Gost ima pravo da ostavi napojnicu kakvu želi, čak i simboličnu, ali potpuno izostavljanje napojnice šalje jasnu poruku - kazao je on.

BONUS VIDEO

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set