Šarić doveo na suđenje zgodnu suprugu! Moli za pravdu, a evo šta je zahtevao tužilac! (FOTO)
Podeli vest
Duško Šarić (47), brata Darka Šarića (55), zatražio je danas u završnoj reči da sud donese pravednu odluku u procesu u kojem su optuženi za planiranje ubistva svedoka saradnika Nebojše Jokosvića Jokse (55).
- Poštovano sudsko veće, ja se u potpunosti slažem sa mojim braniocima. U ovoj optužnici sam samo zato što mi je Darko rođeni brat. Hvala Bogu što imam takvog brata na kojeg sam ponosan. Napominjem da sam u Crnoj Gori ležao četiri godine, gde su me isto tako bili optužili, držali su me zbog nečega što nisam potpisao, ali sam na kraju za to pravosnažno oslobođen. Ovde me drže zbog nečega što sam navodno pisao. Zamolio bih vas da donesete pravednu odluku - rekao je u završnoj reči Duško Šarić.
U nastavku iznošenja završnih reči Darku Šariću i ostalim optuženim, branilac Nikole Spasojevića, kome se sudi u odsustvu, zatržio je takođe oslobađajuću presudu za svog klijenta!
03.03.2025
18:13
Ovog puta, u Specijalni sud je sa njim došla njegova supruga, manekenka Nina Paskaš, koja mu je pružala podršku iz publike.
U završnim rečima na suđenju Darku Šariću i ostalim optuženim za planiranje ubistva svedoka saradnika Nebojše Jokovića Jokse na Drinskog regati, advokati okrivljenih su istakli da nema materijalnih dokaza protiv njihovih branjenika i za njih zatražili oslobađajuće presude.
Duško Šarić (46), optužen da je pripadnik organizovane kriminalne grupe njegovog rođenog brata Darka Šarića (53) treba da početkom oktobra operiše srce u jednoj beogradskoj klinici, saznaje informer. rs.
19.09.2024
19:12
Duško Šarić sa suprom Ninoim Paskaš
Podsetimo, prema prvostepenoj presudi Osnovnog suda u Pljevljima, država Crna Gora dužna je da isplati Dušku Šariću 15 miliona evra. Kako se navodi, takva odluka doneta je zbog materijalne štete nanete Šarićevoj bivšoj kompaniji "Mat company" u periodu dok je bio optužen, ali je potom pravosnažno oslobođen, za milionsko pranje novca.
Tužilac je potom predložio da se Darku Šariću produži pritvor, a optuženom advokatu Dejanu Lazareviću zabrani da se ubuduće bavi advokaturom. Potom se za reč javio Darko Šarić.
- Baš me ne interesuju kazne koje traže, baš me briga i što su pokušali da mi prete u završnoj reči. Žao mi je što rade ovo Dejanu (Lazareviću), zato su ga i optužili, zato što je ostao dosledan sebi i dalje brani. On je moj advokat i dalje i zato su ga i optužili, časno je radio svoj posao i to je to - rekao je kratko Darko Šarić.
Foto: D. Ćuruvija
Duško Šarić ispred Specijalnog suda u beogradu
Uroš Radovanović, koji se ranije zvao Uroš Mišić negirao je da je posedovao SKAJ telefon, naglašavajući da nije počinio nijedno krivično delo koje mu se stavlja na teret.
- Poznajem samo dva čoveka, Stefana Andrejića i Aleksandra Boškovića. Sve ostale sam upoznao u sudnici - rekao je Radovanović.
Sudsko veće kojim predsedava Zoran Šešić presudu će da izrekne 14. aprila u 14 sati, u zgradi Specijalnog suda.
Tužilac je na prethodnom suđenju u svojim završnim rečima za Šarića tražio kaznu zatvora od 15 godina, za advokata Dejana Lazarevića je predložio kaznu zatvora od 10 godina, koju kaznu je predložio i za Danila Stojanovića, Milutina Radovanovića, Duška Mirkovića. Za Bojana Stanojkovića tužilac je predložio kaznu zatvora od osam godina, kao i za Uroša Radovanovića.
Za Milana Vučinića, Arsu Šarića i Duška Šarića tužilac je tražio kazne zatvora od po pet godina. Pored Šarića i advokata Dejana Lazarevića optuženi su i Bojan Stanojković, Danilo Odović, Aleksandar Bošković, Nikola Spasojević, Danilo Stojanović, Milutin Radovanović, Duško Mirković, Stefan Andrejić, Marko Vukić, Uroš Radovanović, Milan Vučinić, Arsa Šarić i Duško Šarić.
Bojanu Stanojkoviću, Nikoli Spasojeviću, Stefanu Andrejiću, Marku Vukiću i Arsi Šariću Arsi se sudi u odsustvu jer su u bekstvu, dok su se Duško Šarić i Milan Vučinić.
Šarić je, u međuvremenu ponudio jemstvo od 800.000 evra u nekretninama, a Vučinić 300.000 evra, kako bi se branili iz kućnog pritvora, što je sud i prihvatio.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Darko Šarić (55), koji je optužen da je organizovao kriminalnu grupu koja je planirala ubistvo i pokušala diskreditaciju svodoka saradnika iz drugog postupka za šverc kokaina, Nebojše Joksovića Jokse izjavio je danas u završnoj reči u Specijalnom sudu da nije kriv. On tvrdi da tužilaštvo nije ponudilo nijedan dokaz da je nabavljeno oružje, iznajmljeni štek stanovi i zatražio oslobađajuću presudu.
U nastavku iznošenja završnih reči Darku Šariću i ostalim optuženim, branilac Nikole Spasojevića, kome se sudi u odsustvu, zatržio je takođe oslobađajuću presudu za svog klijenta!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević istakao je da zna sve što studenti blokaderi planiraju da rade kada u subotu dođu da blokiraju našu medijsku kuću.
Uprkos zabrinutosti Rumunije i Bugarske, Vašington bi mogao biti zainteresovan da Rusija uspostavi kontrolu nad Odesom, piše infoBRICS. Gubitak luke bio bi katastrofa za ukrajinsku privredu i flotu, ali bi doveo do stvaranja bezbednog prolaza kroz vode Crnog mora.
Studentima i diplomcima Medicinskog fakulteta u Beogradu preti prava pravcata profesionalna katastrofa, jer diplome njihovog, inače nekada izizetno priznatog i cenjenog fakulteta, sada prete da postanu nevažeće u celom svetu, a sve zbog blokada i neodržavanja nastave, vežbi i prakse nekoliko meseci!
Tajkunski Danas, ekstremističko glasilo hejterske opozicije, napravio je anketu o suludoj odluci plemuna građana Valjeva da glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću i vlasniku TV Pink Željku Mitroviću zabrani ulazak u taj grad!
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj gostovao je u "Info jutru" televizije Informer i komentarisao aktuelne teme, među kojima je bila i najavljena blokada naše redakcije sutra.
Predsednik Srpske radikalne stranke doktor Vojislav Šešelj gostovao je u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice i tom prilikom komentarisao aktuelne teme.
Član GO SNS Zoran Babić gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice govorio je o najavljenoj blokadi Informera i komentarisao stanje u Radio televiziji Srbije.
Pevačica Jelena Karleuša sinoć je bila gost emisije "Da se ne lažemo" kod voditelja Novice Popovića gde je istakla značaj Informer televizije u ovim turbulentnim trenucima kroz koje prolazi srpsko društvo.
Najveća srpska estradna zvezda Jelena Karleuša bile je gost emisije "Da se ne lažemo" na Informer TV gde je bez dlake na jeziku govorila o aktuelnim zbivanjima u zemlji.
U fabrici Fijat-Krajsler automobili Srbija u Kragujevcu, koja je u sastavu Stelantisa, proizvedeni su prvi probni primerci električnog automobila citroen C3.
Neprihvatljiv broj igrača Partizana je podbacio kada je bilo najvažnije, kada se klub borio za novi plasman u plej-of Evrolige. Sada taj cilj može da bude ispunjen samo u teoriji, pošto crno-beli moraju da se oslone na matematiku, odnosno rezultate drugih ekipa kako bi se eventualno domogli makar jedne od pozicija koja im omogućava nastavak takmičenja.
Supruga reprezentativca Brazila i fudbalera Pari Sen Žermena, Markosa Koree, poznatijeg kao Markinjos, doživela je spontani pobačaj, a o tome je javnost obavestila putem društvenih mreža.
Trener madridskog Reala Karlo Anćeloti sledeće srede izlazi pred sud u Madridu, gde će mu se suditi zbog optužbi za poresku prevaru. Tužilaštvo zahteva kaznu od četiri godine i devet meseci zatvora.
Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20 časova u "Beogradskoj areni" dočekuju Real Madrid u okviru 32. kola Evrolige. Duel može odlučiti sudbinu crveno-belih u borbi za plej-of.
Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin i predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan razgovarali su telefonom o situaciji u Ukrajini, obnovi Crnomorske inicijative, rezultatima rusko-američkih pregovora u Rijadu i drugim aktuelnim pitanjima, saopštio je Kremlj.
Najmanje 10 osoba je poginulo kada se džamija srušila u Mandalaju zbog zemljotresa koji je pogodio Mjanmar, objavila je lokalna medijska kuća "Khit Thit". Američki geološki zavod (USGS) saopštio je da očekuje da bude na hiljade smrtnih slučajeva, preneo je Skaj njuz.
Kijevski režim nastavio sa napadima na rusku energetsku infrastrukturu i izveo dvostruki napad na gasnu stanicu "Sudža", saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Dramatični snimci sa aerodroma u gradu Mandalaj u Mjanmaru u trenutku kada je ovu oblast pogodio razorni zemljotres od 7,7 stepeni po Rihterovoj skali!
Najmanje dve osobe su poginula, a 43 radnika ostala su zarobljena u neboderu u Bangkoku nakon zemljotresa koji je pogodio Mjanmar. Premijerka Tajlanda Paetongtarn Šinavatra proglasila je danas vanredno stanje u tajlandskoj prestonici.
U nedelju, 30. marta, u dva termina, odnosno od 17.30 i od 20 časova u okviru 22. Beogradskog festivala igre na programu je predstava MOS, grčke koreografkinje Joane Paraskevopulu.
Pozorište lutaka “Pinokio” će u utorak 01. aprila proslaviti 53. rođendan i ovaj dan posvetiti nedavno preminulom osnivaču Pozorišta-Živomiru Jokoviću. Živomir Joković je kao glumac, reditelj, pisac, menadžer i upravnik radio na razvoju lutkarstva i postavio temelje za sve ono što jeste i danas predstavlja Pozorište lutaka „Pinokio“.
Nova knjiga o životu kraljevske porodice otkrila nam je da princ Vilijam, kao i njegov otac Čarls zna da bude svadljiv, a Kejt Midlton navodno ume da se nosi s tim.
Pevačica Viki Miljković danas je na svom Instagram profilu obavestila javnost da je preminuo njen rođeni brat Vladica Miljković, koji je široj javnosti bio poznat ne samo kao njen brat, već i kao neko ko je spasio komšinicu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar