Glumac Goran Šušljik sumnjiči se da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica i pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 5.840.021 dinara producentskoj kući - privrednom društvu "Eye to Eye" doo, čiji je on direktor i odgovorno lice
Ovim povodom policija je pokrenula istragu protiv Šušljika, a on se sada oglasio i izjavio da je ovaj slušaj već pred sudom od 2018. godine:
Foto: Tanjug/Dragan Kujundžić
Goran Šušljik
- Nemam komentar, to je u sudskoj fazi još od 2018. godine. Prvostepena presuda je donešena, čeka se drugi stepen. Ja sam dao izjave nadležnim organima, to je sve što mogu da kažem - rekao je Goran Šušljik, pa dodao:
- Do drugog stepena ne znamo kad će doći, to zavisi od suda.
Inače, postoje osnovi sumnje da je Šušljik, kao odgovorno lice "Eye to eye", koja je bila producent filma "Južni vetar" iskorišćavanjem i prekoračenjem granica svog ovlašćenja upotrebio falsifikovane račune i dokumentaciju za pravdanje dela sredstava kojima je Filmski centar Srbije (FCS) finansirao deo proizvodnje pomenutog filma.
Prema ugovoru, između FCS i producentske kuće "Eye to eye", sredstva za prozivodnju filma u ukupnom iznosu od 19.250.000 dinara, FCS isplaćuje "Eye to Eye" u ugovorenim tranšama, po završetku određene faze proizvodnje filma "Južni vetar", a trošenje sredstava dobijenih u svakoj tranši Šušljik, kao odgovorno lice dobitnika sredstava, mora da opravda radi dobijanja sledeće tranše novca od FCS.
Foto: Printscreen/Instagram
Glumac čeka drugostepenu presudu... Šušljik
Šušljik je, kako sumnja, 13. januara 2017. godine u prostorijama FCS, dostavio račune neistinite sadržine zajedno sa dokumentom pod nazivom "Pravdanje sredstava za film Južni vetar" koji predstavlja specifikaciju troškova za do tada utrošena sredstva od 9.625.000 dinara.
On je zapravo ispravne račune o izvršenim uslugama više privrednih društava, koji su bili su izdati 2015. godine za potrebe proizvodnje serije "Čizmaši", čiji je takođe bio jedan od producenata, upotrebio za sačinjavanje falsifikovanih računa, prilikom pravdanja sredstava za "Južni vetar", radi dobijanja sledeće tranše.
Na taj način je, kako se sumnja, stvorio prividan pravni osnov za pravdanje dobijenih sredstava od FCS, a deo utrošenih sredstava od 5.840.021 dinara iskoristio je za potrebe svoje firme, umesto za produkciju filma "Južni vetar", u kom iznosu je pribavio protivpravnu imovinsku korist navedenom privrednom društvu.
Saslušanje osumnjičenog zakazano za početak sledećeg meseca u prostorijama Višeg javnog tužilaštva u Beogradu. Krivičnu prijavu protiv osumnjičenog tužilaštvu je podnela je Uprava kriminalističke policije, Odeljenje za borbu protiv korupcije.
POGLEDAJTE INFORMEROVU EMISIJU "DO KOSKE SA JOVANOM JEREMIĆ":
Glumac Saša Joksimović bio je gost jutarnjeg programa gde je otvoreno govorio o problemu koji je njegov sin imao, pa je priznao da se i on susreo sa istim
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glumac Saša Joksimović bio je gost jutarnjeg programa gde je otvoreno govorio o problemu koji je njegov sin imao, pa je priznao da se i on susreo sa istim
Zastrašujuća scena odvila se danas ispred Pravnog fakulteta u srcu Beograda, gde se u Bulevaru kralja Aleksandra okupila šačica blokadera i ponovo maltretirala građane koji su učestvovali u saobraćaju, a rezultat toga je stravičan - jedan automobil pokosio je starijeg čoveka na pešačkom prelazu.
Blokaderi koji su kod Pravnog fakulteta, nezakonito blokirali ulicu i time izazvali tešku nesreću, nasrnuli su na vozača i i njegovo vozilo marke "opel", pri čemu su polomili stakla na automobilu, a sada uklanjaju snimak sa društvenih mreža kako im se identitet ne bi znao.
Blokaderska banda umislila da ima pravo da deli pravdu povodom današnjeg incidenta kod Pravnog fakulteta za koji su krivi upravo blokaderi, mreže se usijale.
U organizaciji Ambasade Republike Srbije u Kanadi uz podršku Ministarstva kulture Republike Srbije, u Nacionalnoj galeriji Kanade u Otavi, održana je svečanost povodom obeležavanja dva značajna jubileja — 85 godina diplomatskih odnosa Srbije i Kanade i 170 godina od rođenja Nikole Tesle.
Ivan Čebikin (40), Rus rodom iz Krasnojarska u Sibiru, koji već nekoliko godina živi sa porodicom u Apatinu, odakle za ruske medije piše o životu u Srbiji, privukao je pažnju poslednjom reportažom i to, posle sukoba sa zakonom!
Mudre pouke igumana manastira Ostrog, prenošene generacijama, nude duhovne smernice za suočavanje sa uvredama i pronalaženje istinske sreće kroz smirenje i ljubav prema bližnjima, a predstavljaju putokaz za život ispunjen mirom i unutrašnjom snagom.
Branko Pušica (38) iz Arilja danas je pred Višim sudom u Užicu osuđen na sveukupnu kaznu na 20 godina zatvora za teško ubistvo bračnog para Ivane (37) i Predraga (40) Novaković iz Arilja 31. decembra 2024. godine.
Zatvorski policajci pronašli su improvizovani mobilni telefon u pritvorskoj ćeliji Duška Golubovića, bivšeg agenta tajne i javne policije, optuženog za šverc cigareta i pranje novca,.
Ruska vojska drži inicijativu na frontu i nastavlja da potiskuje ukrajinske snage, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu na sastanku predstavnika zemalja članica Šangajske organizacije za saradnju.
Tajvan je izdao zvanično saopštenje kao odgovor na komentare Pekinga nakon današnjeg susreta kineskog predsednika Si Đinpinga i američkog predsednika Donalda Trampa.
Izvoz proizvoda povezanih sa veštačkom inteligencijom (AI) doneo je Narodnoj Republici Kini rekordne prihode, pa su kineske kompanije u aprilu u proseku ostvarivale oko 500 miliona dolara zarade na sat od plasmana robe u inostranstvo.
Kupili ste jagode koje izgledaju savršeno, a nemaju skoro nikakav ukus? Uz dodatak šećera koji koriste i profesionalni kuvari jagode mogu postati mnogo slađe, sočnije i ukusnije za samo nekoliko minuta.
Osim što jača kosti i zube, kalcijum je važan za rad mišića, srca i nervnog sistema, pa njegov manjak može da izazove brojne tegobe koje ljudi često zanemaruju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar