MILJANU U BEOGRAD PREBACILI IZ ČUDNIH RAZLOGA! Kulićeva u Urgentni dovezena zbog psihičkih problema!
Podeli vest
Miljana Kulić u subotu ujutru prebačena je u Beograd i do sada se mislilo da je razlog za to njeno kritično stanje uzrokovano problemima sa trombovima, tek operisanom slezinom i nedavno urađenom intervencijom na želucu. Međutim, mediji sada bruje da su razlozi za premeštaj ih Kliničkog cnetra u Nišu u Urgentni centar u Beogradu, druge prirode
Kako prenose mediji koji su imali uvid u Miljaninu medicinsku dokumentaciju, Kulićeva je u Beograd prebačena zbog umreženih psihičkih bolesti koje nije pravovremeno lečila.
Miljana Kulić u subotu je hitno operisana kada joj se stanje pogoršalo nakon što je pre 10 dana imala operaciju skraćivanja želuca, a sada su se oglasili iz Kliničkog Centra Niš odakle su izvestili o stanju rijaliti učenice
01.08.2022
15:26
Foto: Printscreen/Instagram
Spekuliše se da je prebačena u Beograd zbog teškog psihičkog stanja... Miljana
Kako se navodi u lekarskom izveštaju, Miljana boluje od šizoafektivnog duševnog oboljenja, depresijski tip, kao i od emocionalno-nestabilnog poremećaja ličnosti. Zbog njenog agresivnog i neuračunljivog ponašanja, kako su naveli lekari iz Niške bolnice, upućuje se na dalje lečenje u Beograd, gde se trenutno nalazi.
- Pacijentkinja se leči psihijatrijski poslednjih deset godina, neredovno uzima terapiju. U pogoršanju bolesti je psihotična, neurotična i autodestruktivna. Kako se zbog somatskih problema nalazi na odeljenju gastroenterologije, prilikom buđenja viče, čupa katetre, traži cigarete i ponovo viče. Zbog nemogućnosti daljeg lečenja u našoj bolnici, upućuje se u Beograd gde će biti uključeno obavezno psihijatrijsko lečenje - stoji između ostalog u medicinskom izveštaju.
Ove informacije prokomentarisala je i neuropsihijatar, doktorka Nevena Čalovska Hercog, koja je istakla da bi neadekvatno psihijatrijsko lečenje uz neredovno uzimanje terapije moglo da dovede do kobnog ishoda.
Foto: printscreen
Nije se lečila na vreme... Miljana
- Svaki pacijent je poseban, pa su tako bolesni pacijenti posebni u svojim bolestima. Svaka psihička bolest ima različite kliničke tokove u zavisnosti od faktora i lečenja. Ukoliko postoje godine neredovnog uzimanja terapije i neadekvatnog lečenja, postoji mogućnost pogoršanja stanja i nastanak novih, dodatnih psihičkih oboljenja - napominje Čalovski Hercog, i dodaje:
- Postoje psihičke bolesti koje se pojave samo jednom i nikada više, a postoje i one koje se mešaju s drugim bolestima i naglo pogoršavaju - navela je doktorka.
- Okidači stanja u kojima nema kontrole su nepredvidivi, a samim tim utiču i na dodir pacijenta sa stvarnošću. Tada se javlja nemogućnost pacijenta da razmišlja o posledicama, a one su uvek nepredvidive. Sasvim sigurno postoji mogućnost da pacijent koji se nalazi u najtežim psihičkim stanjima može da ugrozi svoj ili život nekoga iz svoje okoline - zaključuje specijalista neuropsihijatrije dr Nevena Čalovska Hercog.
Foto: PINK.RS/A. NIKOLIĆ
Svesna problema... Marija sa Miljaninim dečkom Bebicom
Da je Miljana psihički loše i pored toga što je životno ugrožena, potvrdila je njena majka Marija Kulić.
- Ne mogu da pričam, nisam dobro. Miljana jeste izašla iz šok-sobe, ali samo kako ne bi gledala aparate i najgore slučajeve kojima je tamo okružena. Ne znači da je bolje i da nije životno ugrožena, mora non-stop da se prati stanje - rekla je uplakana Marija, pa otkrila da njena ćerka nije uspela da se nosi s prizorima iz šok-sobe.
- Dobro je što je sama u sobi, jer je do juče bila veoma uznemirena i uplašena, pošto je gledala pacijente oko sebe koji su u kritičnom stanju. Teško joj je što suprug i ja ne možemo da budemo s njom u sobi - navela je ona za Pink.rs.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Miljana Kulić u subotu je hitno operisana kada joj se stanje pogoršalo nakon što je pre 10 dana imala operaciju skraćivanja želuca, a sada su se oglasili iz Kliničkog Centra Niš odakle su izvestili o stanju rijaliti učenice
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Ekskluzivni intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića čuvenim britanskim novinarima i nekadašnjim diplomatama, Alisteru Kembelu i Roriju Stjuartu, odjeknuo je u čitavom svetu, a posebno u Ruskoj Federaciji, gde mediji te zemlje masovno dele segmente rzgovora, a posebno jednu izjavu šefa naše države.
Rezervisani su prostor ispred Doma Narodne skupštine, Trg Nikole Pašića, kao i okolne ulice do Trga Republike. Glišić je dodao da je prijava skupa podneta u skladu sa propisima i u zakonskom roku.
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko sastao se danas sa ministrom pravde naše zemlje, Nenadom Vujićem, i tom prilikom komentarisao situaciju sa Haškim tribunalom.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
U naučnom istraživanju, objavljenom u časopisu "Nature Communications Psychology", navodi se da snovi oponašanju trenutke iz svakodnevnog života, a obične scene pretvaraju u živopisne prizore.
Kantonalni sud u Bihaću odredio je jednomesečni pritvor ženi iz Velike Kladuše koja se sumnjiči da je bacila trudnu ćerku sa balkona, pri čemu je nastradalo njeno nerođeno dete, potvrđeno je za Srpskainfo iz Kantonalnog tužilaštva USK.
Policija je u saradnji sa Višim јavnim tužilaštvom u Beogradu, u brzoј i efikasnoј akciјi, identifikova i uhapsila L.Č. (22) zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teško ubistvo.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Aerodrom u Briselu upozorio je danas da bi nacionalni štrajk protiv vladinih politika, kao i demonstracije u centru grada zakazane za 12. maj, mogli da izazovu poremećaje u avio-saobraćaju i javnom prevozu.
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
Kijevski režim i njegovi sponzori prešli su na otvorene terorističke metode, a Kijev svaki dan gubi određenu teritoriju u zoni SVO i zato se fokusirao na terorizam, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Agrumi poput limuna, limete i pomorandži cenjeni su zbog osvežavajućeg ukusa i velike količine vitamina, ali lako mogu da izgube svežinu ako se ne čuvaju pravilno.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar