Obeležen Dan Žandarmerije - Ministar Ivica Dačić: Vi ste savremeni čuvari bezbednosti i dostojanstva Republike Srbije
Podeli vest
Uoči jednog od najvećih praznika Vidovdana u Bazi Ronilačke jedinice u Novom Beogradu, obeležen je Dan Žandarmerije. Proslavi je prisutvovao vrh MUP na čelu sa minstrom Ivicom Dačićem.
Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, tom prilikom poručio je da su pripadnici ove elitne jedinice čvrst garant naše unutrašnje bezbednosti i stabilnosti i da će tako ostati uvek, i u narednim danima i godinama.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je danas na obeležavanju Dana Žandarmerije u bazi Ronilačke jedinice da su pripadnici ove jedinice ključni deo misije naše države u očuvanju njene nezavisnosti i stabilnosti, na koje je Srbija ponosna.
Ministar unutrašnjih poslova Bratislav Gašić povodom Dana Žandarmerije i njihove slave Vidovdana poručio je danas u Odredu Žandarmerije u Кraljevu da su pripadnici ove elitne jedinice jedan od najvažnijih stubova u sistemu bezbednosti naše zemlje.
28.06.2023
17:29
"Čast mi je da vam se obratim danas, uoči Vidovdana, Dana i slave Žandarmerije Republike Srbije. Dana koji zauzima posebno mesto u svesti i srcu srpskog naroda, ne samo kao istorijski datum, već dan koji sabira u sebi vekove borbe, stradanja, ponosa i odlučnosti, za slobodu, za čast, za otadžbinu. Zato nije slučajno što je baš Vidovdan dan vaše jedinice. Jer ono što su za naš narod značili kosovski junaci, to danas predstavljate vi, savremeni čuvari bezbednosti i dostojanstva Republike Srbije", rekao je ministar Ivica Dačić, koji je zajedno sa generalom policije, direktorom policije Draganom Vasiljevićem prisustvovao obeležavanju Dana Žandarmerije u Bazi Ronilačke jedinice u Novom Beogradu.
"Gde je teško, vi idete. Gde nema rešenja, vi stvarate prostor da narod mirno živi, da zakon važi za sve, a Srbija bude stabilna. I zato danas, osim što govorimo o uspehu ove jedinice, govorimo i o nečemu mnogo dubljem. Danas govorimo o onima kojih više nema među nama. O pripadnicima Žandarmerije koji su živote položili na oltar bezbednosti. O ljudima koji nisu postali brojevi ni statistika, već vaši večni saborci i heroji. Njihova imena se ne brišu iz sećanja. Njihova žrtva se ne zaboravlja. Ne zaboravljamo ni one koji su teško ranjeni, trajno povređeni, koji su ostavili deo sebe i svoje snage za mir koji mnogi danas uzimaju zdravo za gotovo", naglasio je Dačić.
Civil A. Đ. (54) iz civilnog kluba Srpska Žandarmerija, izgubio je život prilikom ronjenja u petak, 30.maja u akvatorijumu u blizini ostrva Mamula na ulazu u zaliv Boke Kotorske.
02.06.2025
18:04
Foto: Ivica Dačić na obeležavanju Dana Žandarmerije/ MUP Srbije
Takođe, ministar je dodao da je Žandarmerija jedna porodica u kojoj njeni pripadnici čuvaju jedni druge, kao i da bratstvo u službi ne prestaje kada se služba završi.
"I zato želim da vam poručim da država računa na vas, ponosi se vama i stoji iza vas. Nastavićemo sa opremanjem vaše jedinice, unapređenjem radnih i egzistencijalnih uslova, kako biste efikasno i bezbedno izvršavali svoje zadatke. I to nije samo obećanje, već obaveza. Ne može Srbija biti sigurna ako vi niste sigurni. To je suština", naglasio je Ivica Dačić, zahvalivši pripadnicima Žandarmerije što služe Srbiji i što su, kako je istakao, čvrst garant naše unutrašnje bezbednosti i stabilnosti.
"Zato, uoči Vidovdana, sa iskrenim poštovanjem čestitam Dan i slavu Žandarmerije", poručio je Dačić.
Komandant Žandarmerije Saša Kosović zahvalio je na podršci ministru unutrašnjih poslova, direktoru policije i njihovim saradnicima na svemu što su učinili kako bi se poboljšao opšti materijalni status ove jedinice i njenih pripadnika.
"Žandarmerija je uvek bila i ostala stub bezbednosti i garant reda i mira i uvek spremna da odgovori na svaki izazov", naglasio je komandant Kosović i dodao da su međusobno jedinstvo i osećaj pripadnosti jedinici najveći kvaliteti i snaga Žandarmerije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poručio je danas na obeležavanju Dana Žandarmerije u bazi Ronilačke jedinice da su pripadnici ove jedinice ključni deo misije naše države u očuvanju njene nezavisnosti i stabilnosti, na koje je Srbija ponosna.
Energetski troškovi zemalja Evropske unije zbog rata koji su Sjedinjene Američke Države i Izrael pokrenuli protiv Irana dostigli su 24 milijarde evra od početka sukoba, izjavio je evropski komesar za energetiku Dan Jergensen.
Srbiji nisu ukinuti novčani fondovi EU za finansiranje budućih projekata - iako su mnogi "blokaderi iz redova opozicije" agitovali da se dotok novca prekine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je Dan Vojske Srbije ministru odbrane Bratislavu Gašiću, načelniku Generalštaba Milanu Mojsiloviću i svim pripadnicima Vojske Srbije, saopšteno je iz Kabineta predsednika Republike.
Pobeda Rumena Radeva u Bugarskoj odmah je otvorila mnogo šire pitanje od same smene vlasti u Sofiji. U evropskim političkim krugovima sada se sve više govori o tome da li bi Bugarska mogla da krene putem kojim je već krenula Mađarska išla tokom vlasti Viktora Orbana.
Korpus garde islamske revolucije objavio je operaciju zaplene kontejnerskih brodova za koje tvrdi da su pokušali da probiju iransku blokadu Ormuskog moreuza, jednog od najvažnijih pomorskih pravaca na svetu.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Ministar mornarice Sjedinjenih Američkih Država Džon Felan podneo je ostavku, saopštio je Pentagon, navodeći da njegova smena stupa na snagu odmah, u trenutku dok Vašington nastavlja blokadu Irana.
Prve reakcije na biografski film "Majkl" nakon premijere u Los Anđeles izazvale su buru na društvenim mrežama, a pojedini kritičari već ga porede sa "člankom na Vikipediji" zbog nedostatka dubine.
Treća sezona serije "Wednesday" zvanično je ušla u produkciju, a prvi kadrovi već su zaintrigirali fanove širom sveta i nagovestili nove mračne avanture Srede Adams.
Isprobajte lepinjice pripremljene na starinski način, onako kako su ih nekada pravile naše bake. Mekane, tople i punog mirisa, odlične su i same, ali i uz razne dodatke po želji.
Pevačica Ema Radujko je u intervjuu za Informer progovorila o prijateljstvima na estradi, pa otkrila kakve emocije ima prema Anastasiji Ražnatović i Teodori Džehverović.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar