Rasti prijatelj ukrao 420.000 dolara! Pevač otkrio kako je prevaren, evo gde je napravio grešku
Podeli vest
Pevač Stefan Đurić Rasta je otkrio kako ga je jedan od najboljih prijatelja prevario za čak 430.000 dolara, ali i zašto je odlučio da progovori i koji trenutak je bio preloman da shvati da publika zaslužuje i njegovu stranu priče.
Pevačica Tijana Em i reper Vuk Mob su prethodnih meseci bili u emotivnoj vezi i svakodnevno su na društvenim mrežama delili zajedničke fotografije, pa su zbog toga navodi da je došlo do prekida veze šokirali javnost.
Transrodna pevačica i prostitutka Elektra Elit čestitala je rođendan manekenu Marku Markoviću, a tom prilikom je potkačila njegove bivše "rijaliti devojke" i sadašnju, Žanu Omniu Đorđević.
Pevačica Aleksandra Pijović je završila regionalnu turneju "Od istoka do zapada", a za nepuna tri meseca stekla je veliki braj pratioca na društvenoj mreži Instagram.
08.12.2023
06:20
- 420.000 dolara. Da, 420.000 dolara me je koštalo to prijateljstvo. Desila se jedna perfidna prevara u momentu kada je krenula digitalizacija, odnosno naplaćivanje digitalnog striminga, odnosno digitalne distribucije pesama. Tada još uvek nisu postojale kompanije koje su radile direktno sa Srbijom, nego smo mi radili preko nekih različitih kompanija preko. Između ostalog, Vanja ima svoju kompaniju u Americi sa kojom su sve te distributerske firme htele da sarađuju i prosto ih iskoristi u priliku da stavi karticu na mesto gde su legale pare i cela ta situacija je trajala par godina. Ja sam za vrlo kratko vreme napravio tih, da kažem, skoro pola miliona eura. Ja tu scenu, nikada neću zaboraviti. U jednom momentu jednog dana smo bili na Dedinju i gledali smo neku kuću da kupimo za studio i ja se sećam kao juče da je bio tu sa mnom, i onako bukvalno kuca zidove, gleda šta ide, kako ide, kao to je to super, sve strava i dva dana nakon toga njega nije više nije bilo. Apsolutno ga nije bilo, promenio je sve moguće šifre za pristup tim autorskim stvarima sve apsolutno. Onda smo mi usput saznali da je on, naravno ilegalno u Americi, u društvu za zaštitu autorskih prava, registrovao sve naše pesme, registrovao neke pesme pokojne Marine Tucaković koja uopšte nema veze sa nama i tako dalje, on ih je prosto registrovao kao da je on autor. Na osnovu toga je uzeo avans neki koji je van ovih 420.000 dolara okvira, tako da mi tu kad bi na kraju sabrali koliko je meni koštalo to druženje sa Vanjom, to bi verovatno došlo do miliona, možda i prešlo. Meni generalno ni pare kao pare nisu bitne, niti mi je brojka nešto važna, samo mi je principijalno neverovatno da takvi ljudi postoje i uvek kažem prosto pare ćemo uvek da napravimo i sve što je do novca, to je ono lakše, samo da je zdravlje, sloboda i dobri ljudi, to je jedina stvar.
Da li si potražio pravnu zaštitu?
Foto: printscreen
- Jesam, uspeli smo već sada da rešimo taj deo situacije koji je vezan za njegovu lažnu zaštitu pesama u Americi, to smo već uspeli da raščistimo sve, to se sve sredilo, naravno sad ću dalje da guram i ovo je drugi deo, a to je da se naplatim, opet kažem, ne zbog novca kao novca, nego mislim da generalno, a ako budemo dozvoljavali takvim smradovima da rade takve stvari, još nekog će nedužnog da oštete koji možda stvarno neće moći da napravi taj drugi milion. Tako da je bitno da mu se stane svakako na put.
Ti si ovu situaciju opisao u jednoj svojoj pesmi, a pojedinci su to tumačili kao da si se obraćao bivšoj supruzi Ani Nikolić?
- Meni je to neverovatno da sam ja na kraju čak i stavio potpis jer sam ja negde smatrao da to može da se desi. Ja sam već u nekom stvaranju teksta na kraju pomenuo gde mislim da nisam morao da pomenem baš Vanja pip vrati pare. Isto tako sam bio svestan da će moći da bude dvosmislen, veoma dvosmislen, jer kao prosto ima nekih podudaranja, jel? Da se ne lažemo sad, neću da stavljam nikad ništa pod tepih, jer ja sam otvoren, ali mi zaista nije bila namera. Da mi je bila namera da budem dvosmislen, mislim možda je na kraju mogla da bude i čak i dobra fora, ajde kao fora, ali ja sam na kraju stvarno stavio kao Vanja, ali ne vredi.
Severina je dva puta menjala prezime u poslednjih nekoliko godina. Najpre je 2015. godine, umesto devojačkog Vučković, uzela prezime svog tadašnjeg supruga Igora Kojića, a kad su se 2021. zvanično razveli, vratila se na staro. I baš tada je nastao veliki problem zbog kojeg je imala spor s društvenom mrežom Fejsbuk, koji je rešen u njenu korist.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Pevačica Tijana Em i reper Vuk Mob su prethodnih meseci bili u emotivnoj vezi i svakodnevno su na društvenim mrežama delili zajedničke fotografije, pa su zbog toga navodi da je došlo do prekida veze šokirali javnost.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Željko Maletić, muž Danije Maletić - nekadašnje pomoćnice direktora Uprave za sprečavanje pranje novca, koja je milione zgrnula od poslova sa državom a onda naprasno postala žrtva režima i zvezda tajkunskih medija - umešan je u korupciju, otkriva Informer.
Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.
Aleksandar Antić, potpredsednik SPS i direktor Koridora Srbije, oglasio se povodom sramne kampanje u kojoj vređaju Ivicu Dačića, dok je u bolnici, navodeći da su poruke mržnje prema Dačiću i Vučiću sramota za sve koji ih šalju.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu saopštila je da su netačne tvrdnje da državni organi imaju pristup podacima o bolovanju zaposlenih putem sistema "e-Bolovanje - Poslodavac".
Podaci koje je prikupio What Car? pokazuju da je tokom 2025. godine u Velikoj Britaniji prijavljeno ukupno 54.830 krađa vozila - što je pad od 11% u odnosu na prethodnu godinu.
Roditelji dece koju je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi ''Vladislav Ribnikar'' ubio maloletni učenik te škole, danas su na povoljenom suđenju njegovim roditeljima, Vladimiru i Miljani Kecmanović, govorili o danima uoči masakra i posledicama zločina koji je zauvek promenio njihove živote.
Policija je sprovela nastavak akcije "Armagedon" i uhapsila sedam osoba u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Somboru, zbog sumnje da su se bavili prikazivanjem, pribavljanjem i posedovanjem pornografskog materijala, kao i iskorišćavanjem maloletnih lica za pornografiju.
Na magistralnom putu od Prijepolja prema Velikoj Župi, nedaleko od raskrsnice u mestu Kolovrat, došlo je do požara na putničkom automobilu marke "reno".
Rat u Ukrajini, 1464. dan. Urajinska delegacija, predvođena sekretarom Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Rustemom Umerovim danas se u Ženevi sastaje sa američkom delegacijom.
Američki predsednik Donald Tramp žestoko je napao demokratske kongresmenke Ilhan Omar i Rašidu Tlaib, ali i slavnog glumca Roberta de Nira, nakon događaja koji su demokrate organizovale kao kontraprogram njegovom govoru o stanju nacije.
Evropsku uniju niko nije ni zvao za pregovarački sto o ukrajinskoj krizi, neka sede ispod stola i ćute, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
"FEST intro" je uvod u filmski festival FEST koji će se održati na jesen, a večeras su na programu dva filma: "Čarobnjak iz Kremlja" i "Plavi mesec", izjavila je gradska sekretarka za kulturu, Jelena Medaković.
Za prvu nedelju Vaskršnjeg posta, kada se posti na vodi, možemo uživati u laganom posnom kolaču koji se brzo priprema i ne zahteva skupe ili retke sastojke.
Samsung je zvanično predstavio novu Galaxy S26 seriju 25. februara 2026. godine na Galaxy Unpacked događaju, uključujući modele Galaxy S26, Galaxy S26+ i Galaxy S26 Ultra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar