Kakva čast! Kralj emocija za dva dana dobija muzej, inicijator Sinanova supruga
Podeli vest
Od petka će, zahvaljujući svojoj supruzi, u zavičaju imati muzej gde će biti čuvana uspomena na njega, a poklonici njegovog dela mesto gde će moći da se podsete na čoveka koji je pevao dušom.
Legendarni pevač narodne muzike, rođeni Lozničanin, Sinan Sakić, kralj emocija, jedinstven na domaćem estradnom nebu, dobija muzej u svom rodnom kraju.
Nekoliko sati nakon što su vam poželeli dobro jutro, odmah nakon jutarnjeg kolegijuma, naši voditelji vas uvode i u Info dan, koji je zapravo nastavak jutarnjeg programa.
Sabina Sakić prvi put posle smrti Sinanovog sina Rašida oglasila se i otkrila sve o podeli pevačeve imovine i testamentu. Ona je ispričala i šta je ona lično poklonila pevačevim sinovima iz prvog braka.
Sin legendarnog pevača Sinana Sakića, Rašid Sakić, preminuo je u Sremskoj Mitrovici gde je služio zatvorsku kaznu, a kako Informer saznaje, ovo su sva krivična dela za koja je bio osuđivan.
16.05.2023
14:56
Tu mogućnost je posle njegove smrti više puta pominjala njegova supruga Sabina koja će u petak, trinaestog oktobra, ostvariti tu želju i otvoriti na istoj adresi svoj atelje i Muzej Sinana Sakića.
Poziv na otvaranje uputila je sa svog instagram naloga svima koji su voleli Sinanove pesme, a otvaranje je zakazala baš na dan njegovog rođendana, u pet sati. Muzej i njen atelje nalaze se u Ulici Svetoga Save 14, u centralnom delu grada, čije je ime Sinan proneo širom sveta.
Pesme ovog pevača koji je muzičku karije počeo 1978. a uporedo sa pevanjem bio bubnjar sve do 1984. godine, znaju i oni koji više preferiraju neku drugu vrstu muzike. Nema veselja, a da se ne čuje neka od njegovih pesmama, od ‘‘Reci sve želje’‘, koja ga je vinula u zvezde, preko ‘‘Sudbina me na put šalje’‘,’‘Ej, od kad sam se rodio’‘, ‘‘Zoko, moja Zoko’‘, ‘‘Sve je postalo pepeo i dim’‘, i drugih sve do jednog od poslednjih njegovih velikih hitova ‘‘Lepa do bola’‘.
Foto: ATAIMAGES
U bogatoj karijeri je snimio, prema nekim podacima, tridesetak albuma, imao velike tiraže i znalo se gde on zapeva tu nastaje cunami emocija i velikog veselja. Jedan od najvećih i najvoljenijih pevača narodne muzike preminuo je u 62. godini života, 1. juna 2018. u porodičnom stanu u Beogradu, a počiva u Loznici.
Od petka će, zahvaljujući svojoj supruzi, u zavičaju imati muzej gde će biti čuvana uspomena na njega, a poklonici njegovog dela mesto gde će moći da se podsete na čoveka koji je pevao dušom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nekoliko sati nakon što su vam poželeli dobro jutro, odmah nakon jutarnjeg kolegijuma, naši voditelji vas uvode i u Info dan, koji je zapravo nastavak jutarnjeg programa.
Oružane snage Rusije izvele su precizan raketni napad na privremeni položaj ukrajinskih bezbednosnih struktura, u kojem je, prema zvaničnim podacima, likvidirano do 170 pripadnika Službe bezbednosti Ukrajine (SBU), specijalnih jedinica Glavne obaveštajne uprave Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR), kao i stranih plaćenika, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Zapadne vojne strukture pripremaju specijalnu operaciju u blizini ruskih granica, a čak sedam konkretnih scenarija predviđa raspoređivanje trupa, municije i oružja širom istočne Evrope, tvrde britanski analitičari iz instituta RUSI.
Predsenica Narodne Skupštine Ana Brnabić u emisiji "Hit Tvit" istakla je da državni aparat pokazuj neverovatnu toleranciji kada je reč o školama, bojkotu i straha pojedinih roditelja.
Ivan Todorović proteklih dana na svojim društvenim mrežama privlači veliku pažnju kampanjom direktno usmerenom protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U danu kada se ispred redakcije Informera odvijala dramatična talačka kriza i blokada, naš medijski tim pokazao je nepokolebljivu profesionalnost i hrabrost, obezbeđujući ekskluzivne informacije u realnom vremenu.
Tokom blokade i pokušaja izazivanja talačke krize, medijska kuća Informer TV je pokazala da je jača nego ikad. Iako je predmet pokušaja zabrane i blokade, Informer TV je nastavila sa normalnim radom, čime je dokazala svoju otpornost i moć uticaja na javnost.
Pratimo blokadu Informer TV direktno sa lica mesta, kao i sva ključna dešavanja u zemlji i svetu. Verujemo da će epicentar događaja biti upravo ispred naše redakcije!
U toku je konkurisanje za posebni program stambenih kredita za mlade, a do skoro među narodom je vladala zabluda da se tako može kupiti samo stan. Međutim, dostupno je sve što spada pod "stambene nepokretnosti".
Zbog tuče koja se sinoć dogodila u centru Podgorice uhapšeno je pet osoba, saopštila je Uprava policije. Tokom uviđaja pronađena su i dva startna pištolja i skalpel.
Ponudili smo da se igra pod bilo kojim uslovima, da li pred praznom halom, pitali smo ih pod kojim uslovima oni hoće da igraju, ali su rekli da neće, da se plaše za bezbednost, rekao je prvi čovek Partizana - Miljan Žugić.
Košarkaši Partizana savladali su ekipu Splita rezultatom - 64:81 (19:21, 11:20, 20:23, 14:17), u meču 25. kola regionalne ABA lige. Izabranici Željka Obradovića tako su upisali 22 pobedu, nakon koje su zadržali lidersku poziciju na tabeli Jadranske lige.
Kapiten Fudbalskog kluba Partizan i reprezentativac Srbije Aleksandar Jovanović (32) večeras je u policijskoj stanici prijavio prekomernu upotrebu sile od strane organa reda, nakon incidenta koji se oko 18 časova dogodio na ulazu u SC 'Voždovac”, prenosi fudbalski klub Partizan.
Čisti talenat u Turčinu, čista snaga u Srbinu Vlahoviću, koji nije postigao gol, ali se borio sa željom koja je u poslednje vreme delovala kao da je pod anestezijom. Mnogo je grešio, zapravo previše. Ali barem se borio kako samo on zna, pišu mediji u Italiji.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp zapretio je danas Iranu bombardovanjem i dodatnim carinama ukoliko Teheran ne postigne sporazum sa Vašingtonom o svom nuklearnom programu.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski prijavio je da su prošle godine on i njegova porodica ostvarili prihode u iznosu od oko 380.000 evra (15,2 miliona grivni), saopštila je Pres-služba kabineta Zelenskog.
Vreme za rešavanje sudbine TikToka curi, a osoba koja trenutno nudi najviše novca da bi je kupila je veliki saveznik predsednika SAD Donalda Trampa - milijarder Rid Razner i nudi 47,45 milijardi dolara, prenose američki mediji. Tako je Raznerova ponuda bacila senku na Ilona Maska koji je na Tviter potrošio 44 milijarde dolara.
Senatorka Sara Henson-Jang donela je mrtvog i trulog lososa u australijski parlament kako bi upozorila na štetnost zakona kojim se podstiče uzgajanje lososa.
U znak protesta zbog trgovinskih carina Donalda Trampa i antievropske retorike, Francuzi su pozvali na bojkot američkih restorana "Mekdonaldsa" i KFC-a. Ipak, uprkos pozivu na "l bojkot", lanci brze hrane su imali promet, piše "Gardijan".
Slavni američki glumac Ričard Čemberlen preminuo je u 90. godini. Šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog veka bio je veoma popularan i u bivšoj Jugoslaviji, a mnoge je šokirao kada je u sedmoj deceniji života otkrio da je homoseksualac.
Smrt Džina Hekmana potresla je filmski svet, a nova saznanja bacaju potpuno drugačije svetlo na ceo slučaj. Ćerke legendarnog glumca ne veruju u zvaničnu verziju događaja i odlučile su da preuzmu stvari u svoje ruke i pokrenu nezavisnu istragu.
Ljubiteljima magije i iluzionizma ime Dejvida Blejna je sigurno dobro poznato. Od uličnog artista i mađioničara postao je junak filmova sa kojim bi se retko ko menjao...
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar