Teško nasilje u osnovnoj školi! Dečaku slomili nos dok su "odmeravali snage", ovo nije prvi slučaj!
Podeli vest
Učenik Osnovne škole ”Vuko Jovović” u Danilovgradu, zadobio je teške povrede nosa u tuči koja je prekjuče organizovana u blizini školskog dvorišta.
Mirjana Keković, direktorka ove osnovne škole, za medije u Crnoj Gori rekla je da su za vreme velikog odmora učenici napustili školsko dvorište bez dozvole, te da su se, prema njihovim izjavama, ranije dogovorili da „odmere snage”. Ona podseća da đaci te škole nemaju dozvolu da se udaljavaju previše od škole za vreme odmora.
Osmogodišnjak koji je nedavno tokom nastave napao svog vršnjaka, a potom i učiteljicu u osnovnoj školi "14. oktobar" u beogradskoj opštini Rakovica, sada bi trebalo da krene na "onlajn" nastavu, rekao je otac napadnutog dečaka Miroslav.
U Osnovnoj školi "14. oktobar", u beogradskoj opštini Rakovica, u četvrtak je učenik drugog razreda više puta, iz sve snage, u predelu grudi, udario dečaka iz odeljenja izazvavši mu kontuziju grudnog koša.
05.04.2025
15:54
Prema rečima direktorke, mladići su započeli tuču u kojoj je jedan od njih zadobio teške povrede nosa, te najavljuje da će na današnjoj sednici Nastavničkog veća učenik, koji je povredio druga, biti predložen za najstrožu vaspitnu meru.
-Na osnovu informacije koju sam dobila kasnije od majke ovog učenika, on je vraćen kući, sanirane su mu povrede do ponedeljka, kada će na nosu imati neku intervenciju i nakon toga isti dan biti otpušten kući. Po saznanju, odmah sam obavestila Odeljenje bezbednosti Danilovgrad i podnela prijavu o pomenutom događaju, a zatim su obavešteni roditelji učenika i Centar za socijalni rad- navela je ona.
Keković je saopštila da ova škola ima formiran tim za prevenciju nasilja, koji čine članovi uprave škole, pedagoško psihološke službe i sve odeljenske starešine.
Vršnjačko nasilje postalo je ozbiljan društveni problem u poslednjim decenijam, a ono često ima duboke emocionalne, psihološke i fizičke posledice za žrtve, tvrde stručnjaci za Informer.
Stefan Jovanović iz Kragujevca brutalno je pretučen kao maturant u kafiću ispred škole 2013. godine, a teške zdravstvene posledice oseća i danas, čak 12 godina nakon napada.
10.03.2025
19:17
Oni imaju obavezu da redovno održavaju radionice ili predavanja na temu svih oblika nasilja, a zahvaljujući, kako navodi, odličnoj saradnji sa Upravom policije i Centrom za socijalni rad imaju organizovana i predavanja njihovih stručnjaka u školi.
Foto: Shutterstock
Ilustracija
Dugi nasilnički slučaj
Prethodni je registrovan nedavno kada je dečak zadobio povrede od udaraca starijih đaka. Lekar je, prema informacijama, utvrdio da ima mnogobrojne hematome u predelu obe natkolenice i potkolenice.
Jedan roditelj ispričao je da dete ima zdravstvene posledice zbog tog incidenta i da nisu zadovoljni kako je uprava reagovala, te da nisu stvoreni uslovi da se dečak vrati u školu. Roditelj navodi da su učestali slučajevi vršnjačkog nasilja u školi, da postoje problemi koji se ne rešavaju…
Direktorka škole, odbacila je sve optužbe i rekla da nije tačno da u ovom slučaju nisu reagovali kako treba. Ona je rekla da je celi kolektiv veoma posvećen i da imaju roditeljski odnos prema učenicima.
Keković je istakla da je učesnicima ovog događaja izrečena vaspitna mera, a sednica Odeljenskog veća je zakazana kasnije od datuma odvijanja događaja, jer su zbog opsežne procedure i izveštaja Centra za socijalni rad morali da čekaju i da je to potrajalo. Direktorka kaže da se bore protiv vršnjačkog nasilja, te da ,,analiziraju i najmanji uvredljiv pogled, a kamoli što drugo, i da vrlo često rade posao porodice“.
“Decu zbilja ne možemo vezati u školi, kako bismo sprečili eventualne konflikte, ali možemo i moramo brzo reagovati i učiniti sve što je u našoj nadležnosti. A nadležnosti su upravo jako male i ograničavajuće. Naša želja je da nikad ne bude problema, ali da je u školi sa više od 1.000 učenika u savremenom dobu realnost drugačija”, istakla je ona.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osmogodišnjak koji je nedavno tokom nastave napao svog vršnjaka, a potom i učiteljicu u osnovnoj školi "14. oktobar" u beogradskoj opštini Rakovica, sada bi trebalo da krene na "onlajn" nastavu, rekao je otac napadnutog dečaka Miroslav.
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.
U regionu se najavljuje osnivanje novih crkvenih frakcija, sa ciljem da se novonastale zajednice otuđe od Srpske pravoslavne crkve, a analitičari upozoravaju na veliku opasnost.
M.J.R.M, viši savetnik i rukovodilac grupe za informacione tehnologije u Visokom savetu tužilaštva Branka Stamenkovića, za koga je otkriveno da je bio blizak prijatelj sa likvidiranim Živkom Bakićem, zloupotrebio je svoju poziciju u privatne svrhe, kako bi se obračunao sa svojom komšinicom.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Sada već bivša učesnica Exatlona Srbija Amela Melegi u specijalnoj emisiji na televiziji Informer priznala je da je za nju Boško Marinković idealan muškarac.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Na domaćem tržištu automobila primećuje se jasan trend: sve veći broj Srba odlučuje se da proda svoj stari automobil ili ga ponudi u zamenu uz doplatu kako bi kupio polovnu "dačiju sandero".
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
Odnosi Rusije sa zemljama Evropske unije mogu se obnavljati tek nakon što Brisel ukine sve antiruske odluke i nadoknadi štetu nanetu Rusiji, poručio je sociolog iz Donjecka Jevgenij Kopatko.
Rusija je pokazala da može da zbriše Berlin i Varšavu za nekoliko minuta, izjavio je ukrajinski ekspert Vitalij Portnikov, govoreći o ruskom udaru sistemom „Orešnik“ i poruci koju je taj napad, po njegovim rečima, bio namenjen da pošalje Evropi.
Administracija predsednika SAD Donalda Trampa odlaže mogući vojni udar na Iran kako bi u međuvremenu povećala američko vojno prisustvo na Bliskom istoku, prenose američki mediji bliski Beloj kući.
Ukrajinske kompanije suočavaju se sa milijardama evra dugova koje više nisu u stanju da redovno otplaćuju, piše nemački list Handelsblat. Evropski kreditori, koji su do sada pokazivali razumevanje zbog rata, sve češće najavljuju da će početi da naplaćuju potraživanja.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Jugoslovenska glumica Edita Majić napustila je blistavu glumačku karijeru kako bi se zamonašila, a potom potpuno povukla iz sveta i postala pustinjakinja, živeći u samoći na nepoznatoj lokaciji.
Emilija Klark, zvezda serije "Igre prestola", otkrila je da je tokom snimanja nove serije "Ponies" povredila rebro, i to dok je snimala eksplicitnu scenu.
Kejt Midlton počastila je danas ljubitelje mode još jednim sjajnim modnim izdanjem, u znaku crvene boje. Ugostila je u Vindzoru englesku žensku ragbi reprezentaciju kako bi proslavili trijumf na Svetskom prvenstvu prošle jeseni.
Spajs patrolira područjem Arktičkog nacionalnog parka, gde sneg pada i do osam meseci godišnje, a zimi dan traje svega šest sati. Otkrio je kako preživljava u tim ekstremnim uslovima.
Sočan i mekan kolač sa makom predstavlja pravu rapsodiju ukusa. Ovaj kolač je prava riznica zdravlja, a rogač mu daje poseban ukus koji se ne zaboravlja.
Salata sa pirinčem je jedna od onih za koju se uvek traže kašika više. Lagana, kremasta i osvežavajuća, a dovoljno zasitna je savršen prilog uz pečenje.
Crnogorski pevač Bojan Tomović pružio je podršku Ani Bekuti nakon što je tokom koncerta u Čačku doživela incident - blokaderi su gađali pevačicu i članove njenog benda grudvama i ledenicama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar