Karleuša otkrila kada će pokazati dečka! Jelena progovorila o svom novom partneru, a ovo je izuzetno zamerala Dušku!
Jelena Karleuša je otkrila pod kojim uslovima će pokazati svog novog izabranika.
06.09.2024
08:45
ATA Images
Estrada
Jedan, jedini i neponovljivi Borisav Bora Đorđević (1952-2024), frontmen Riblje čorbe, preminuo je u 72. godini. Usponi i padovi obeležili su život velikog rokera, koji je osvajao rečima, notama i osmehom. Za 72 godine života stekao je karijeru dostojnu svetske slave. O njemu su kružile razne priče, ali svi su saglasni u jednom - Bora je bio talenat kakav se jednom rađa. Dok je sa scene grmeo rokenrol Bora je doživeo i preživeo mnogo toga, a tragedije su ostavile na njegovom srcu duboke ožiljke.
Foto: Foto: ATA Images
Prva se dogodila 1982. kada je na koncertu "Riblje čorbe" u "Ledenoj dvorani" u Zagrebu preminula četrnaestogodišnja devojka Željka Marjanović od posledica epileptičnog napada.
Ovaj događaj duboko je potresao celokupnu javnost, a Bora se do kraja života teško nosio s ovom tragedijom. Sudbina se baš poigrala budući da je tadašnja turneja "Riblje čorbe" nosila naziv "Ko preživi, pričaće". U to vreme član "Riblje čorbe" bio je slavni Momčilo Bajagić Bajaga, koji je progovorio o ovom nemilom događaju od kojeg se članovi benda, na čelu sa Borom Đorđevićem, nikada nisu oporavili.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Dvorane u kojima su svirali često su bile krcate, fanovi iz cele bivše Jugoslavije dolazili su na njihove nastupe, pa se uvek tražila karta više. Tragičan događaj u Zagrebu, kada je devojka usred koncerta dobila epileptični napad i ugušila se u gužvi, sve je promenio.
- To je bilo strašno, nikad nam se tako nešto nije desilo. Čorba je bila izuzetno popularna i prodato je duplo više karata nego sto dvorana može da primi ljudi. Posle tog događaja, organizatori su krivično odgovarali, a naša turneja je pauzirana mesec dana. Nismo svirali, jer roditelji nisu puštali decu da odlaze na naše koncerte. Ipak, nakon smrti devojke počelo je mnogo više da se vodi računa o bezbednosti, pa se ništa slično više nije desilo ni nama ni bilo kome drugom - ispričao nam je Bajaga pre nekoliko godina i dalje potresen zbog strašne tragedije.
Foto: ATAIMAGES
Prodato je mnogo više karata od najavljenih 9.000, kasnije je organizator spominjao brojku od 10.500, a na koncertu se okupilo između 18 i 20.000 gledalaca.
- Bez obzira na to što to od nas niko nije zahtevao, ljudski smo bili spremni da preuzmemo odgovornost za smrt Željke Marjanović, koja je tada samo želela da bude deo naše publike, i ništa više. Nažalost, to joj se nije ostvarilo. Nečijim krajnjim nemarom i zbog velike neodgovornosti ugašen je život deteta koje je tek, u stvari, počelo da živi. Ni posle toliko godina ne mogu da zaboravim niti da se otrgnem pomisli kako je mala Željka izdahnula baš na našem koncertu, dok smo mi na sceni svirali - napisao je legendarni basista "Riblje čorbe" Miša Aleksić u svojoj knjizi "Uživo!: Autobiografija".
Čovek sa kojim je Bora hrabro zagazio u muzičke vode bio je gitarista Radislav Rajko Kojić sa čijom smrću se Đorđević teško mirio. Upravo sa Kojićem, Mišom Aleksićem i Vickom Milatovićem iz benda SOS, Bora Đorđević je, po napuštanju sastava "Rani mraz", osnovao "Riblju čorbu".
Foto: ATAIMAGES
Prvi veliki uspeh ostavili su pesmom "Lutka sa naslovne strane", a Rajko Kojić je sa "Ribljom čorbom" sve do napuštanja benda 1984. godine snimio pet studijskih albuma i jedan lajv album. Te godine Bora je sazvao sastanak za članove Čorbe u jednoj beogradskoj kafani i saopštio da Rajko i Momčilo Bajagić Bajaga, koji se u međuvremenu pridružio "Ribljoj čorbi", moraju da napuste bend. Rajko je godinama vukao problem sa drogom, pa su Bora i ostali članovi smatrali da više nije u stanju da se izbori sa tim.
Narkomanija je bila problem od kojeg Rajko nikad nije uspeo da se oporavi. Posle još nekoliko izleta u muzici u potpunosti se povukao i živeo veoma skromno u rodnom selu Jarkovac. Smrt ga je sačekala u prestonici 1997. godine. Razlog je jasan, a za Boru je Rajkov odlazak bio veliki udarac za koji nije bio spreman. Rajko je imao samo 41 godinu.
Život je Bori opalio novi šamar 2007. godine kada je njegova Dragana, ljubav iz srednjoškolskih dana i prva supruga, izvršila samoubistvo. Dragana je bila Borina večita inspiracija i njoj je posvetio mnoge pesme Riblje čorbe. Ipak, tačku na brak stavili su 12. februara 2007. godine, sa čime se Borina supruga nije mirila. Kako su mediji tada pisali, razlog za razvod navodno je bila Borina nova ljubav, 28 godina mlađa Aleksandra koju je upoznao na turneji po Americi, a kasnije je i odveo pred oltar.
Foto: ATA Images
Posle razvoda od Dragane, Bora se iselio iz njihovog zajedničkog stana. Dragana je bila na koncertu Riblje čorbe 10. marta 2007. u Beogradskoj areni, a samo 13 dana kasnije pronađena je mrtva u svom stanu. Uzrok njene smrti je predoziranje antidepresivima pomešanim s alkoholom, a o ovom nemilom događaju Bora nikada nije želeo da govori. Kao sećanje na Draganu ostao mu njihov zajednički sin Boris, koji se nikada nije javno eksponirao.
Smrt legendarnog basiste "Riblje čorbe" Miroslava Miše Aleksića 29. novembra 2020. godine sa kojim je Đorđević odrastao i stasavao u rok zvezdu Bora je teško podneo. Navikao je, kako je Bora govorio, da mu Miša uvek bude sa leve strane i da gleda u njegovo nasmejano lice, kao što je to činio pune 43 godine.
Foto: Foto: ATA Images
Bora se od ovog gubitka nikada nije oporavio, a jednom prilikom je istakao da mu nikada neće oprostiti što ga je izdao i umro pre njega.
- Ne mogu o tome da pričam, to je toliko potresno da Miša za deset dana ode. Mi smo se dogovorili da nas dvojica umremo zajedno na bini, ali je on poranio, izdao me je. Verujem da bi i on želeo da nastavimo da radimo - govorio je Đorđević duboko potresen Aleksićevom smrću.
Bora je isticao da bez Miše više nikad ništa neće biti isto.
- Moj brat Miša je bio pokretačka snaga benda i ne znam kako bez njega - govorio je roker, pa s bolom priznao:
- To je udarac od kog se ne oporavlja!
Jelena Karleuša je otkrila pod kojim uslovima će pokazati svog novog izabranika.
06.09.2024
08:45
Katarina Grujić (32) dogovorila je saradnju s grčkom zvezdom Nikosom Vertisom (48), saznaje Informer!
06.09.2024
08:04
Kaja Ostojić (40) udaje se u petak 13. septembra, saznaje Informer!
06.09.2024
07:03
Kristijan puca od ponosa jer se njegov sin danas venčao sa svojom dugogodišnjom devojkom.
05.09.2024
23:42
120. 07. 2026. u 11:35
220. 07. 2026. u 11:35
Njih dvojica su bili nerazdvojni decenijama unazad.
05.09.2024
22:57
Telo legendarnog rokera je večeras dovezeno u njegov rodni grad gde će u subotu biti sahranjen.
05.09.2024
22:24
Danas je tokom divljačke blokade jedne od ključnih raskrsnica u Zemunu viđen nezapamćen skandal kada je besna rulja krenula fizički i verbalno da se iživljava nad nesrećnim biciklistom koji je samo hteo da prođe ulicom.
20.07.2026
21:35
Nikola Džufka nije, niti je ikada bio, klirik Srpske pravoslavne crkve (SPC), Pravoslavne autokefalne crkve Albanije, niti bilo koje kanonske Pravoslavne crkve bilo gde u svetu, saopštila je Eparhija raško-prizrenska.
20.07.2026
22:33
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
20.07.2026
20:42
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
20.07.2026
19:15
Braneći svoju decu od perverznjaka, jedan od zabrinutih roditelja podneo je krivičnu prijavu Višem javnom tužilaštvu (VJZ) u Nišu, protiv Dušana Blagojevića, profesora srpskog jezika i književnosti Gimnazije "Stojan Ljubić" u Lebanu.
20.07.2026
18:11
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
18.07.2026
14:19
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
17.07.2026
15:41
Zoran Anđelković, direktor Pošta Srbije gostujući u Info jutru govorio je o strateškom partnerstvu Srbije i Amerike.
17.07.2026
12:25
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
16.07.2026
11:56
U popularnoj Vajber grupi "Grčka info" osvanula je fotografija koja je nasmejala brojne korisnike. Ispred jednog ugostiteljskog objekta u Paraliji postavljena je tabla sa duhovitom porukom namenjenom upravo srpskim turistima.
20.07.2026
21:15
Popularna influenserka Elena, čiji je sadržaj namenjen putovanju i istraživanju Srbije i Balkana, obišla je Valjevo i potrošila samo 3.454 dinara za jedan dan izleta.
20.07.2026
20:30
Dečji bazen na Tašmajdanu privremeno je zatvoren nakon higijenske nezgode sa jednim od najmlađih posetilaca. Prema preporuci lekara, najsigurniji način da se ovakvi incidenti spreče jeste da mališani do tri godine obavezno nose pelene tokom boravka u vodi.
20.07.2026
18:30
U Ambasadi Kine u Srbiji danas je održan prijem povodom obeležavanja 99. godišnjice osnivanja kineske Narodnooslobodilačke armije.
20.07.2026
22:07
Budžet u visini od 700 evra je ograničen, ali za taj novac možete pronaći solidne automobile na tržištu polovnjaka u Srbiji!
20.07.2026
19:30
Njihova imena decenijama izazivaju jezu, a slučajevi koje su ostavili iza sebe i danas predstavljaju predmet analiza kriminalista širom sveta. Dok je jedan godinama vodio dvostruki život predstavljajući se kao uzoran porodični čovek, drugi je iza zatvorenih vrata skrivao najmračnije tajne, dok se trećima pred Specijalnim sudom u Beogradu sudi za najteža krivična dela.
20.07.2026
21:56
Saša Spasić (56) iz Niša ubijen je 20. jula 2020. godine dok je sedeo u kafiću sa suprugom i ćerkom u tržnom centru u gradu Samoborondon u Ekvadoru.
20.07.2026
21:00
Slovenačka policija intenzivno traga za državljaninom Bosne i Hercegovine Amirem Uzunovićem (39), koji je tokom noći u mestu Vuhred ubio svoju suprugu Zijadu Uzunović. Iz Policijske uprave Celje upozoravaju javnost da je reč o izuzetno opasnoj i nepredvidivoj osobi, a u opsežnoj poteri trenutno učestvuje oko 30 policajaca.
20.07.2026
22:51
Na Tošinom bunaru danas se dogodila saobraćajna nezgoda u kojoj je oboren motociklista.
20.07.2026
18:50
U slovenačkom mestu Vuhred dogodio se stravičan zločin kada je Amir Uzunović, poreklom iz Kaknja, nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu Uzunović u stambenoj zgradi u kojoj su živeli sa maloletnim sinom.
20.07.2026
18:13
Svet ulazi u završnu fazu globalnog sloma kapitalizma, a povratak na Sovjetski Savez, monarhiju ili stari zapadni poredak više nije moguć, poručio je ruski istoričar, sociolog i publicista Andrej Fursov.
21.07.2026
00:02
Američki novinar Taker Karlson uputio je izuzetno oštre kritike na račun visoke predstavnice Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaje Kalas.
20.07.2026
23:33
Jedan muškarac je priveden nakon što je aktivirao zapaljivu napravu ispred zgrade američkog Federalnog istražnog biroa (FBI) na Menhetnu, u kojoj se nalazi i kancelarija američke Službe za imigraciju i carine (ICE).
20.07.2026
23:15
Ukrajinske oružane snage izvele su izuzetno složenu i rizičnu operaciju evakuacije dvoje starijih stanovnika iz zone direktnih borbenih dejstava pomoću kopnenog robota.
20.07.2026
22:55
Dubravka Mijatović kaže da seriju "Srećni ljudi" nije napustila zbog malog honorara već zbog totalno druge stvari.
20.07.2026
16:00
Slike iz detinjstva ostaju u najlepšem sećanju i svako od nas ih se rado seća, a svremena na vreme bacimo pogled na njih da nas podsete na bezbrižan period života.
20.07.2026
15:01
Šakirina reakcija na gol Španije u finalu Svetskog prvenstva postala je planetarni hit, a snimak je obišao ceo svet.
20.07.2026
14:14
Glumica Abi Eliot, zvezda hit serije "The Bear", rešila je da se posle skoro deset godina braka razvede od producenta Bila Kenedija.
20.07.2026
13:49
Pevač Džastin Biber našao se na meti brutalnih kritika nakon nastupa tokom poluvremena finalu Svetskog prvenstva u fudbalu.
20.07.2026
13:30
Sinoć je završeno Svetsko prvenstvo u fudbalu, a najveću pažnju privukao je nastup Šakire, koja je oduševila publiku svojim izvođenjem tokom poluvremena.
20.07.2026
20:37
Holi Džejn Džonston je privukla pažnju javnosti tvrdnjom da sebe smatra "razaračicom brakova", ali ističe da zbog svojih postupaka ne oseća krivicu. Kako kaže, intimni odnosi sa oženjenim muškarcima deo su njenog posla i ne vidi sebe kao osobu odgovornu za njihove odluke.
20.07.2026
20:05
Isprobajte recept za čupavce sa domaćim džemom od kajsija. Mekani biskvit i čokoladna glazura čine ovaj kolač neodoljivim.
20.07.2026
19:35
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
20.07.2026
18:27
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
20.07.2026
17:20
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.