"Pamtiću tvoju ljubav i vedrinu"! Manekenka Manda Popović dala čitulju Branu Mićunoviću!
Maja Zvicer, najbolja drugarica Brane Mićunovića (71), oprostila se statusima na Instagramu od Brane Mićunovića.
21.04.2024
19:59
Aleksandar Jovanović Cile
Vesti
Jednogodišnji pomen Branislavu Brani Mićunoviću održan je juče, a javnost ga pamti kao gospodara iz senke organizovanog kriminala.
Branislav Brano Mićunović, crnogorski biznismen sa dugom i kontroverznom biografijom, često je dovođen u vezu sa podzemljem Balkana, a bezbednosne službe regiona godinama su pratile njegov uticaj u svetu organizovanog kriminala.
Foto: informer
Iako je do kraja života negirao bilo kakvu povezanost sa kriminalnim aktivnostima, brojni operativni podaci ukazuju na to da je upravo on imao ključnu ulogu u pokretanju sukoba između škaljarskog i kavačkog klana.
Prema informacijama iz dokumenata srpskih bezbednosnih službi, Mićunović je označen kao organizator krađe 200 kilograma kokaina iz štek stana u Valensiji 2014. godine.
Taj krađa kokaina je, podsetimo, pokrenula niz krvavih sukoba između dve frakcije nekada jedinstvenog kotorskog klana – škaljaraca, koje je predvodio Jovan Vukotić i kavčana na čelu sa Radojem Zvicerom i Slobodanom Kašćelanom.
Foto: Shutterstock/MUP Srbije/privatna arhiva
Kavački klan je navodno planirao da bez znanja ostatka grupe proda drogu, ali su škaljarci došli do informacije i preduhitrili ih, preuzimajući tovar. Upravo se u tom zapletu, kako navode izvori bezbednosnih struktura, pojavljuje Mićunović, koji je osumnjičen da je celu akciju koordinisao i time izazvao dugogodišnji rat u kriminalnim krugovima Balkana.
Veze koje je Mićunović godinama gradio sa ključnim akterima podzemlja bile su široke i duboko ukorenjene. Tokom dvehiljaditih, prema istim podacima, sarađivao je sa Naserom Orićem, a kasnije i sa Darkom Šarićem, kojem je pomogao da se skloni tokom bekstva od zakona i da nesmetano organizuje šverc kokaina preko Crne Gore.
Foto: Zoran Sinko
Darko Šarić je bio u bliskim odnosima sa Branislavom Branom Mićunovićem u julu 2011. godine na suđenju u Beogradu kriminalnoj grupi narko bosa Darka Šarića koji je tada bio u bekstvu. Tužilaštvo za organizovani kriminal u jednom od zahteva kojim je od suda svojevremeno tražilo dozvolu za prisluškivanje odbeglog Šarića, navelo tada da je on u bliskim odnosima sa Branom Mićunovićem. Tužilaštvo je Mićunovića u tom zahevu označilo kao organizatora šverca droge i cigareta u međunarodnim razmerama. Taj zahtev tužilaštva predstavljen je na suđenju Šarićevoj grupi na kome je sud preslušavao snimke presretnutih razgovora između pripadnika Šarićeve grupe.
Zbog bliskosti sa Kavčanima, Mićunović je, prema nekim podacima, 2017. godine dospeo na metu škaljarskog klana. U istim izveštajima navodi se da je pokušao da potpuno eliminiše škaljarsku grupu i ponovo aktivira mrežu Darka Šarića, koja bi nastavila saradnju sa Kavčanima.
Time je dodatno produbio sukobe među klanovima, ali i učvrstio svoj status kao nekoga ko povlači konce iz senke.
Nakon smrti Branislava Brane Mićunovića jednu od najvećih čitulja dala je izvesna maja Zvicer koja je i objavljivala i komentarisala njihove zajedničke fotografije na kojima su veoma prisni.
- Brani sam bila kao sestra. Dve decenije smo bili jedna kuća. Izuzetno me bole natpisi "Zagrljeni, pogledajte kakva je to bliskost". Objasniću ljudima koji to ne razumeju. To je bliskost brata i sestre, jer me je on mnogo voleo, kao i ja njega. Otišao je veliki čovek i legenda. Naši bliski prijatelji znaju i onaj ko treba zna. Konkretno cela Crna Gora zna, ali čim vide žensko odmah pomisle... Toliko ružnih komenatara bez ikakve potrebe - istakla je tada Maja Zvicer.
Maja Zvicer, iako u medijima spominjana kao član porodice Radoja Zvičera, vođe kavačkog klana, demantovala je to i rekla da nisu u krvom srodtvu, već da je ona samo dobra prijateljica Radojeve žene, Tamare Zvicer.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderski propagandista Branko Čečen potvrđuje da je antisrpsko glasilo "N1" pravi organizator blokada, protesta i nasilja u Srbiji.
15.04.2026
23:44
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac obrušio se svim silama na Pokret slobodnih građana (PSG), na čijem je čelu okoreli opozicionar Pavle Grbović.
15.04.2026
22:21
Opozicioni mediji, predvođeni "Novom", mesecima vode kampanju protiv ministra kulture Nikole Selakovića, a u vezi sa montiranom aferom "Generalštab".
15.04.2026
22:45
Lider Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislav Šešelj komentarisao je izjavu zamenika predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrija Medvedeva da su fabrike dronova po Evropi legitimne ruske mete.
15.04.2026
21:32
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se povodom tragedije u Turskoj.
15.04.2026
19:42
Bivša učesnica najvećeg sportskog rijalitija "Exatlon" Tijana Jović, od danas vodi Info vesti na Informer televiziji.
15.04.2026
09:08
Velibor Stević, pukovnik u penziji i Dragana Milenković, novinar Informera gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju u Ormuskom moreuzu.
14.04.2026
13:57
Na Informer TV počelo je Veliko vaskršnje veselje, koje ne smete da propustite.
12.04.2026
18:40
Večeras, s početkom u 18 časova na TV Informer emitovaće se Veliko vaskršnje veselje, ne propustite!
12.04.2026
12:27
Turista iz Srbije koji je za Vaskrs boravio u Grčkoj doživeo je neprijatnost zbog nepropisnog parkiranja, pa je tako ostao bez tablica i dokumenata, uz kaznu od 30 evra.
15.04.2026
17:00
U Beogradu je uspešno rešeno stambeno pitanje za deset izbegličkih porodica, čime je, nakon više od decenije čekanja, okončan jedan od najvećih životnih izazova sa kojima su se one suočavale.
15.04.2026
19:38
Parastasom i polaganjem venaca na spomen ploču na Sarića Osoju u Užicu obeležena je 85. godišnjica od herojske odbrane u aprilskom ratu 1941. godine.
15.04.2026
17:58
Doktorka Jelena Đenadić, specijalista opšte hirurgije iz Šapca trčaće u subotu na Beogradskom maratonu. Kilometre u polumaratonskoj trci "prodaje" u humanitarne svrhe da bi pomogla šabačkom udruženju obolelih od multiple skleroze.
15.04.2026
17:28
Subotica i njeni građani s ponosom se sećaju dr Artura Munka, jednog od spasilaca putnika čuvenog "Titanika", koji je potonuo na današmji dan pre 114 godina.
15.04.2026
17:09
Američka administracija demantovala je navode da je formalno zatražila produženje dvonedeljnog primirja sa Iranom, ističući da su pregovori i dalje u toku i da postoji optimizam u vezi sa mogućim sporazumom.
15.04.2026
22:30
Pentagon ubrzano razrađuje planove za moguću vojnu operaciju na Kubi, u slučaju da američki predsednik Donald Tramp izda naredbu za intervenciju, prenose američki mediji.
15.04.2026
22:00
Rusija je spremna da ponovo razmotri predlog o skladištenju iranskog obogaćenog uranijuma na svojoj teritoriji, ukoliko za to postoji interesovanje svih strana, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
15.04.2026
21:30
Američka vojska iscrpela je zalihe novih preciznih udarnih raketa PrSM na početku operacija protiv Irana, kada su prvi put borbeno upotrebljene za napade na ciljeve duboko u teritoriji iz Persijskog zaliva.
15.04.2026
20:30
Husein Čokić, najstariji bosanskohercegovački glumac, preminuo je juče, 14. aprila, u 96. godini u Puli, ostavivši za sobom bogatu i značajnu umetničku karijeru.
15.04.2026
22:55
Večeras je na Informer TV emitovana 33. epizoda ruske serije "Katarina Velika", a u ovom tekstu vam donosimo rekapitulaciju radnje.
15.04.2026
22:30
"Širom zatvorenih očiju" Stenlija Kjubrika jedan je od najkontroverznijih filmova svih vremena koji je prepun erotskih scena.
15.04.2026
16:20
Nekadašnja voditeljka Dnevnika RTS Dušanka Kalanj, važila je za jednu od najlepših žena bivše Jugoslavije.
15.04.2026
15:13
Glumci Bekim Fehmiu i Branka Petrić upoznali su se krajem pedesetih godina 20. veka na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu.
15.04.2026
14:15
Ove mačke su svojim neobičnim pričama osvojile pažnju sveta i postale deo istorije.
15.04.2026
21:40
Uz lekove, jutarnja kafa može imati ozbiljne posledice po vašu terapiju.
15.04.2026
19:40
Zamija nije samo ukras, već biljka koja prema verovanjima privlači sreću i bogatstvo.
15.04.2026
15:40
Postizanje luksuznog stila ne mora biti skupo ključno je pažljivo biranje komada i detalja koji podižu vaš izgled.
15.04.2026
22:20
Princes krofne su poslastica koja deluje zahtevno, ali uz pravi recept može biti jednostavna i prelepa.
15.04.2026
21:00
Majka rijaliti učesnika Uroša Stanića podnela je tužbu protiv Stanije Dobrojević zbog fizičkog napada na njenog sina.
15.04.2026
22:24
Pevačica Marija Mara Stojanović progovorila je o odnosu koji je imala sa Sašom Popovićem, i toples fotografijama zbog kojih je gotovo izbačena iz Granda.
15.04.2026
21:53
Snežana Babić Sneki je otkrila da joj je razvod od biznismena sa kojim je bila u braku sedam godina veoma teško pao.
15.04.2026
21:22
Otac učesnice rijalitija "Elita" Maje Marinković Radomir Marinković Taki otvoreno je govorio o ćerkinom emotivnom životu, ali i starleti Staniji Dobrojević.
15.04.2026
20:53
Starleta Nataša Šavija danas je objavila snimak na Instagramu na kom se vidi da je posle dve operacije uspela da povrati stari izgled.
15.04.2026
20:24
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar