ZAVRŠEN SUDBONOSNI SASTANAK OKO GRENLANDA! Pomeren iz Bele kuće, trajao 50 minuta, a o jednoj fotografiji svi govore (FOTO)
114. 01. 2026. u 18:36
214. 01. 2026. u 18:36
Miloš Rafailović Novak Đurović
Estrada
Domaća javna scena veoma je šarolika. Uz estradne zvezde danas se opravdano vezuje luksuzan način života i dok su neki i pre nego su postali poznati živeli ušuškano, drugi su odrasli u bedi i siromaštvi, pa im put ka uspehu nije bio ni malo lak.
Put od "blata do zvezda" bio je izuzetno trnovit za pojedine estradne umetnike, a kraljica nardone muzike Lepa Lukić svojevremeno je otvoreno pričala za medije da je na početku karijere jedva krpila kraj sa krajem. O skupoj garderobi mogla je samo da mašta, pa je kasnije sav novac trošila na krpice.
–Kada sam počinjala da peva, bila sam željna svega jer sam potekla iz sirotinjske porodice. U to vreme nisam imala ni za čarape, a kamoli za haljinu. Kada sam postala zvezda, u Beču, Minhenu, gde god da sam išla, kupovala sam i trošila sve na garderobu – ispričala je Lepa novinarima.
Foto: G.T.
Pevač Mile Kitić može se pohvaliti zavidnom karijerom i životom na visokoj nozi koji je došao kao rezultat truda i rada tokom nekoliko decenija na estradi, međutim put do uspeha nije bio lak.
– Rođen sam na selu. U porodici je bilo nas petoro dece. Živeli smo od zemljoradnje. Nismo bili baš siromašni, bilo je hrane, pića, stoke, ali nismo mogli da priuštimo sebi sve što smo želeli, na primer, dobar bicikl, i tako neke stvari – ispričao je Mile tokom intervjua, pa se prisetio perioda kada je spavao na buđavom dušeku:
-Spavali smo u kući gde se samo ložila jedna peć, ostale sobe su bile hladne, bez grejanja. Bilo je toga i da sam spavao na mestima gde je vlaga, na buđavom dušeku. Nije bilo ni dobre garderobe, ni cipela, ali smo bili zdravi. Zato sam sad zdrav. Bar sam tako čuo da ljudi koji se malo namuče kroz detinjstvo i život, čak duže žive.
Foto: printscreen
Pevačica Zorica Brunclik danas živi u izobilju, a nekada je siromaštvo bilo njena realnost. Brunclikova je rođena Beograđanka. Pevačicin otac napustio je porodicu kada je bila još uvek mala devojčica.
- Mama Zlatija je sama brinula o meni i trojici braće. Živeli smo u najvećoj bedi jer je majka imala jadnu platu. Ne postoji ništa čega bih volela da se setim iz tog perioda, što ne znači da ga se stidim. Bila sam najstarija i jedino žensko u porodici - rekla je pevačica svojevremeno i nastavila:
- Pošto su se moji roditelji veoma rano rastali, mama je živela u Smederevu, otac u Beogradu, a ja sam rasla okružena siromaštvom ali i bogatstvom. Otac me je odvodio i ostavljao po nekoliko meseci kod svoje prebogate familije, samo da bi mami napakostio. Kod njegovih sam živela kao bubreg u loju, nosila najbolju odeću, jela najfiniju hranu… Posle određenog vremena mama bi dolazila po mene da me vrati kući, a ja sam je tada najviše mrzela, jer me vraćala u siromaštvo - priznala je Brunclikova tada.
Preokret u životu Zorice Brunclik desio se zbog saveta koje joj je dao pevač Bora Spužić.
-Doživotno ću pamtiti reči kojima mi se obratio kao petnaestogodišnjoj devojčici: Zašto se mučiš, bolje ti je da ideš da pevaš i pomogneš tu svoju sirotinju! Završila si osmi razred, a ako budeš želela da se školuješ, učini to kada budeš imala novca!
Foto: printscreen
Jedan od zvezda koja otvoreno priča o siromaštvu i nemaštini iz koje je potekla je pevačica i denserka Vesna Đogani. Supruga Đoleta Đoganija iza sebe ima mnogobrojne uspešene koncerte, hitove za sva vremena i armiju fanova, a put ka uspehu krenuo je iz trošne kuće ispod mosta u kojoj je živela i velikih snova koje je sanjala.
-Odrasla sam u kući ispod mosta, imala sam samo parče hleba i parče neba. Iznad mosta bi svake nedelje prolazili navijači Crvene Zvezde i Partizana i pravili buku, ali nama deci je to bila najlepša muzika. Danas sam uspešna, mirna žena – rekla je Vesna jednom prilikom.
Foto: Branko Pantelić
Rada Manojlović se nikada nije stidela svog porekla. Pevačica je rođena u selu Četereže kod Požarevca u veoma siromašnoj porodici, a kao mlada devojka je ostala i bez majke.
–Bili smo siromašni, ali srećni. Dok bi tata i mama išli na njivu, sestra i ja bismo čistile i sređivale kuću– ispričala je Manojlovićeva jednom prilikom.
Pevač Era Ojdanić nikad nije krio da potiče iz siromašne porodice, kao i da je na sve što je postigao i stekao u životu jako ponosan.
-Odrastao sam u divnom selu koje se zove Visoka, rođen sam u radničkoj i siromašnoj porodici. Nikad ne mogu da zaboravim to siromaštvo, zato što sam to doživeo kao dete da budem gladan. Bilo je i šljiva i rakije, ali nije bilo hleba. Sećam se kako moja majka potera ovce i krave da ih čuva, a ja trčkaram oko nje i vičem: mama, ja sam gladan, a ona kaže: jaoj, Andrija, nema majka šta da ti da jedeš. Ajde kad se vratimo pa će majka da ti spremi. Sećam se da sam jeo skuvan krompir i sok od sira, kao slana surutka. I dan danas volim i krompir i pire i sve što je od krompira, ne vezuje me za siromaštvon - otkrio je Era u emotivnoj ispovesti.
Foto: Informer
Ni pevačica Seka Aleksić nikada nije krila da je odrasla u siromaštvu. Ona je pre par godina za jedan bosanksi list otkrila kroz kakve muke su prošli njen brat, majka i ona kao izbeglice iz rata, te navela da je bilo perioda kada kao dete nije imala ni za užinu.
-Vrlo mlada sam počela da nastupam kako bih pomogla majci da se izvučemo iz teškog života u koji smo zapali zbog rata. Ona i brat su išli na svaki moj nastup, a imala sam sreću da sam uvek imala muzičare koji su o meni brinuli kao o najrođenijoj - ispričala je Seka i dodala da je bilo situacija kada je ostajala bez dinara:
-Nije me bilo sramota što nikada nisma imala za užinu, ekskurziju, sa tim sam naučila da se izborim i zbog toga sam danas jaka i ne dam na sebe i svoje. Živeli smo godinama u sobi koja nam je škola dala da koristimo, spavali smo na strunjačama, a šporet dobili na poklon. Nemanje novca meni danas nije strano i taj osećaj nisma izgubila ni sada kada imam mnogo više. Bila sam srećna i tada i sada, to nije stanje mog novčanika, nego duha - istakla je pevačica.
Foto: ATAIMAGES
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ana Brnabić, predsednica Narodne skupštine, odgovorila je na mreži Iks Borku Stefanoviću, zameniku predsednika Stranke slobode i pravde.
14.01.2026
17:56
Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.
14.01.2026
17:42
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastaće se sa ambasadorom Evropske unije u Srbiji Andreasom fon Bekeratom, u četvrtak, 15. januara 2026. godine.
14.01.2026
16:21
Objava Filipa Ivanovića o Srbima izazvala je burnu reakciju, a Miloš Terzić mu je odgovorio bez zadrške
14.01.2026
18:09
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović uputio je brutalan komentar lideru minornog Pokreta slobodnih građana (PSG) Pavlu Grboviću.
14.01.2026
15:36
Tokom večerašnje, sedme epizode Exatlona, došlo je do žestoke svađe između Plavog i Crvenog tima, a takmičari su jedni drugima udelili niz uvreda!
13.01.2026
22:25
Učesnici Exatlona pronašli su kafanu na Dominikani, iako su udaljeni čak 8.600 kilometara od Srbije i u njoj zaigrali kolo!
14.01.2026
07:30
Voditeljka Kristina Vasić je u najvećem sportskom rijalitiju na svetu posetila Crveni tim i videla kulinarske sposobnosti Boška Marinkovića i Marka Milovanovića.
14.01.2026
07:00
Svi koji su propustili uzbudljivu sedmu epizodu Exatlona mogu da je pogledaju u repriznom terminu danas od 13 časova, na Informer TV.
14.01.2026
11:31
Večeras je u prvoj borbi za medalju u Exatlonu pobedu odneo tim plavih rezultatom 5:4, dok su u borbi za nominacije pobedu odneli Crveni rezultatom 10:6.
13.01.2026
22:45
Danas je za Informer TV u emisiji Rat uživo – Odjeci govorio ekskluzivno ambasador Kube Pavel Orensi Dijaz Ernandes.
11.01.2026
19:15
Večeras, u 18.40, uživo na Informer TV, emisija Rat uživo – Odjeci donosi ekskluzivni razgovor sa ambasadorom Kube Pavelom Orensiom Dijazom Enandesom.
11.01.2026
14:52 >> 15:00
Ne propustite novi epizodu emisije "Na merama"!
10.01.2026
10:48
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
09.01.2026
18:36
Prof. dr Milan Beslać istakao je za Informer TV, kako su pregovori o prodaji ruskog udela NIS-a u poodmakloj fazi, kao i da očekuje da će se uskoro znati ko kupuje akcije.
14.01.2026
18:30
Do maja se otvara nova avio linija i to, verovali ili ne, od Beograda do Abu Dabija.
14.01.2026
16:00
Danica i Predrag Stojanović iz Resavice dobili su treće dete i to trećeg dana Božića! Rođenje male Une lako bi se moglo pretočiti u filmsku priću!
14.01.2026
17:01
Opština Zemun, Hram Svetog oca Nikolaja i SVEBOR savez Beograda organizuju u ponedeljak, 19. januara, na Bogojavljenje, 29. plivanje za Časni krst, saopšteno je iz ove opštine.
14.01.2026
13:00
Posetom Dečijoj bolnici u Novom Sadu, pripadnici Odreda Žandarmerije u Novom Sadu obradovali su najmlađe pacijente paketićima, toplim rečima, pažnjom i podrškom.
14.01.2026
14:00
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandra O. (32) za pokušaj teškog ubistva Ljube J. (71) 1.septembra 2025. godine na beogradskoj pijaci "Medaković 3". Ona je poslata Višem sudu na odluku o potvrđivanju, a okrivljeni se od hapšenja nalazi u pritvoru.
14.01.2026
17:39
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, presretačem su oko 11 časova u Inđiji zaustavili četrdesetčetvorogodišnjeg Z. M. koji se vozilom marke "audi" kretao brzinom od 189,2 kilometara na čas na državnom putu Novi Sad - Inđija gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
14.01.2026
17:02
Vlasnik jedne pekare iz Ratkova kod Odžaka ranjen je nakon sukoba sa drugim muškarcem i to u svom lokalu koji je otvorio prošlog leta.
14.01.2026
16:49
Muškarac koji je pucao i teško ranio vlasnika jedne pekare u Ratkovu je uhapšen, saznaje Informer.
14.01.2026
15:34
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u saradnji sa pripadnicima Regionalnog centra granične policiјe, uhapsili su Z. B. (25), A. A. (27) i K. H. (25), državljane Avganistana, zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i kriјumčarenje ljudi.
14.01.2026
18:32
Sastanak najviših američkih i danskih zvaničnika o Grenlandu premešten je iz Bele kuće u Ajzenhauerovu zgradu, a početak razgovora obeležio je i manji bezbednosni incident sa novinarom, u senci pojačanih tenzija nakon oštrih izjava Donalda Trampa.
14.01.2026
18:45
Američka vojna intervencija protiv Irana mogla bi uslediti u naredna 24 sata, dok SAD povlače deo osoblja iz baza na Bliskom istoku zbog rastućih tenzija, piše Rojters.
14.01.2026
17:44
Ursula fon der Lajen, predsednica Evropske komisije, poručila je da Grenland pripada lokalnom stanovništvu i da nije na prodaju.
14.01.2026
16:32
U popularnom španskom klubu Fanatiko u Madridu za dlaku je izbegnuta tragedija poput one u švajcarskom skijalištu Kran Montana gde je u požaru u baru tokom novogodišnje noći stradalo 40, a povređeno 116 ljudi.
14.01.2026
17:58
Automobil marke "mercedes" koji je Dragomir Gidra Bojanić vozio u serijalu filmova "Lude godine" obožavala je cela Jugoslavija i važio je za pravi simbolni status.
14.01.2026
14:20
Pevačica Leticija Cuni, poznata po nastupu u "Britain’s Got Talent", tragično je izgubila život u saobraćajnoj nesreći 28. decembra, u 53. godini.
14.01.2026
13:44
Glumica Lidija Vukićević kaže da slavni scenarista Siniša Pavić nije voleo seriju "Bolji život" jer su mu govorili da su mu sve ostale serije ličile na to kultno ostvarenje.
14.01.2026
09:09
Književnici Ljiljani Habjanović Đurović danas je svečano uručen orden Karađorđeve zvezde prvog stepena, koju joj je dodelio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
14.01.2026
16:15
Američki glumac Leonardo Dikaprio izazvao je salve smeha među obožavaocima zahvaljujući svojim spontanim i živopisnim reakcijama tokom dodele Zlatnih globusa.
14.01.2026
15:30
Astrolozi otkrivaju da će Blizanci, Rakovi, Lavovi, Strelčevi i Jarčevi doživeti pravi finansijski preporod tokom 2026. godine.
14.01.2026
19:00
Jutjub i druge platforme uskoro će morati da skrate svoje obavezne reklame u Vijetnamu.
14.01.2026
18:20
Iako hladnoća deluje kao prirodan čuvar, stručnjaci upozoravaju da smrzavanje može ozbiljno narušiti kvalitet fermentisanog kupusa.
14.01.2026
16:20
Bešamel sos je klasik koji svako treba da zna, kremast, svestran i idealan za lazanje, musaku, makarone ili povrće.
14.01.2026
17:00
Uz pomoć kokosovog ulja i nekoliko jednostavnih trikova, koža može postati glatkija, zategnutija i lepša, bez skupih tretmana.
14.01.2026
15:40
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar