Trojica Nišlija - Miljan M. poznatiji pod nadimkom Hitri i njegovi prijatelji ''Makedonče'' i ''Mali Kosta'' ubijeni su u Ekvadoru u nedelju, a sa njima i jedan Hrvat.
U okviru istrage kontaktirane su ambasade Srbije i Bugarske kako bi zatražili izveštaj o eventualnom krivičnom dosijeu, kao i izveštaj o njihom ulasku u Boliviju.
Nišlija Miljan M. zvani Hitri i njegovi prijatelji poznati po nadimcima “Makedonče” i “Mali Kosta” kao i jedan hrvatski državljanin, prema nezvaničnim informacijama, stradali su nedelju u Južnoj Americi.
Osam osoba je poginulo, a dve su ranjene kada je grupa naoružanih ljudi otvorila vatru na gomilu ispred noćnog kluba u gradu na jugozapadu Ekvadora, saopštila je danas policija.
10.08.2025
21:55
Foto: printscreen ABI
Mesto ubistva u Boliviji
Policijska istraga napreduje u identifikaciji trećeg tela pronađenog na istoj lokaciji, piše ovaj list.
Kako se dalje navodi, obdukcija koja je u sredu obavljena u sudskoj mrtvačnici Pampa de la Isla, koju je izvršio Institut za forenzička istraživanja, utvdila je da je jedna od žrtava preminula od prostrelne rane u glavu.
Surovo im presudili
Druga dva muškarca su mučeni i prebijeni nasmrt, a surove ubice su im presudile udarcima čekićima i bejzbol palicama u glavu.
Brutalnost kojom je zločin počinjen navodi policiju na sumnju da je u pitanju obračun, moguće povezan sa transnacionalnim ilegalnim aktivnostima iako za sada nijedna hipoteza nije isključena.
Foto: printscreen
Zapakovana tela u kese
Uhapšene četiri osobe
Tužilac Astilja je kazao da su uhapšene četiri osobe, uključujući i taksistu koji je navodno prevozio neke od žrtava i navodne počinioce.
Tokom racija policajci su zaplenili dva vozila od kojih je jedno prevozilo municiju kalibra 9 milimetara i prikupili snimke sa bezbednosnih kamera sa tog područja kako bi rekonstruisali događaje koji su prethodili ubistvu i one nakon zločina.
Kuća pod istragom
Kuća u naselju Petrolero Norte, gde su tela pronađena, takođe je pod pažljivom istragom.
Pretpostavlja se da je to bilo mesto njihovog zarobljavanja i pogubljenja, mada policija nije isključila mogućnost da su pokojnici transportovani iz drugog dela grada, prenosi EL Deber.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Delegacija od 14 blokadera, koju čini njih šest iz Niša, četiri iz Novog Pazara i četiri iz Novog Sada, dok oni iz Beograda nisu hteli da učestvuju, otputovala je danas letom preko Minhena u Brisel kako bi u Evropskom parlamentu blatila sopstvenu zemlju, saznaje Informer.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević oštro je danas u Kolegijumu komentarisao jučerašnji "nastup" propale glumice Jelene Stupljanin na protestu, kako je rekao, šatro poljoprivrednika u Mrčajevcima, a potom otkrio ko je ona u stvari.
Nekadašnja pomoćnica direktora Uprave za sprečavanje pranja novca Danijela Maletić gostovala je u "Utisku nedelje" i to iskoristila da pljuje vlast i predstavi se kao "žrtva režima", iako njena prošlost govori sasvim suprotno od toga.
Prilog televizije N1 o razgovoru predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa građankom iz Bora izazvao je buru na društvenim mrežama, gde brojni korisnici tvrde da je emitovani materijal montiran tako da potpuno menja sliku događaja.
U jeku političkih tenzija i pokušaja dela opozicije da kroz ulične pritiske oslabi državnu politiku, zanimljivo priznanje stiglo je upravo iz redova medija pod kontrolom Dragana Šolaka.
U nedostatku ideja, programa, bilo čega, bednici iz opozicije su prinuđeni da se služe smešnim obmanama, spinovima, i jeftinim, lako proverivim lažima.
Sanja Kalinović je odjednom napustila postolje, pa je razgovor između ženskih učesnika momentalno zanemeo. Tada je krenula bizarna svađa o kojoj će se dugo pričati i to zato što je nasmejala sve prisutne.
Iskusan je rijaliti igrač Aleksa Erski, a u emisiji Druga strana Exatlona otkrio je da je u Bugarskoj prava zvezda pošto je u pobedio u jednom tamošnjem šouu.
Prethodne sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam da li je rektor Vladan Đokić i dalje poželjan za studente blokadere, kako van reflektora izgleda voditeljka Maja Nikolić, da li je političarka u pokušaju Biljana Đorđević uspela da sebe predstavi kao "ženu iz naroda", kuda šetaju najpoznatiji najbolji drugari naše javne scene - Čedomir Jovanović i Aleksandar Kos…
Narodni poslanik Nebojša Bakarec i državni sekretar Adam Šukalo gostujući u Info jutru komentarisali su sinoćni napad na sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu.
Meksičke snage bezbednosti ubile su šefa narko-kartela Nemesija Rubena Osegueru Servantesa, El Menča, nakon čega je širom zemlje nastao haos. Ambasada Republike Srbije u Meksiku ističe da se naši državljani nisu javljali povodom ovog incidenta.
Srbija je u 2025. godini imala veći izvoz nego uvoz mleka i mlečnih proizvoda, pokazuju zvanični podaci Ministarstva poljoprivrede. To jasno pokazuje da poljoprivrednici zgubidani šire laži i ubeđuju narod da svoje mleko prosipaju, jer se masovno uvozi.
Korisnica TikToka Marija, objavila je na svom profilu računicu da li se uopšte isplati biti dostavljač u Beogradu, jer za 10 sati rada prosečna dnevnica iznosi oko 60 evra. Međutim, troškovi "jedu" profit.
Izgradnjom brze pruge Beograd-Budimpešta pa dalje do Beča napravljena je istorijska prekretnica u saobraćajnom povezivanju Srbije sa Centralnom Evropom.
Vašington želi da Kijev postigne mirovni sporazum do leta kako bi predsednik SAD Donald Tramp 4. jula mogao da objavi velike poslovne sporazume, izjavio je penzionisani general Ben Hodžis.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je da se na granicama njegove zemlje formira "oklopna pesnica" usmerena ka istoku, upozorivši da „naslednici nacista ponovo pokušavaju da pripreme udar“.
Evropski parlament danas je suspendovao trgovinski sporazum EU i SAD iz 2025. godine, uz obrazloženje da su potezi administracije predsednika Donalda Trampa doveli u pitanje njegovu pravnu održivost.
Evropska unija danas nije uspela da usvoji novi, 20. paket sankcija Rusiji niti da odobri veliku pozajmicu Ukrajini, zbog protivljenja Mađarske, izjavila je u Briselu šefica evropske diplomatije Kaja Kalas.
Dragan Nikolić, Ljubiša Samardžić, Žarko Laušević, Igor Pervić i Nebojša Bakočević svojim šarmom, izgledom i ulogama na ekranu ostavili su neizbrisiv trag i u svoje vreme važili za najpoželjnije muškarce.
Slatka devojčica tamne kose sa šiškama, koja nas prodorno gleda sa fotografije iz pasoša, zapravo je jedna od najlepših i najzapaženijih srpskih glumica, Teodora Bjelica.
Glumac Jovo Maksić osvojio je prestižnu nagradu "Tatjana Lukjanova" na proslavi 79 godina Beogradskog dramskog pozorišta i u dirljivom govoru istakao uticaj Milene Dravić na svoj glumački put.
Jutjuber Bogdan Ilić, poznatiji kao Baka Prase, progovorio je o optužbama za pedofiliju, ali i o promociji kocke, od koje navodno zarađuje 50.000 evra mesečno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar