Veselin Vesko Božović (36) iz Bijelog Polja, koji je svojevremeno bio član obezbeđenja firme "Interspid", čiji je vlasnik bio Vladan Kovačević Tref, ubijen je pre tačno 23 godine u beogradskom naselju Žarkovo.
Njegova nevenčana supruga Snežana Mitrović je tom prilikom teško ranjena, dok je četvorogodišnji sin Boris zadobio lakše povrede. Za ovo ubistvo bila je optužena "rakovička grupa", ali je tužilac odustao od optužnice, tako da je ta likvidacija do danas ostala zvanično nerasvetljena.
Bijelopoljac i njegova supruga teško su ranjeni tog 6. septembra 2002, oko 21 čas, na uglu Trgovačke i Ulice Josipa Debeljaka. Dvojica napadača iz "audija", bez registarskih oznaka, prišli su im na semaforu i ispalili iz "kalašnjikova" više hitaca na crni džip "mercedes M55" bosanskih tablica, koji je vozio Božović, i sivi "BMW X5" u kom je bila Snežana sa dečakom. Veselin je preminuo posle par dana u Urgentnom centru.
Vođe "rakovičana" Nebojša Stojković Stojke, Dragan Savović Savke i Nenad Perić Perke uhapšeni su u vreme akcije "Sablja" i tada su priznali u policiji ubistvo Božovića, kao i Miroslava Sekulića nepunih godinu dana ranije. Međutim, u istražnom postupku i na suđenju odlučili su da se brane ćutanjem.
Foto: Društvene mreže
Nebojša Stojković Stojke
U međuvremenu, Ustavni sud oglasio je neustavnim neke mere donete za vreme vanrednog stanja, koje je uvedeno posle ubistva premijera Zorana Đinđića, pa je Okružni sud u septembru 2004. iz spisa izdvojio zapisnike sa saslušanja u policiji.
Suđenje je nastavljeno, ali je postupajući zamenik okružnog javnog tužioca u februaru 2006. obavestio sud da odustaje od optužnice da je Stojković zajedno sa Savovićem ubio Miroslava Sekulića, kao i da su sva trojica ubili Božovića.
Kontroverzni Crnogorac je pre likvidacije bio dobro poznat policiji. Na njega je takođe pokušan atentat i 1. aprila 2000. na Čukaričkoj padini. Dok je sedeo u "audiju", dvojica napadača ispalili su na njega osam hitaca iz pištolja CZ i pogodili ga u nogu i stomak.
Kidnapovan iz autobusa!
Ponovo je bio u žiži javnosti 23. novembra 2000. kada je na spektakularan način "kidnapovan" iz autobusa u kojem su ga dvojica policajaca sprovodila za Bijelo Polje, gde se teretio za pokušaj ubistva.
Četvorica putnika autobusa "Niš ekspresa", koji je vozio na liniji Subotica - Podgorica, izvadili su tada pištolje u Stepojevcu, razoružali policajce i naredili vozaču da stane. Skinuli su Božoviću "lisice" i utrčali u dva džipa, beogradskih registracija, koja su u međuvremenu pristigla.
Jednog policajca poveli su kao taoca, ali su ga izbacili posle pedesetak metara i nestali bez traga. Posle toga, o Božoviću ništa se nije znalo do hapšenja u Nišu, 6. jula 2001. On je tog dana priveden uveče u kladionici "Obilić", intervencijom četiri ekipe niškog SUP-a kako bi se otklonila svaka opasnost po goste u objektu.
Bio je u društvu Nišlija Dragana Jovanovića Ganeta, bivšeg pripadnika 63. padobranske brigade, i Dragiše Matića Giše, koji su imali ulogu njegovih telohranitelja, kao i Vojkana Živkovića, koji mu je u Nišu iznajmio stan gde se krio poslednjih mesec dana.
Policija je kod njih našla pištolje "zbrojevka" i "beretu". Za Božovićem se u tadašnjoj SRJ tragalo zbog nekoliko krivičnih dela, kao i zbog naredbe bjelopoljskog suda. Dan posle hapšenja, on je policijskim helikopterom sproveden u Beograd, gde je protiv njega bila u toku istraga za falsifikovanje isprave i neovlašćeno držanje vatrenog oružja. Tada mu je određen jednomesečni pritvor.
Foto: Privatna arhiva
Nebojša Stojković Stojke
Saradnik italijanske mafije
Verovalo se da je Božović bio jedan od šefova crnogorskog podzemlja i blizak saradnik italijanskih mafijaša, kao i da je povezan sa organizatorima šverca cigareta iz Italije u Crnu Goru i Srbiju.
Sumnjalo se da je bio umešan i u neka nerasvetljena ubistva u Beogradu. Mnogi koji su ga poznavali tvrdili su da je imao čvrste veze u policiji, pa je svaki put kada je bio privođen, najmanje tri puta tokom 1999. i 2000. godine zbog posedovanja oružja, ekspresno puštan na slobodu.
Veselin Vesko Božović (36) iz Bijelog Polja, nekadašnji član obezbeđenja firme "Interspid" čiji je vlasnik bio Vladan Kovačević Tref, ubijen je pre tačno 22 godine u beogradskom naselju Žarkovo.
Veselin Vesko Božović (36) iz Bijelog Polja, koji je svojevremeno bio član obezbeđenja firme "Interspid" čiji je vlasnik bio Vladan Kovačević Tref, ubijen je pre tačno 21 godinu u beogradskom naselju Žarkovo.
Stefan M. (35) upucan je sinoć oko 21 sat u Radničkoj ulici na Čukarici. Policija je pokrenula akciju Vihor 3 i traga za napadačem, a upucani muškarac nije mnogo pomogao policiji u potrazi jer je odbio da sarađuje sa organima reda.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Veselin Vesko Božović (36) iz Bijelog Polja, nekadašnji član obezbeđenja firme "Interspid" čiji je vlasnik bio Vladan Kovačević Tref, ubijen je pre tačno 22 godine u beogradskom naselju Žarkovo.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Blokaderski advokat Veljko Milić koji se našao na 70. mestu tzv. liste koju smo objavili (a blokaderi potvrdili njenu autentičnost), blizak je saradnik ozloglašenog srbomrzca i ideologa blokadera iz Novog Sada - Dinka Gruhonjića.
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj razotkrio je opasne namere takozvanog blokaderskog pokreta, upozorivši javnost da ove političke aktere uopšte ne zanimaju izbori niti glasovi građana, već isključivo izazivanje haosa na ulicama i nasilno otimanje vlasti.
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas srdačne čestitke Endiju Bernamu povodom stupanja na dužnost premijera Velike Britanije i poručio da je uveren u nastavak uspešnog unapređenja odnosa između dve zemlje.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Evropska komisija kaznila je danas kinesku onlajn platformu Alikspres sa 550 miliona evra zbog rizika da je povezana sa prodajom nelegalnih, nebezbednih i falsifikovanih proizvoda na tržištu Evropske unije.
Tražite beg od tropskih vrućina? Predstavljamo 10 prelepih kupališta blizu Beograda sa besplatnim ulazom, uz detaljan cenovnik osveženja i obroka na plažama.
Za nekoliko minuta okolinu Prijepolja zasuo je silovit pljusak i grad! Stradala su područja Kolovrata, Ravana, Seljašnice, Ratajske, Suvodola i Babina.
RTS je objavio spisak filmov akoje će emitovati u narednom periodu a među njima s enalazi i poslednji film Žarka Lauševića Heroji Halijarda" i drama "Lepota poroka" o kojoj je brujala cela tadašnja Jugoslavija.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Ako želite parfem koji će vas svakim prskanjem vratiti u bezbrižne dane odmora, ovih pet mirisa pravi su izbor. Njihove prepoznatljive kokosove note prizivaju atmosferu sunčanih plaža, toplog peska i letnje opuštenosti.
Veterinarka dr Stivi Ejtken objasnila je da pse ka suncu vodi instinkt. Njihova telesna temperatura prirodno je viša od ljudske, pa im toplota prija jer opušta mišiće i donosi fizičko olakšanje, naročito starijim psima.
Folk pevač Darko Lazić redovno nastupa i puni klubove, a sinoć je imao tezgu u jednom klubu u Hrvatskoj, a iako se trudio da im priredi noć za pamćenje, stigao ga je umor.
Oac superfinaliste "Elite"Dače Virijevića, Srđan Virijević, rešio je da pruži podršku Staniji Dobrojević, te će joj večeras doterati automobil marke "Mercedes" koji je rešio da joj pokloni.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.